Tekst alternatywny

Spotkanie z cyklu warsztatów historyczno-politycznych w Trzebnicy

Klub Gazety Polskiej Trzebnicy zorganizował dnia 31 maja 2013r. 12-te  spotkanie z cyklu warsztatów historyczno-politycznych.

Wykład na temat  „Wojna polsko – bolszewicka 1919-1921” wygłosił prof. Edward Czapiewski, który w niezwykle interesujący i ciekawy sposób przedstawił słuchaczom problematykę ówczesnych stosunków polsko-rosyjskich. Uzupełnieniem wspaniałego wykładu była projekcja filmu dokumentalnego o bolszewickich jeńcach w Polsce.
Warto podkreślić, że nasz gość prof. Czapiewski był wieloletnim wykładowcą Instytutu Historycznego Uniwersytetu Wrocławskiego, a obecnie Dolnośląskiej Szkoły Wyższej. Należy pamiętać, ze swoje wykłady społeczne prowadził już w czasach stanu wojennego w Polsce. Za tą działalność został internowany. W latach dziewięćdziesiątych był także wiceprzewodniczącym Rady Miejskiej we Wrocławiu, a później bezpartyjnym kandydatem na urząd prezydenta Wrocławia.

Spotkanie dr Sławomir Węgrzynowicz. Jeden z wykładów dra S. Węgrzynowicza wygłoszony we Wrocławiu pt. „Rola Polski w polityce Putinowskiej Rosji” cz. 2 – można wysłuchać audio na stronie Wrocławskiego Klubu Gazety Polskiej.

http://gazetapolska.wroclaw.pl/

Henryk Jacukowicz
przewodniczący Klubu Gazety Polskiej w Trzebnicy

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress