Tekst alternatywny

Szef Klubu „GP” w Rzymie: Giorgia Meloni zaczęła mówić – „zwróćmy uwagę na nasz dom, Italia się sypie”


– Giorgia Meloni to osoba konsekwentna w tym, co mówi, bardzo racjonalna, bardzo aktualna. Był to głos inny niż lewicy, która mówi o socjalu, przyjmowaniu migrantów, dawaniu i rozdawaniu. To była kobieta, która zaczęła mówić: „zwróćmy uwagę na nasz dom, Italia od 20 lat się sypie” – powiedział w „Politycznej kawie” szef Klubu „Gazety Polskiej” w Rzymie, Aleksander Nowak.

W Rzymie trwa VI Zjazd Klubów „Gazety Polskiej” Europy Zachodniej, którego organizatorami jest Klub „GP” w Rzymie oraz Fundacja Klubów „GP”. Wśród gości Zjazdu znaleźli się m.in. marszałek senior Antoni Macierewicz, historyk dr hab. Sławomir Cenckiewicz oraz senator partii Fratelli d’Italia Giulio Terzi di Sant’Agata.

Aleksander Nowak, szef Klubu „Gazety Polskiej” w Rzymie był dzisiaj gościem „Politycznej kawy” Tomasza Sakiewicza. Mówiąc o nowej konserwatywnej premier Włoch, Giorgii Meloni, Nowak wskazał, że jest to osoba, która zwróciła uwagę na kryzysy trawiące Włochy.

– To była młoda kobieta, która zaczynała [karierę polityczną] w Forza Italia, około 10 lat temu. Obserwowaliśmy bardzo aktywną działaczkę i jej progres indywidualny, ale nie zmieniła ona opinii na żaden temat. (…) To zaowocowało tym, że wielu Włochów dało jej swój głos. To jest dziewczyna, która jest konsekwentna w tym, co mówi, bardzo racjonalna, bardzo aktualna. Był to głos inny niż lewicy, która mówi o socjalu, przyjmowaniu migrantów, dawaniu i rozdawaniu. To była kobieta, która zaczęła mówić: „zwróćmy uwagę na nasz dom, Italia od 20 lat się sypie”

– tłumaczył szef rzymskiego Klubu „GP”.

Aleksander Nowak przyznał, że na VI Zjazd Klubów została zaproszona premier Meloni.

– Bardzo miło zaskoczył mnie telefon z Kwirynału [siedziby włoskiego rządu], kiedy osoba organizująca spotkania w przyjacielskim i entuzjastycznym odruchu chciała podziękować „Gazecie Polskiej” i Klubowi w Rzymie za to zaproszenie. Pani Giorgia ubolewała, że nie mogła być, bo gdy zaczynaliśmy Zjazd, wracała z bardzo ważnej międzynarodowej konferencji, więc powiedziano nam, że skontaktuje się z nami człowiek, którego pani premier wybrała jako swojego przedstawiciela. Za chwilę dostałem kolejny telefon z Kwirynału, okazało się, że były minister spraw zagranicznych, pan Terzi di Sant’Agata, będzie na naszym spotkaniu

– relacjonował.

źródło: www.niezalezna.pl

Belka_Rzym

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress