Tekst alternatywny

Prezydent odznaczył szefa Klubu Gazety Polskiej w Filadelfii

Prezydent odznaczył szefa Klubu Gazety Polskiej w Filadelfii

Uroczystość odznaczenia zasłużonych przedstawicieli Polonii. (fot. Andrzej Hrechorowicz / KPRP

Uroczystość odznaczenia zasłużonych przedstawicieli Polonii. (fot. Andrzej Hrechorowicz / KPRP) www.prezydent.pl

Prezydent Andrzej Duda, podczas pobytu w Stanach Zjednoczonych, odznaczył Krzyżem Oficerskim Orderu Zasługi szefa Klubu Gazety Polskiej w Filadelfii Tadeusza Antoniaka.

Z przedstawicielami Polonii prezydent Duda spotkał się w niedzielne popołudnie w amerykańskiej Częstochowie. Oczywiście, wśród nich nie mogło zabraknąć członków Klubów Gazety Polskiej, którzy od lat bardzo aktywnie działają w Stanach Zjednoczonych na rzecz Polski.

Do patriotów mocno zaangażowanych w obronę spraw polskich, dbanie o pamięć historyczną oraz walkę z kłamstwami na temat naszej Ojczyzny, bez wątpienia należy Tadeusz Antoniak – szef Klubu GP w Filadelfii oraz przewodniczący Komitetu Obchodów Katastrofy Smoleńskiej. Dzisiaj został uhonorowany przez prezydenta Andrzeja Dudę, który odznaczył go Krzyżem Oficerskim Orderu Zasługi.

W identyczny sposób doceniono również działalność ojca Rafała Walczyka, przeora Narodowego Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej Amerykańskiej Częstochowy w Doylestown, a także wieloletniego działacza polonijnego Stanisława Śliwowskiego oraz Grzegorza Tymińskiego, redaktora naczelnego portalu PAMIĘĆ.US

Źródło:http://niezalezna.pl/86245-prezydent-odznaczyl-szefa-klubu-gazety-polskiej-w-filadelfii NIEZALEZNA1