Tekst alternatywny

POSŁUCHAJ AUDYCJI: „Radiowy Klub Gazety Polskiej” – 27.04.2020 r.(audio)

POSŁUCHAJ AUDYCJI: „Radiowy Klub Gazety Polskiej” – 27.04.2020 r.(audio)

Zapraszamy do posłuchania audycji z dn. 27.04.2020 r.:

http://www.radiokrakow.pl/audycje/przed-polnoca-rozmowy-milosza-horodyskiego/audycja-z-27042020-r-208932/

Gośćmi programu byli:

–  red. nacz. Tomasz Sakiewicz, rozmowa m.in. o wywiadzie z prezydentem RP Andrzejem Dudą, który ukazał się w „Gazecie Polskiej”, o rozmowie prezydenta Andrzeja Dudy jaką odbył z sekretarzem generalnym NATO Jensem Stoltenbergiem, obaj panowie mówili o wzajemnej pomocy podczas pandemii, o końcu kadencji Prezes Sądu Najwyższego prof. Małgorzaty Gersdorf i o działaniach Jarosława Gowina.

 – Grzegorz Gorczyca, przewodniczący Fundacji Nasz Kraków i ekspert w zakresie zarządzania i kontroli w administracji publicznej, rozmowa m.in. o działaniach rządu Mateusza Morawieckiego w kontekście trudnej sytuacji gospodarczej w jakiej znalazła się Polska z powodu pandemii koronawirusa, o ustawie chroniącej polskie firmy przed wrogim przejęciem i o działaniach Unii Europejskiej w momencie tragedii jaka spotkała Europę.

– Zbigniew Stefanik, korespondent polskich mediów we Francji, rozmowa o sytuacji we Francji w związku z pandemią koronawirusa i o kolejnych zamieszkach i starciach z policją w podparyskich miejscowościach gdzie młodzież podpalała samochody, bo jak mówiła deputowana Clementine Autain, tłumacząc bunt młodych: „Ludzie są głodni, panuje bieda, a część mieszkańców po prostu nie ma co jeść”.

– Maciej Rusiński, koordynator Klubów „Gazety Polskiej” w USA i Kanadzie, rozmowa o sytuacji w Nowym Jorku i tysiącach ofiar koronawirusa, i o decyzji prezydenta Donalda Trumpa, który zawiesił finansowanie Światowej Organizacji Zdrowia i oskarżył ją o współudział w chińskiej dezinformacji.

Prowadzenie: Ryszard Kapuściński

Kolejna audycja już 11 maja o godz. 18.00 na antenie Radio Kraków na falach 101.6 MHz

Posłuchaj na żywo: http://www.radiokrakow.pl/sluchaj-online/

Radio 2020.04.27