Echa skandalu związanego z zamiarem usunięcia krzyża z pomnika Jana Pawła II nie przemijają. Akcja Polonii francuskiej, w szczególności Klubu „GP” w Paryżu, zachęciła nie tylko Polaków, ale i sporą liczbę Francuzów do obrony symboli chrześcijańskich w tym kraju. A premier Beata Szydło zaproponowała, by sprowadzić do Polski atakowany przez francuski system sądowy pomnik św. Jana Pawła II.

Ale na tym nie koniec. – Chcemy powołać we Francji Komitet Obrony Pomników Jana Pawła II. Boimy się bowiem, że ofiarą francuskich władz mogą paść także inne pomniki naszego wielkiego rodaka. Jeden z nich znajduje się przy Notre Dame – zdradza portalowi Niezalezna.pl Andrzej Woda, wiceszef paryskiego klubu „Gazety Polskiej”. Inny znany pomnik (widoczny na zdjęciu powyżej) znajduje się w Lyonie. Papież Jan Paweł II ma na nim krzyż.

Paryska patriotyczna Polonia chciałaby także doprowadzić do debaty w europarlamencie, poświęconej łamaniu praw katolików we Francji – dodaje Woda. Nie ulega bowiem wątpliwości, że pod płaszczykiem laickości we Francji w uprzywilejowanej pozycji stawia się ateistów i muzułmanów.

http://niezalezna.pl/207319-swietna-inicjatywa-we-francji-powstanie-komitet-obrony-pomnikow-jana-pawla-ii