Tekst alternatywny

Spotkanie z Piotrem Gontarczykiem w Czosnowie.

Historycznie w Czosnowie

W sobotę, 7 grudnia bieżącego roku, w Czosnowie odbyło się kolejne już otwarte dla mieszkańców spotkanie organizowane przez radnego gminy Marcina Manowskiego, Stowarzyszenie Powiatu Nowodworskiego FORUM oraz Klub Gazety Polskiej w Czosnowie.

Tym razem gościem był politolog, historyk, autor wielu książek i publikacji, pracownik naukowy Instytutu Pamięci Narodowej i co ciekawe mieszkaniec gminy Czosnów Piotr Gontarczyk.

Warto dodać, że Piotrowi Gontarczykowi za zasługi w dokumentowaniu i upamiętnianiu prawdy o najnowszej historii Polski nadano Złoty Krzyż Zasługi, a w kwietniu 2009 roku został odznaczony przez Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski.

Głównym tematem spotkania były kwestie zamieszczone w najnowszym wydaniu książki „Polska Partia Robotnicza Droga do władzy 1941 – 1944″ przedstawiającej kulisy wprowadzenia systemu komunistycznego przez Moskwę w naszym kraju.

Na spotkaniu padło wiele pytań. Nawiązała się dyskusja pomiędzy słuchaczami a gościem. Pytania dotyczyły spraw z okresu zniewolenia komunistycznego a także jego wpływu na aktualne wydarzenia w kraju.

Autor podpisywał swoje książki.

Kończąc spotkanie radny Manowski, podziękował panu Gontarczykowi, że znalazł czas aby spotkać się z mieszkańcami i że naświetlił tak wiele spraw dotyczących najnowszej historii, która to jak dodał – „rugowana jest nie tylko z nauczania szkolnego ale także z życia publicznego”. Zaprosił również pana Gontarczyka na kolejne spotkanie, jak tylko dokończy pisać kolejną pracę dotyczącą biografii Wojciecha Jaruzelskiego.

 

Klub GP w Czosnowie

SPN FORUM

IF

IF

IF

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress