Tekst alternatywny

POZNAŃ | 11. Rocznica Tragedii Smoleńskiej


POZNAŃ | 11. Rocznica Tragedii Smoleńskiej

W Poznaniu o godz. 17:00 w Kościele Najświętszego Zbawiciela przy ul. Fredry z inicjatywy Poznańskiego Klubu Gazety Polskiej odbyła się uroczysta koncelebrowania Msza św. w intencji zabitych w katastrofie smoleńskiej członków oficjalnej delegacji państwowej, która podążała na uroczystości z okazji 70 rocznicy zbrodni katyńskiej. Muzyczna oprawa Mszy Sw Andrij Melnyk-akordeon Dumitru Harera-flenia
W koncelebrze uczestniczył ks. Tadeusz Magas i ks. Leonard Poloch, który jej przewodniczył i wygłosił homilię.
W tej uroczystej liturgii uczestniczył oficjalny przedstawiciel naszego rządu wojewoda wielkopolski Michał Zieliński, przedstawiciele Poznańskiego Klubu Gazety Polskiej przedstawiciele Akademickiego Klubu Obywatelskiego im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego, oraz inni, którym leży na sercu upamiętnienie poprzez modlitwę tragicznie zabitych członków delegacji rządowej w katastrofie smoleńskiej. Ze względu na ograniczenia związane z panującą epidemią tegoroczna już 11 rocznica tej tragedii miała charakter symboliczny.
Po Mszy św. jej uczestnicy udali się pod pomnik Ofiar Katynia w Poznaniu, tak mocno związany z tą tragiczną rocznicą, gdzie po krótkiej modlitwie, którą poprowadził ks. Tadeusz Magas zostały złożone wieńce pod tablicą upamiętniającą katastrofę smoleńska przytwierdzoną do tego pomnika. Po odśpiewaniu Roty uroczystość została zakończona, a jej uczestnicy z coraz większą niecierpliwością oczekują na oficjalne podanie prawdziwej udokumentowanej przyczyny i wskazanie winnych zaniedbań tego wypadku lotniczego.

Klub Gazety Polskiej Poznań

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress