Tekst alternatywny

OLSZTYN | Uwolnić Księdza Michała Olszewskiego


Około 500 osób (środowiska prawicowe można było zobaczyć po obu stronach ulicy) zgromadziło się na proteście w Olsztynie, we czwartek 4 lipca, pod siedzibą PO/KO przy ul. Pieniężnego 10, przeciwko więzieniu, łamaniu praw człowieka,  Ojca Michała Olszewskiego. Ludzie przyszli z flagami Polski,  banerami, portretami ks. Olszewskiego i hasłami: „Solidarni z księdzem Olszewskim”, „Free Poland without dictator Tusk”, Uwolnić księdza. Wsadzić Bodnara!”

Udział wzięła również, grupa działaczy Solidarności poddanych represji w stanie wojennym. Głos zabrali, kolejno:

Piotr Bieranowski, Iwona Arent, Paweł Warot, Prałat ks. Jan Rosłan i Bożena Ulewicz.

Protest otworzył organizator, przewodniczący Klubu „Gazety Polskiej” w Olsztynie Piotr Bieranowski.

Piotr Bieranowski odczytał publikację „Gazety Polskiej Codziennie” z dnia 1 lipca 2024, autorstwa redaktora Jarosława Molga, opisującą traktowanie księdza, jak wyglądało jego zatrzymanie przez ABW, transport i pierwsze 60 godzin w areszcie, gdzie odmawiano mu wody i kazano załatwiać się do butelki !!!

Piotr Bieranowski przypomniał Art. 40 Konstytucji: „Nikt nie może być poddany torturom ani okrutnemu, nieludzkiemu lub poniżającemu traktowaniu i karaniu. Zakazuje się stosowania kar cielesnych” oraz na Europejska Konwencję Praw Człowieka i Obywatela, którą Polska podpisała w 1991 roku. Artykuł 3 Konwencji wyraźnie podkreśla, że nikt nie może być poddany torturom ani nieludzkiemu lub poniżającemu traktowaniu albo karaniu chroniąc tym samym jedną z podstawowych wartości demokratycznego społeczeństwa.

– Ksiądz jest przetrzymywany w areszcie wydobywczym, 11 lipca sąd rozpatrzy zażalenie na zatrzymanie – informuje zebranych Bieranowski. – Adwokaci księdza odwołają się też do europejskich trybunałów.

Poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej, jedynie słuszej, prawicowej Partii Prawo i Sprawiedliwość – Iwona Arent:

W XXI wieku w Polsce stosowane są tortury !!!Podziękowała za tak liczne przybycie na spontanicznie zwołany protest.- Ksiądz, który pomagał potrzebującym, budował dla nich dom został aresztowany, bo pieniądze mają być tylko na lewactwo. Dlatego musimy protestować w każdym mieście w Polsce. Nie możemy się zgodzić na zamykanie księży w demokratycznym kraju bez oskarżenia. Odnieśliśmy zwycięstwo nad komunizmem dzięki kardynałowi Wyszyńskiemu, dzięki Kościołowi. W XXI wieku w państwie niby demokratycznym stosowane są tortury.

ZEBRANI KRZYCZĄ !!!

Uwolnić księdza !!!
Zamknąć Bodnara !!!

Przyjdzie kara na Bodnara !!!
Tusk do dymisji !!!
Precz z komuną !!!
Ruda wrona orła nie pokona !!!

Głos zabrał przewodniczący KM Prawa i Sprawiedliwości w Olsztynie, radny sejmiku wojewódzkiego dr Paweł Warot:

– Musimy stanąć w obronie więzionego księdza. Poprzedni rząd Tuska, PO i PSL też charakteryzował się aresztami wydobywczymi. Ludzie byli przetrzymywani miesiącami, nawet do 3,5 roku bez postawienia zarzutów. Ta władza potrzebuje więźniów politycznych, żeby nas zastraszyć, żebyśmy się bali.

– Wczoraj widzieliśmy kolejną próbę siłowego przejęcia instytucji zapisanej w Konstytucji, po TVP, prokuraturze wzięli się za sądy. Co będzie następne? NBP, bo Niemcy potrzebują naszego złota. Chcą zlikwidować IPN, bo mówi prawdę o ich komunistycznej, ubeckiej przeszłości. Będą zabierać mieszkania. W więzieniu powinien znaleźć się ten, który zdradza interesy narodowe – Donald Tusk!

LUDZIE KRZYCZELI:

Zdrajca !!!
Do więzienia !!!

Przemówił Prałat Ksiądz Jan Rosłan:

– Jestem tutaj w oficjalnym stroju kapłana, bo uważam, że powinienem tutaj być, bo biskupi milczą. Tak jak milczeli, gdy aresztowana kardynała Stefana Wyszyńskiego. Wówczas tylko abp Baraniak nie podpisał zgody na aresztowanie kardynała i poszedł do więzienia i ks. Wojciech Zink z Olsztyna. Dzisiaj też większość biskupów milczy, dlatego tutaj jestem. Zobaczcie na zamach stanu, który dokonał się 13 grudnia, bo tak to trzeba nazwać. Ja wiem co znaczy aresztowanie, spanie na gołych deskach i poniżanie człowieka, bo doświadczyłem tego w stanie wojennym w olsztyńskim areszcie jako pracownik Zarządu Regionu „Solidarności” w Olsztynie.

– Znieważono naszych bohaterów świętego Maksymiliana Kolbego, błogosławioną rodzinę Ulmów i rotmistrza Pileckiego, z listy lektur szkolnych usuwa się wybitnych poetów polskich. Zobaczmy co się dzieje w sądownictwie i co się jeszcze będzie działo.

– Tusk chce rozlać krew na wszystkich członków Sejmu i Senatu, bo do Sejmu i Senatu mogli kandydować tylko ci politycy, którzy opowiadają się za aborcją. Ten człowiek chce mieć krew na rękach i będzie ją miał.

– Za poprzednich swoich rządów zaczął od kłamstwa, że nie wybiera się do Brukseli i teraz w każdym swoim wystąpieniu kłamie. To kłamca i oszust! Niestety, został wybrany przez naszą społeczność. I to najbardziej dziwi.

– Ale prawda zawsze zwycięży! Milczeć nie można, mimo że w konsekwencji można pójść do więzienia. Ksiądz Olszewski zajmował się ludźmi odrzuconymi, zgwałconymi kobietami, za to, że chciał czynić dobro został uwięziony….

– I poniżony! – KRZYCZELI ZEBRANI TŁUMNIE.

Bożena Ulewicz, radna PiS sejmiku WiM: Trzeba walczyć, bo w Polsce jest tyle zdrady

Głos zabrała radna wojewódzka z PiS Bożena Ulewicz:

– Paradoksalnie dzisiaj pocztą otrzymałam legitymację osoby represjonowanej w stanie wojennym. Dzisiaj znów, ci którzy walczyli w stanie wojennym muszą znów podjąć walkę, gdy w Polsce jest tyle zdrady, tyle wrogości wobec polskiej racji stanu, gdy widzimy tylu użytecznych idiotów, których wybrano do sejmu, co mnie zdumiewa. Ta władza aresztowała księdza, człowieka, który nie zasłużył na takie traktowanie. Robią to Polacy. Powinniśmy być jednością i działać na rzecz Polski, na rzecz dobra wspólnego. Jeśli ktoś tego nie rozumie, to jest zdrajcą działającym na niekorzyść Polski i musi zostać odsunięty od władzy. Oni dekonstruują Polskę, chcą uczynić Polskę podwładną nie tylko Berlinowi, ale i Moskwie, to widać gołym okiem. Jeśli jesteśmy Polakami musimy zrobić wszystko, żeby ten stan rzeczy zmienić.

Zwyciężymy   !!!

Piotr Bieranowski

KLUB „GAZETY POLSKIEJ” OLSZTYN