Tekst alternatywny

Polonia pisze do Bidena. Antoniak: Chcemy, by pomógł ogłosić światu prawdę o Smoleńsku


Polonia pisze do Bidena. Antoniak: Chcemy, by pomógł ogłosić światu prawdę o Smoleńsku

Przedstawiciele Komitetu Obchodów Rocznicy Katastrofy Smoleńskiej i Ludobójstwa Katyńskiego oraz Klubów „Gazety Polskiej” w USA napisali list do prezydenta Joe Bidena. – Jest nowe polityczne rozdanie i chcemy dotrzeć do prezydenta Bidena, by pomógł ogłosić światu prawdę o tym, co wydarzyło się w Smoleńsku – powiedział w Telewizji Republika Tadeusz Antoniak.

Przedstawiciele Klubów Gazety Polskiej oraz Komitetu Obchodów Rocznicy Katastrofy Smoleńskiej i Ludobójstwa Katyńskiego napisali list do prezydenta Joe Bidena. Zaapelowali o wsparcie administracji USA w sprawie zwrotu przez Rosję wraku rozbitego pod Smoleńskiem polskiego samolotu. Zwrócili się też z prośbą o pomoc „w ujawnieniu prawdy o przyczynach katastrofy smoleńskiej”.

Dziś na antenie Telewizji Republika, Tadeusz Antoniak, przewodniczący Komitetu Obchodów Rocznicy Katastrofy Smoleńskiej i Ludobójstwa Katyńskiego, wspominał przeszłe uroczystości upamiętniające zbrodnię katyńską oraz katastrofę smoleńską. Dodał, że tegoroczne obchody rocznicowe przybiorą – z uwagi na pandemię – inną formę.

– Dziś wysłaliśmy także list do prezydenta Joe Bidena, przypominający o tej tragedii. Jednym z celów Komitetu jest to, by czcić godnie ofiary katastrofy i ludobójstwa katyńskiego na terenie USA, ale także docierać do establishmentu politycznego i społeczeństwa amerykańskiego z prawdą o tych wydarzeniach

– mówił Antoniak.

Dodał, że zmiana administracji rządzącej w USA jest okazją do nagłośnienia sprawy smoleńskiej.

Chcemy wykorzystać ten moment i pokazać jaka jest analogia między katastrofą smoleńską a ludobójstwem katyńskim, kiedy Amerykanie w ramach doraźnych interesów politycznych chcieli zamieść to pod dywan. (…) Teraz jest nowe rozdanie i dlatego chcemy dotrzeć do prezydenta Bidena, by pomógł ogłosić tę prawdę o katastrofie światu – dodał Tadeusz Antoniak, odwołując się do filmu, który zaprezentowała dzisiaj podkomisja ds. zbadania katastrofy smoleńskiej.

@michaldzierzak

Jestem na Albicla.com

Źródło: https://niezalezna.pl/389876-polonia-pisze-do-bidena-antoniak-chcemy-by-pomogl-oglosic-swiatu-prawde-o-smolensku