Tekst alternatywny

Prezes PiS do uczestników Zjazdu Klubów „GP” Europy Zachodniej: Polska jest tam, gdzie serca biją po polsku


Za portalem niezalezna.pl: Klubowicze „Gazety Polskiej” przyczyniają się do rozwoju Polski naszych marzeń, ale jak wiemy – rozwój naszego kraju nie wszystkim jest w smak – zwrócił się do uczestników VII Zjazdu Klubów „Gazety Polskiej” Europy Zachodniej prezes PiS Jarosław Kaczyński. Polityk przekazał też, że aby odeprzeć ataki ze strony zagranicznych ośrodków i głównego nurtu liberalno-lewicowego obóz patriotyczny w Rzeczpospolitej musi wygrać nadchodzące wybory.

We włoskim Castel Gandolfo trwa VII Zjazd Klubów „Gazety Polskiej” Europy Zachodniej. Słowa do uczestników wydarzenia przekazał m.in. prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński. W liście do zebranych wskazał, że debata o Polsce, która dzieje się za sprawą środowisk „GP”, nie mogłaby mieć miejsca bez „wzbogaconego o doświadczenia życia na obczyźnie spojrzenia na polskie sprawy z pewnej odległości”.

Jesteście Państwo dowodem na to, Polska jest tam, gdzie ludzkie serca biją po polsku. I za to pragnę Państwu z całego serca podziękować. Proszę przyjąć wyrazy mojej ogromnej wdzięczności za wszystko, co uczyniliście i co czynicie dla Polski, za Wasze, Drodzy Przyjaciele, wieloletnie wysiłki i starania na rzecz dobra wspólnego, za ofiarną i wytrwałą pracę w dziele budowania Rzeczypospolitej naszych marzeń oraz za dawanie świadectwa wartościom fundamentalnym dla naszego kręgu kulturowego oraz naszej narodowej tożsamości. 

– zwrócił się do uczestników Zjazdu prezes PiS. Kaczyński zwrócił uwagę, że „życie wspólnotowe ma swój wymiar praktyczny, materialny”. Stwierdził, że taki sposób myślenia wyraża się w działaniach mających na celu wzmocnienie spójności i podnoszenie życia Polek i Polaków. Przekazał, że rząd chce zapewnić ten sam poziom bytu wszystkim polskim obywatelom niezależnie od miejsca urodzenia, czy zamieszkania. Wskazał, że chodzi głównie o „likwidowanie różnic pomiędzy największymi ośrodkami, a resztą Polaki oraz między poszczególnymi regionami naszego kraju”.

Prawdziwe myślenie wspólnotowe wyraża się też w trosce o to, by Polska mogła się spokojnie rozwijać, by prowadziła politykę, tak wewnętrzną jak i zewnętrzną, służącą polskiej racji stanu i naszemu interesowi narodowemu. Ale jak dobrze wiemy, te nasze dążenia do zbudowania Rzeczypospolitej na miarę naszych pragnień i aspiracji, nie wszystkim są w smak

– stwierdził Kaczyński. Wyjaśnił, że głównymi przeciwnikami rozwoju Polski są „różne zagraniczne ośrodki z Berlinem na czele”. „Jakby tego było mało, europejski główny nurt liberalno-lewicowy marzy o unicestwieniu starego świata, a więc także i naszej tożsamości i pamięci zbiorowej, oraz wykuciu nowego człowieka i nowego społeczeństwa” – dodał.

Na tyle, na ile możemy, dajemy tym tendencjom opór. A jeśli chcemy dalej stawiać im w miarę skutecznie czoła, musimy wygrać jesienne wybory. Polska bardzo potrzebuje Państwa dalszego, jeszcze większego zaangażowania i o nie też pragnę Was, Drodzy Wypróbowani Przyjaciele, jak najgoręcej prosić. Rzeczpospolita nie może sobie bowiem pozwolić na to, by obóz patriotyczny te wybory przegrał.

– stwierdził prezes PiS. Dodał, że przegrana wygrana totalnej opozycji oznaczałaby tylko jedno: koniec Polski.


List prezesa Prawa i Sprawiedliwości Jarosława Kaczyńskiego


2023.05.26_list_JK_0012023.05.26_list_JK_002

źródło: niezalezna.pl


„Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2023”

2023 Włochy - Belka