Tekst alternatywny

Starogard Gd: wyjazd patriotyczny – Smoleńsk, Katyń. 7-13.04

KLUB GAZETY POLSKIEJ W STAROGARDZIE GDAŃSKIM ORGANIZUJE
WYJAZD AUTOKAROWY NA UROCZYSTOŚCI 10. KWIETNIA W LESIE KATYŃSKIM
7-13.04.2019

Dzień I
Niedziela
7.04.2019    Zbiórka uczestników w Starogardzie Gdańskim w wyznaczonym miejscu o godz. 5:00. Podróż trasą Elbląg – Olsztyn do Ełku. Przerwa na obiad w restauracji w Ełku. Następnie po przerwie dalsza podróż przez Augustów, przejście graniczne w Ogrodnikach. Przejazd do Wilna. Na Placu Katedralnym w Wilnie spotkanie z miejscowym przewodnikiem. Spacer po Starym Mieście: Katedra, Uniwersytet, Ratusz, Ostra Brama – z przerwą na kawę w stolicy Litwy. Zakwaterowanie w hotelu. Kolacja. Nocleg.

Dzień II
Poniedziałek
8.04.2019
Śniadanie. Wizyta przy Ostrej Bramie. Pożegnanie z Wilnem. Przejazd na granice litewsko – białoruską Kotłowka i dalej podróż do Witebska. Obiad w jednej z restauracji. Po obiedzie zwiedzanie Witebska – miasta położonego w północno – wschodniej części Białorusi nad rzeką Dźwiną. Do pierwszego rozbioru Polski było miastem królewskim i stolicą powiatu oraz województwa witebskiego. Miasto uniwersyteckie. Zakwaterowanie w hotelu. Kolacja. Nocleg.

Dzień III
Wtorek
9.04.2019    Śniadanie. Przejazd na granicę białorusko – rosyjską w Krugłowce i dalsza podróż do Smoleńska. Zakwaterowanie w hotelu. Obiad w restauracji. Następnie zwiedzanie Smoleńska: Kreml, Twierdza Smoleńska, sobór św. Piotra i Pawła, sobór św. Piotra i Pawła, sobór Uspieńskiego, czas wolny na mieście. Powrót do hotelu na kolację i nocleg.

Dzień IV
Środa
10.04.2019    Śniadanie. Udział w rocznicowych uroczystościach w lesie katyńskim zwanym uroczyskiem Kozie Góry leżącym po obu stronach Dniepru od Gniezdowa do wsi Katyń, wizyta na Polskim Cmentarzu Wojennym. Przejazd do Smoleńska na obiad. Następnie wizyta w miejscu katastrofy polskiego samolotu z dnia 10 kwietnia 2010 roku. Złożenie kwiatów, zapalenie zniczy żałobnych. Powrót do hotelu, czas wolny, nocleg.

Dzień V
Czwartek
11.04.2019    Śniadanie. Przejazd na przejście graniczne rosyjsko – białoruskie Krasnoje i dalsza podróż do stolicy Białorusi. Obiad. Spotkanie z miejscowym przewodnikiem. Zwiedzanie Mińska m. in.: Kuropaty – Las Kuropacki, miejsce stracenia wielu Polaków i Białorusinów, dwór Wańkowiczów, dom kilkuletniego pobytu w Mińsku Stanisława Moniuszki. Przejazd przez centrum stolicy do hotelu. Zakwaterowanie. Kolacja. Nocleg.

Dzień VI
Piątek
12.04.2019    Śniadanie. Przejazd do Grodna – podróż po krainie młodości Mickiewicza. Spotkanie z miejscowym przewodnikiem w Grodnie. Obiad. Zwiedzanie: stary i nowy zamek, Katedra Cerkiew Borysa i Gleba na Kołoży, Kościoły Bernardynów, Brygidek, Ratusz, Pałac administratora, Pałac Stanisławowski i miejsca związane z Elizą Pawłowską (Orzeszkową). Przejazd do hotelu w Grodnie na kolację i nocleg.

Dzień VII
Sobota
13.04.2019    Śniadanie. Przejazd na granicę białorusko-polską w Bruzgach. Dalsza podróż po Polsce. Obiad w Ostrowi Mazowieckiej i dalsza podróż przez Olsztyn – Ostródę – Malbork do Starogardu.

Organizatorem jest Stowarzyszenie Prawy Starogard oraz Klub „Gazety Polskiej” Starogard Gdański. Mecenasem wyjazdu jest firma Energa. Patronat medialny: TV Republika, Gazeta Polska, Niezalezna.pl Gazeta Polska VD.

StarogardGD Katyn 2010 — kopia

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress