Tekst alternatywny

Prawdziwa „Księga zasług” W. Jaruzelskiego. Spotkanie z p. Pawłem Kurtyką (wideo)

18 grudnia Krakowski Klub Gazety Polskiej im. Janusza Kurtyki oraz Stowarzyszenie Studenci dla Rzeczypospolitej zaprosiły swoich sympatyków na spotkanie z p. Pawłem Kurtyką, prezesem Stowarzyszenia i współredaktorem publikacji Prawdziwa „Księga zasług” W. Jaruzelskiego. Tym razem gościliśmy w kameralnej sali byłego Teatru 38 w Klubie „Pod Jaszczurami”, Rynek Główny 8.

Prawdziwa Księga…” powstała we współpracy polskiej młodzieży zrzeszonej w organizacjach: Studenci dla Rzeczpospolitej, Młodzi dla Polski, Stowarzyszenie KoLiber oraz Sapere Aude a w Naukowym Komitecie Poparcia tego wydawnictwa uczestniczyli m.in: dr hab. Sławomir Cenckiewicz, prof. Marek Chodakiewicz, dr hab. Henryk Głębocki, dr hab. Filip Musiał, prof. Andrzej Nowak, prof. Wojciech Polak, prof. Wojciech Roszkowski, dr hab. Zdzisław Zblewski i prof. Jan Żaryn.

Jak napisano we wstępie: „Oddajemy w Państwa ręce księgę „dokonań” Wojciecha Jaruzelskiego. Impulsem do przygotowania takiej publikacji było podejmowanie przez Sojusz Lewicy Demokratycznej i zbliżone do niego środowiska działań polegających na próbie gloryfikacji Wojciecha Jaruzelskiego w dniu jego 90. urodzin, poprzez wydanie księgi jubileuszowej jemu dedykowanej. Uważamy, że nie można przejść obojętnie wobec prób manipulowania historią, wybielania i stawiania za wzór postaci, których decyzje prowadziły do śmierci, kalectwa, nędzy, zastraszenia i wykluczenia społecznego tysięcy osób, i które symbolizują podporządkowanie imperium sowieckiemu. Polska potrzebuje konsekwentnie prowadzonej polityki historycznej. Potrzebuje edukacji przyszłych pokoleń w duchu prawdy historycznej. By tego dokonać, należy odkłamywać naszą przeszłość, fałszowaną przez architektów komunistycznego reżimu oraz ich późniejszych obrońców. Dlatego my, młodzi ludzie, zdecydowaliśmy się działać, i dlatego powstała ta publikacja”.

Spotkanie  stało się jednak nie tylko możliwością poznania prawdy o rosyjskim namiestniku PRL-u i renegacie, stojącym na czele siłowych struktur, ale także o roli i możliwościach pracy uświadamiająco-patriotycznej w środowiskach współczesnej, polskiej młodzieży. Docieranie z prawdą o tym czym był PRL i jej „przywódcy”, jaka była rola zaprzedanej Rosjanom czołówki lewactwa (które otrzymało władzę z rosyjskich rąk), jak starano się niszczyć polskość jest – powiedzmy to dobitnie – misją fenomenalną. Dlaczego?

Łączy ona bowiem wiedzę o przeszłości i właśnie dzisiaj stara się kształtować przyszłość, dając wszystkim nam – Polakom generacji 75-cio, 50-cio i 25-latków   nawiązania wzajemnych relacji i budowania razem – wbrew tym, którzy za wszelką (tak bardzo widoczną w polskojęzycznych mediach) „cenę” chcą nas zatomizować. Oczywiście istnieje tutaj kilka dróg postępowania, mniej czy bardziej radykalnych sposobów dojścia do celu, jakim jest suwerenne i zasobne Państwo Polskie, stąd też najwięcej miejsca w dyskusji poświęcono na ocenę tych sposobów, by – pamiętając o spiżowych prawach docierania do potencjalnych sojuszników – zjednywać ich sobie a nie odstręczać. A zjednywać można ich właśnie takimi publikacjami – prawdą o przeszłości.

Mirosław Boruta

źródło: http://www.krakowniezalezny.pl/prawdziwa-ksiega-zaslug-w-jaruzelskiego-spotkanie-z-p-pawlem-kurtyka/

wideo: Stefan Budziaszek

Foto.:  Tomasz Kowalczyk

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress