Tekst alternatywny

PARYŻ | Premier przywitany we Francji przez Klub „GP”. Otrzymał upominek. „Miły początek wizyty”


Mateusz Morawiecki został przywitany we Francji przez Klub Gazety Polskiej w Paryżu. Jego przewodniczący Andrzej Woda wręczył szefowi rządu maseczkę z logo miejscowego Klubu „GP'”. Premier otrzymał także kwiatka od polskiej społeczności w stolicy Francji. – Bardzo miły początek wizyty, nie spodziewałem się – skomentował na Facebooku.

Premier Mateusz Morawiecki przybył dziś do Paryża, gdzie wczesnym popołudniem spotka się z prezydentem Francji Emmanuelem Macronem. Szef polskiego rządu będzie także rozmawiał z przedstawicielami Francuskiego Związku Pracodawców MEDEF.

Jednodniową wizytę w Paryżu premier rozpoczął od złożenia kwiatów pod płytą „Solidarności”, upamiętniającą masowe demonstracje Polaków i Francuzów w grudniu 1981 r. na znak sprzeciwu wobec wprowadzenia stanu wojennego w Polsce oraz poparcia dla NSZZ „Solidarność”.

Przy pomniku czekała go miła niespodzianka.

– Bardzo miły początek wizyty we Francji. Złożyłem kwiaty pod tablicą upamiętniającą polską „Solidarność”. Nie spodziewałem się tylko, że sam jeden dostanę…

– napisał premier na Facebooku.

Szefa polskiego rządu we Francji przywitał m.in. przewodniczący Klubu „Gazety Polskiej” w Paryżu Andrzej Woda. W imieniu klubowiczów wręczył on Mateuszowi Morawieckiemu drobny upominek – maseczkę z logo paryskiego Klubu „GP”. Był to z pewnością miły akcent na początek wizyty w stolicy Francji.

źródło: https://niezalezna.pl/385882-premier-przywitany-we-francji-przez-klub-gp-otrzymal-upominek-mily-poczatek-wizyty