Tekst alternatywny

Red. Stanisław Michalkiewicz w Andrychowie.

W dniu 02 lutego 2014 roku na zaproszenie Przewodniczącego Klubu Gazety Polskiej Andrychów II Zbigniewa Małeckiego odbyło się spotkanie z redaktorem Stanisławem Michalkiewiczem, działaczem opozycji w PRL, autorem licznych książek, prawnikiem. Na spotkanie przybyli licznie mieszkańcy ziemi andrychowskiej oraz okolic, tematem spotkania były: „Rozmowy o nienawiści wobec Polaków – Antypolonizm”. Redaktor Stanisław Michalkiewicz przedstawił swoje poglądy m.in. na temat polonofobii, która coraz częściej obecna jest w mediach. Poruszył i podał wiele przykładów polityki historycznej konsekwentnie realizowanej przez Niemcy i Izrael m. in. podał konkretne oskarżenia środowisk żydowskich o antysemityzm kierowane pod adresem narodu polskiego. Mówił również o istniejącej w Polsce agenturze oraz o tzw. „piątej kolumnie”, czyli świadome lub nie świadome działania władz państwowych RP na korzyść interesów innych mocarstw.

Po prelekcji Pan Redaktor Stanisław Michalkiewicz odpowiadał na liczne pytania zadawane przez uczestników spotkania, a po spotkaniu udzielił licznie autografy w swoich książkach.

Na zakończenie Przewodniczący Klubu Gazety Polskiej Andrychów II Zbigniew Małecki serdecznie podziękował wszystkim obecnym za liczne przybycie, a przede wszystkim podziękował gościowi za przyjęcie zaproszenia i spotkanie z mieszkańcami Andrychowa.

Klub Gazety Polskiej Andrychów II

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress