Tekst alternatywny

Rypin – 68 rocznica mordu trm Witolda Pileckiego

W dniu 25.05.2016 o godz. 18.oo Klub „Gazety Polskiej” Rypin, delegacja młodzieży z klasy mundurowej Zespołu Szkól nr 2 im Unii Europejskiej upamiętnili 68 rocznicę dokonanego mordu na rtm Witoldzie Pileckim w intencją mszalną.
W Rypinie w białym tygodniu komunijnym,a w 68 rocznicę mordu dokonanego na narodowym bohaterze rtm Witoldzie Pileckim,odprawiona była intencja mszalna (po awansie pośmiertnym już za pułkownika Witolda Pileckiego) w jego intencji. Msza odprawiona była w parafii Św. Stanisława Kostki, którą odprawił Ks. dziekan  Marek Smogorzewski, którą koncelebrowali wikariusze ks. Jacek i ks. Jarek.
Po wygłoszeniu intencji i nakreśleniu sylwetki rtm Witolda Pileckiego powiedział o jego bohaterstwie, heroizmie i  dokonanym mordzie po sfingowanym procesie przez komunistów na rtm Witolda Pileckiego, zwrócił się do dzieci aby rodzice opowiedzieli im historię rtm Witolda Pileckiego, lub zapytali się osób stojących z flagami biało czerwonymi aby dowiedzieli się od nich więcej o rtm Witoldzie Pileckim.

Po mszy zapalone zostały znicze pamięci  na skwerze „Żołnierzy Wyklętych ” przy ul Mławskiej.

Klub Gazety Polskiej Rypin

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress