Tekst alternatywny

STAROGARD GD | I Pomorski Bieg Walki o Pamięć – I Bieg Czarne – Stalag B Hammerstein relacja


STAROGARD GDAŃSKI |
Zapraszamy Państwa do obejrzenia relacji z I Pomorskiego Biegu Walki o Pamięć

I Bieg Czarne – Stalag B Hammerstein relacja

Blisko 70 zawodników wystartowało w pierwszej edycji biegu „Walki o Pamięć”. Bieg pamięci w Czarnem zainaugurował cykl czterech biegów , które odbędą się kolejno 19 czerwca w Wejherowie , 14 sierpnia w Krępie Kaszubskiej i 4 września w Lubichowie.

Celem biegu było propagowanie wśród mieszkańców Pomorza wartości patriotycznych –  miłości do ojczyzny, przywracanie pamięci miejsc martyrologii XX wiek.

Do Czarnego zjechali się zawodnicy z sześciu województw, aby podczas 10 km trasy uczcić pamięć 65 tys. jeńców wojennych z hitlerowskiego obozu Stalag II B Hammerstein. Gratulujemy wszystkim uczestnikom biegu osiągniętych wyników oraz ślemy serdeczne podziękowania za udział w upamiętnieniu szczególnego miejsca martyrologii II Wojny Światowej. Jako pierwszy linię mety przekroczył Igor Siódmiak z czasem 34 min i 10 sekund. Najlepsza z pań Małgorzata Cygan ten sam dystans przebiegła w czasie 46 min i 03 sek.

Kpt. Jan Bieleninik – łagiernik, żołnierz AK, zastępca szefa sztabu batalionu zwiadu mjra Jana „Skamabocha” oraz Janina Wons urodzona w nazistowskim obozie na terenie Austrii wypuścili w niebo białe gołębie, symbolizujące pokój na świecie. Goście Honorowi w ten sposób zwrócili się do wszystkich obecnych z przesłaniem – Nigdy więcej wojny!


I Pomorski Bieg Walki o Pamięć – Zapraszamy do zapisów! na II BIEG Wejherowo- Lasy Piaśnickie

bieg_lasy_piasnickie

ZAPISY POD LINKIEM
https://elektronicznezapisy.pl/g/I_Pomorski_Bieg_Walki_o_Pamiec.html

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress