Tekst alternatywny

Spotkanie z Wojciechem Sumlińskim w Katowicach-Koszutka (wideo)

Dnia 16 października 2014 Klub Gazety Polskiej Katowice Koszutka wraz z Klubem GP Ruda Śląska zorganizował spotkanie autorskie z Wojciechem Sumlińskim, dziennikarzem śledczym oraz autorem książki Lobotomia 3.0./ kulisy zabójstwa księdza Jerzego Popiełuszki. Po krótkiej przemowie Arkadiusza Sińskiego oraz Doroty Stańczyk, a także odczycie ostatniego kazania błogosławionego księdza Jerzego Popiełuszki,  Wojciech Sumliński w swej ponad półtoragodzinnej prelekcji przedstawił zupełnie nowe spojrzenie na morderstwo dokonane przez ponad 30 laty, przybliżył dotąd nieznane motywy zbrodni, a na ławie oskarżonych posadził wierchuszkę komunistycznego państwa:
„Generałowie Kiszczak i Jaruzelski wymyślili i przeprowadzili tą zbrodnię i razem ze swymi współpracownikami z GRU zamordowali ks. Jerzego Popiełuszkę. Kiszczak nie był „człowiekiem honoru”, on był mordercą!”- podsumował.
Jako iż spotkanie odbyło się głównie dzięki staraniom Klubu GP Ruda Śląska, specjalne podziękowania od Klubu Koszutka należą się Arkadiuszowi Sińskiemu za wysiłek organizacyjny włożony w dopięcie wszystkiego na ostatni guzik.

Klub Gazety Polskiej Katowice-Koszutka

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress