Tekst alternatywny

Ottawa – Cześć Druga i Trzecia – Goście Honorowi IV Obchodów Katastrofy Smoleńskiej w Amerykańskiej Częstochowie. (wideo)

Cześć Trzecia – Goście Honorowi IV Obchodów Katastrofy Smoleńskiej w Amerykańskiej Częstochowie.

Polonia Pamięta. TV Niezależna Polonia trzecią część relacji ze Spotkania z Gośćmi Honorowymi Uroczystych Obchodów IV Rocznicy Katastrofy Smoleńskiej oraz I Forum Patriotycznych Organizacji Polonijnych USA i Kanady, które to uroczystości odbyły się 12 — 13 kwietnia w Amerykańskiej Częstochowie w Doylestown, stan Pensylwnia, USA.

To wspaniała, odznaczająca się niebywałym rozmachem i godną podziwu sprawnością organizacyjną patriotyczna uroczystość w Amerykańskiej Częstochowie, stała się możliwa dzięki ofiarności i poświęceniu jej organizatorów i twórców, w tym wielu z najmłodszego pokolenia Amerykańskiej Polonii Filadelfii i okolic.

Przewodniczącym Komitetu Obchodów IV Rocznicy Katastrofy Smoleńskiej oraz I Forum Patriotycznych Organizacji Polonijnych USA i Kanady był pan Tadeusz Antoniak z Klubu Gazety Polskiej w Filadelfii a wiceprzewodniczącym Prezez Oddziału New Jersey Kongresu Polonii Amerykańskiej, pan Stanisław Śliwowiak.

W naszych relacjach ze Spotkań z Gośćmi Honorowymi zobaczymy między innymi: dr Zuzannę Kurtykę, posła RP, Przewodniczącego Parlamentarnego Zespołu do Spraw Zbadania Przyczyn Katastrofy Tu-154M, Antoniego Macierewicza, Janusza i Piotra Walentynowiczów, dr mec. Marię Szonert-Binienda, prof. Wiesława Biniendę, prof. Kazimierza Nowaczyka, prof. Chrisa Cieszewskiego, dr Wacława Berczyńskiego oraz dr Bogdana Gajewskiego.

Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej w Doylestown, Pensylwania jest jednym z Narodowych Sanktuariów Stanów Zjednocznych. Założone i prowadzone przez polskich Ojców Paulinów

rozpoczęło swoją misję 26 czerwca 1955 roku poświęceniem tymczasowej kaplicy.

Dzisiaj jest to wspaniałe, znane na cały świat centrum Maryjne i miejsce pielgrzymek a równocześnie miejsce bardzo polskie, chociaż leżące w odległości 6928 km od rodzimej Częstochowy.

To tutaj zorganizowano te wspaniałe uroczystości. Trudno też, na koniec, nie wymienić gościnności ojców Paulinów oraz otwartego serca i niezwykłej charyzmy przeora klasztoru, ojca Rafała Walczyka.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress