Zmarli członkowie Poznańskiego Klubu Gazety Polskiej im. gen. pilota Andrzeja Błasika
Śp. Zenon Torz
Przewodniczący naszego klubu w latach 2008-2014. Organizator Klubów „Gazety Polskiej” w wielu miejscowościach wokół Poznania. Wielki patriota całym sercem oddany pracy na rzecz dobra Ojczyzny poprzez aktywność Klubów Gazety Polskiej, których był motorem działań.
Śp. Eugenia Umławska
Pani Eugenia, osoba o niezwykle skromnej postaci, była wielką osobowością. Kochała Męża, kochała Rodzinę i nade wszystko kochała Ojczyznę.
Śp. Roman Kuźnia
Wielki patriota, aktywny uczestnik wszystkich wydarzeń patriotycznych.
Inżynier, racjonalizator. Wszystkie swoje starania, pomysły racjonalizatorskie tworzył, aby przyczynić dla wzrostu gospodarczego kraju.
Aktywny członek naszego Klubu.
Śp. dr. Ryszard Piasek
Wspaniały filmowiec, podróżnik.
Wielki patriota, człowiek prawy, pełen zasad moralnych. Zawsze blisko ludzi, blisko wydarzeń, pełen troski o dobro Polski i zwykłych ludzi.
śp. dr. inż. Ewa Urbanowicz
Ewa była osobą bardzo wrażliwą, głęboko wierzącą, całym sercem oddaną Kościołowi, Polsce i naszemu Klubowi.
śp. Ryszard Wandeker
Aktywny członek klubu. Uczestnik wszystkich uroczystości patriotycznych niezależnie, czy odbywały się one w Poznaniu, czy w innym mieście, czy wręcz w innych krajach, jak Węgry lub Belgia. Każdy mógł liczyć na Jego bezinteresowną pomoc.
Śp. Stanisław Gidlewicz
Członek Poznańskiego Klubu Gazety Polskiej. Uczestnik pikników i odczytów.
Śp. Vajos Stawrakakis
Grek, który oprócz swojej Ojczyzny gorąco ukochał Polskę, historię Polski znał doskonale. Był członkiem klubu od początku jego istnienia.
Uczestniczył aktywnie w jego pracach.
Śp. Juliusz Jasiński
Pomysłodawca powstania skweru im. Ryszarda Kuklińskiego, jak również umieszczenia na nim kamienia pamiątkowego. Zebrał wszystkie konieczne dokumenty, jakie są potrzebne, aby to zrealizować. Zakupił odpowiedni kamień.
Przy pomocy kolegi- plastyka z klubu, Jerzego Szarwarka, przygotował kamień do postawienia. Niestety miasto, do dnia dzisiejszego, nie pozwoliło na jego ustawienie.
Śp. Ryszard Gawron
Członek Klubu od początku jego istnienia. Gorący patriota, aktywny członek Solidarności w poznańskiej Wiepofamie, za co ponosił wiele przykrości w stanie wojennym. Z racji swojego zawodu był technicznym wsparciem przy organizowanych wystawach i wyjazdach klubowych. Członkowie klubu mogli zawsze liczyć na Jego pomoc, gdy potrzebna była pomoc elektryka.
Śp. Jerzy Szarwark
To nasz klubowy plastyk. W całej Polsce są znane jego butony okolicznościowe z okazji różnych rocznic, czy cały cykl poświęcony Żołnierzom Wyklętym, czy Powstaniu Wielkopolskiemu i Poznańskiemu Czerwcowi 56.
Śp. ks. Józef Grecki
Dzielny kapłan, który przyjeżdżał z Pleszewa na miesięcznice Smoleńskie.
Odprawiał Msze Św. ponieważ był w Smoleńsku w czasie zamachu, opowiadał nam swoje wrażenia.
Śp. Maciej Neuman
To nasz klubowy bibliotekarz. Gromadził i dostarczał książki na spotkania klubowiczom. Brał udział we wszystkich uroczystościach klubowych i patriotycznych. Jeździł na protesty do Warszawy do sądów, kiedy naszym redaktorom wytaczano procesy.
Śp. Iwona Łakucewicz
Wieloletnia działaczka „SOLIDARNOŚCI”, sportsmenka, w odwecie za działalność patriotyczną była represjonowana (dwukrotnie spalono Jej sklep). Wnikliwa komentatorka aktualnej sytuacji politycznej.
Śp. Zdzisław Kostrzewski
Propagator Gazety Polskiej nie tylko w Poznaniu, ale i w USA, gdzie spędzał sporo czasu u córki, gdzie krzewił patriotyzm u swoich trzech wnuków.
Śp. Leszek Olszewski
Nasz najdzielniejszy propagator Gazety Polskiej, którą rozdawał na ulicach Poznania i w okolicznych miejscowościach. Kiedy Gazeta Polska Codziennie była nowością, docierał do młodzieży, roznosząc ją w kampusach akademickich.
Śp. Bogdan Hondrych
Akompaniator wszystkich plenerowych imprez klubowych.
Śp. Krystyna Nowak
Uczestniczka naszych spotkań i wyjazdów. Pomocna w organizowaniu wystaw. Bardzo wrażliwa, na Jej pomoc opiekuńczą każdy mógł liczyć.
Śp. Janusz Pawłowski „Cukiereczek”
Uczestnik wszystkich spotkań klubowych, na które przychodził z kieszeniami pełnymi cukierków, które wszystkim rozdawał, stąd Jego „ksywa” – CUKIERECZEK.
Śp. Mieczysław Herbrych –
„To był zamach”
Na każdą miesięcznicę przyjeżdżał do nas z Gorzowa Wlkp. z nieodłączną flagą z charakterystycznym napisem. Z tą flagą był wszędzie. Na wyjazdach do Warszawy, czy do Budapesztu, miał zawsze gotowe małe happeningi dostosowane do okoliczności.
Nasi zmarli Klubowicze, to wielcy patrioci. Obecni zawsze na uroczystościach państwowych z polskimi flagami, niezależnie , czy to były uroczystości w Poznaniu, czy w Warszawie, a czasem i w innych miastach. Swoje umiejętności wykorzystywali w pracach klubowych, lub do
uatrakcyjnienia spotkań.
Zawsze gotowi do pomocy innym.
Śp. Urszula Głowinkowska
Śp. Maria Dolata
Śp. Wojciech Budzyński
Śp. Jerzy Grabus
Śp. Lidia Niedziela
Śp. Teodozja Kostrzewska
Śp. Irena Chudy
Śp. prof. Roman Szulc,
Śp. Stanisław Zabłocki
Śp. Danuta Bronikowska
Śp. Jerzy Drewicz