Tekst alternatywny

Spotkanie z Bogdanem Święczkowskim w Andrychowie.

Na zaproszenie Przewodniczącego Klubu Gazety Polskiej Andrychów II Zbigniewa Małeckiego w dniu 11 października 2013 r. Andrychowskim Kinie Beskid odbyło się spotkanie z Bogdanem Święczkowskim – Prokuratorem Krajowym w stanie spoczynku, Szefem Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego w latach 2006-2007, wykładowcą Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu.

Na spotkaniu w Andrychowie Pan Bogdan Święczkowski zaprezentował książkę „Łańcuch poszlak. Wielka gra mafii i rosyjskich służb specjalnych”. Jak sam mówił, długo wahał się, czy w ogóle zdecydować się na ten wywiad rzeka. Jednak po zakończeniu służby jako szef ABW doświadczył wielu szykan, przesłuchań, postępowań dyscyplinarnych oraz różnego rodzaju niedogodności. Doświadczenie to podzielili jego koledzy, z którymi wspólnie dociekał prawdy o mafijnym charakterze styku polskiej polityki i gospodarki. Dlatego uznał, że Polacy mają prawo usłyszeć prawdę, zanim rządzący układ polityczny całkowicie zaciemni historię i zmanipuluje opinię publiczną.

W „Łańcuchu poszlak” autor odsłonił kulisy afery gruntowej oraz roli polskich i obcych służb specjalnych w jej nakręceniu. Opisał styl i skalę działania mafii węglowej oraz rzekomą nieudolność i okrucieństwo Agencji przy aresztowaniu jednej ze sprężyn tej mafii Barbary Blidy. Przy tej okazji ujawnił nielegalne źródła finansowania kampanii politycznych prominentów SLD, w tym prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego.

Na zakończenie Przewodniczący Zbigniew Małecki podziękował gościowi za przybycie do Andrychowa i podziękował wszystkim za liczne przybycie na spotkanie. Po spotkaniu była możliwość otrzymania autografu w zakupionej książce „Łańcuch poszlak”.

Kluby Gazety Polskiej Andrychów II

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress