Tekst alternatywny

Teresa Wargocka – kandydatka do Sejmu z Klubu „GP” Mińsk Mazowiecki

Minsk Mazowiecki Teresa WargockaTeresa Wargocka – Socjolog, pedagog, menadżer oświaty. Poseł na Sejm VI kadencji, Radna Sejmiku Mazowieckiego, kandydatka do Parlamentu Europejskiego w 2014.

Prowadziła ważne  ustawy z zakresu prawa  rodzinnego, oświaty i samorządu terytorialnego. Występowała  z interpelacjami  w sprawach ważnych dla mieszkańców  naszego regionu. Zajęła 75 miejsce/ na 460/  w sejmowym rankingu aktywności poselskiej. Obecnie jest  Radną Sejmiku, wiceprzewodniczącą komisji Kultury i Dziedzictwa Narodowego, zajmuje się sprawami służby zdrowia na Mazowszu, jest członkiem Komisji Budżetowej.  Zainicjowała utworzenie Klubu Gazety Polskiej w Mińsku Mazowieckim, którego jest przewodniczącą od 2011r.

Jeżeli mi Państwo zaufacie, oddając na mnie głos, swoje doświadczenie zawodowe, samorządowe i parlamentarne wykorzystam w solidnej pracy w Sejmie, by zmienić Polskę  na lepszą: sprawiedliwszą, nowoczesną i przyjazną obywatelom.

List otwarty do mieszkańców wschodniego Mazowsza. Wybory 2015.

Wybory parlamentarne 25 października br. przesądzą o  przyszłości wszystkich Polaków i pozycji Polski w Europie. Trzeba powiedzieć dość obecnej koalicji  PO-PSL,  skompromitowanej aferami i „taśmami prawdy”. Władzy, która odwróciła się plecami do obywateli. Nie rozwiązała żadnego z ważnych społecznie problemów. Nadal stoimy w kolejkach do lekarzy, drożej płacimy za leki , polski przedsiębiorca i rolnik przegrywa z konkurencją zachodnich korporacji i zalewem rolnych produktów importowanych. Młodzi Polacy, by żyć godnie wyjeżdżają masowo z kraju. Władza ta jest słaba wobec silnych i silna wobec swoich obywateli. Podniesiono podatki, wydłużono wiek emerytalny, odebrano rodzicom prawo decydowania o edukacji własnych dzieci. Zadłużono kraj na dodatkowe 500mld zl. Wychwalane przez rządzących inwestycje drogowe i sportowe są najdroższe w Europie i przyczyniły się do upadku polskich firm budowlanych. Produkcja rolna wzrasta, a rolnicy popadają w długi.

Trzeba powiedzieć dość władzy, która interes narodowy  podporządkowuje dyktatowi Niemiec i Francji. Przyjęty przez rząd pakiet klimatyczny zahamuje rozwój gospodarczy Polski, konwencja o przemocy wprowadza lewacką ideologię gender, która podważa biologiczną naturę płci, zagraża tradycyjnemu modelowi rodziny oraz stanie się źródłem demoralizacji młodego pokolenia. Zgoda na narzucone przez Brukselę kwoty uchodźców islamskich, to pierwszy krok do  zniszczenia naszej  chrześcijańsko-narodowej tożsamości.

Państwo nie służy obywatelom, zostało zawłaszczone przez grupy interesu związane z władzą. Wynik wyborów prezydenckich  jest jasnym sygnałem, że Polacy oczekują naprawy Rzeczypospolitej. Najbliższe wybory są szansą na przywrócenie normalności, na silne, sprawne , dbające o obywateli państwo. Nie zmarnujmy tej szansy, nie dajmy się zniechęcić i zmanipulować. Tylko samodzielne rządy Prawa i Sprawiedliwości są gwarancją dobrej zmiany. Kandydatka na premiera pani Beata Szydło przedstawiła projekty ustaw na pierwsze100 dni rządów: pomoc rodzinom wychowującym dzieci – 500zł od drugiego dziecka, opodatkowanie sieci handlowych i banków, podniesienie kwoty wolnej od podatku do 8 tyś zł, wprowadzenie minimalnej stawki godzinowej  12 zl. Pan Prezydent Andrzej Duda złożył projekt przywracający poprzedni wiek emerytalny. To początek zmian, na które czekają Polacy.  Uwierzcie,  dobre zmiany są możliwe.

RAZEM DAMY RADĘ !

Minsk Mazowiecki