Tekst alternatywny

POSŁUCHAJ AUDYCJI: „Radiowy Klub Gazety Polskiej” – 09.03.2020 r.(audio)

POSŁUCHAJ AUDYCJI: „Radiowy Klub Gazety Polskiej” – 09.03.2020 r.(audio)

Zapraszamy do posłuchania audycji z dn. 09.03.2020 r.:

http://www.radiokrakow.pl/audycje/przed-polnoca-rozmowy-milosza-horodyskiego/audycja-z-9032020-r/

Gośćmi programu byli:

–  red. nacz. Tomasz Sakiewicz, rozmowa m.in. o koronawirusie, który spowodował odwołanie VIII Wielkiego Wyjazdu na Węgry, o nowelizacji ustawy o transporcie kolejowym wyśmianej przez opozycję  i o ewentualnym zagrożeniu faktem, że równocześnie z epidemią koronawirusa powstaje wielka fala imigrantów na Bliskim Wschodzie i w Afryce, która prawdopodobnie w najbliższych tygodniach dotrze do Europy.

– Mariusz Pilis, reżyser, dziennikarz, korespondent wojenny, były szef TAI pomysłodawca i pierwszy dyrektora TVP INFO. Autor takich filmów jak: „List z Polski”, „Bunt stadionów”, „Teraz i w godzinę śmierci”, który był nominowany do prestiżowej nagrody „Mirabile Dictu”. Rozmowa m.in. o światowych sukcesach filmu „Mirabile Dictu”. O nowym filmie „SKRZYWDZENI – o Polakach i Żydach” opisującym kwestie mienia spadkowego i bezspadkowego, roszczeń i ich zasadności i o zbiórce pieniędzy na film pod roboczym tytułem: „GRA W GAZETĘ”, dokumentu o  powstaniu i działalności wydawnictwa Agora i „Gazety Wyborczej”.

–  Joanna Urbańska, dyrektor Instytutu Polskiego w Budapeszcie, rozmowa m.in. o zbliżających się: Dni Przyjaźni Polsko –Węgierskiej, Obchodach Narodowego Dnia Żołnierzy Wyklętych i projektach związanych ze 100-leciem urodzin Papieża Jana Pawła

Prowadzenie: Ryszard Kapuściński

Kolejna audycja już 16 marca o godz. 18.00 na antenie Radio Kraków na falach 101.6 MHz

Posłuchaj na żywo: http://www.radiokrakow.pl/sluchaj-online/

Radio 2020.03.09a

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress