Tekst alternatywny

TCZEW | Pamiętamy o ofiarach grudnia


W niedzielę na zaproszenie Fundacji im. Roberta Pelplińskiego i Zarządu Regionu Gdańskiego NSZZ Solidarność wzięliśmy udział w tczewskich obchodach 40-rocznicy wprowadzenia stanu wojennego pod patronatem Posła na Sejm RP Kazimierz Smoliński oraz Wojewody Pomorskiego Dariusz Drelich, którego reprezentował Dyrektor Biura Tomasz Gieszcz. Nie zabrakło również Ewy Liszewskiej, Przedstawicielki Anna Fotyga – Biuro Poselskie.

Msza Święta za Ojczyznę w kościele pw. NMPMK na Suchostrzygach, złożenie kwiatów i zniczy pod tablicą obecnego EATON, otwarcie wystawy „Stan wojenny w Polsce, na Wybrzeżu, w Tczewie” w Parku Kopernika w Tczewie, składanie kwiatów i zniczy pod pomnikiem Solidarności, a na końcu koncert recital Przemka Radziszewskiego, laureata „Voice of Poland” i rozmowy po latach działaczy w Restauracji Piaskowa – to główne punkty uroczystości, która odbyła się w Tczewie.

Partnerem głównym wydarzenia było Lotto. Cieszymy się, że wspólnie z naszymi Koleżankami i Kolegami mogliśmy wraz z Bohaterami tamtych czasów oddać hołd tym, którzy walczyli o wolność Polski i powspominać ten trudny, bolesny okres w historii naszego kraju.
Klub reprezentowali: Przewodnicząca Anna Bubka, Wiceprzewodniczący Andrzej Zblewski i Członek Tadeusz Bubka.

KLUB „GAZETY POLSKIEJ” TCZEW

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress