Tekst alternatywny

Teresa Anna Wargocka – Kompetencja, wiarygodność, skuteczność

Teresa Anna Wargocka – Kompetencja, wiarygodność, skuteczność

 

Wybory europejskie – 25 maja

Lista PIS

Pozycja 3

Minsk_WargockaPE2014

           List otwarty Klubu Gazety Polskiej w Mińsku Mazowieckim do wyborców.

Szanowni Państwo.

25 maja będziemy wybierać 51 posłów do Parlamentu Europejskiego. Ważne jest, aby Polacy wybrali swoich przedstawicieli z rozwagą i w pełni świadomie; wybrali tych, którzy politykę rozumieją, jako służbę na rzecz Polski i Polaków.

Od 2005 roku jesteśmy świadkami sytuacji bez precedensu w państwie demokratycznym, frontalnego ataku polityków wszystkich formacji, mediów i większości środowisk opiniotwórczych na liderów i członków partii Prawo i Sprawiedliwość, partii głęboko zakorzenionej w nurcie niepodległościowym i wyrosłej z ruchu Solidarności. Szczególnie niepokojące jest zjawisko odmawiania milionom obywateli o konserwatywnych, tradycyjnych przekonaniach, prawa do wyrażania odmiennych poglądów politycznych. Nastąpił niszczący wspólnotę narodową podział na światłych Polaków Europejczyków i ciemnych zacofanych fanatycznych Polaków, którzy nie mają prawa głosu w sprawach Polski i Europy.

Ten ostry podział polityczny spowodował, że bieżąca kompania wyborcza odbywa się
w kontekście polityki krajowej. Eurowybory stały się swoistym referendum, w którym pytania podstawowe brzmią: Czy obecna koalicja rządowa Platformy Obywatelskiej i Polskiego Stronnictwa Ludowego, której rządy trwają siódmy rok spełnia oczekiwania Polaków? Czy nadal posiada legitymizację społeczną do reprezentowania obywateli i interesów Polski w Europie?

Wiele wyborczych obietnic nie zostało spełnionych przez koalicję PO PSL.  Wręcz przeciwnie przeprowadzono szereg zmian wbrew woli i ze szkodą dla Polaków. Podniesiono podatki, wydłużono wiek emerytalny, wysłano sześciolatki do nieprzygotowanych szkół, zadłużono państwo, wyprzedano majątek narodowy. Najwyższa Izba Kontroli stwierdza niegospodarność i łamanie prawa przy wydatkowaniu środków unijnych przy budowie dróg i w urzędach centralnych. Rozkwitła biurokracja, nepotyzm i korupcja, afera goni aferę. Do polskich szkól wprowadza lewacka ideologię gendr,, w mediach promuje związki partnerskie i atakuje ostoję wiary i polskości- Kościół Katolicki.

Wyniki wyborów do Europarlamentu powinny pokazać, że nie ma zgody większości obywateli na taki styl uprawiania polityki. Wszyscy, którzy nie akceptują tego, co się dzieje w Polsce w ostatnich latach powinni zamanifestować swój sprzeciw i opowiedzieć się wyraźnie za głębokimi zmianami. Z apelem o udział w wyborach zwracamy się w szczególności do wyborców od lat sympatyzujących z Prawem i Sprawiedliwością oraz tych, którzy zawiedli się na rządach Platformy Obywatelskiej i Polskiego Stronnictwa Ludowego. W najbliższych wyborach musimy pokazać swoją jedność i determinację oraz w pełni wykorzystać siłę wyborczej karty do głosowania, bo przecież już wiemy, że nawet miliony podpisów pod obywatelskimi projektami ustaw i wielotysięczne demonstracje obóz władzy potrafił zlekceważyć.

PILNUJ POLSKI! IDŹ NA WYBORY!  PILNUJ POLSKI! IDŹ NA WYBORY! PILNUJ POLSKI! IDŹ NA WYBORY!

Minsk_WargockaPE2014_1