Tekst alternatywny

Tomasz Sakiewicz – w obronie TV TRWAM (wideo)

W związku z podejmowanymi próbami skłócenia środowiska związanego z o. Tadeuszem Rydzykiem i „Gazety Polskiej” przypominamy wystąpienie red.Tomasza Sakiewicza po Marszu w Obronie TV TRWAM z 4 marca 2012 r.
W marszu zorganizowanym między innymi przez Klub „Gazety Polskiej” w Gliwicach uczestniczyło około 20 tysięcy osób.

Ryszard Kapuściński

4 marca 2012 roku w Krakowie, odbyła się kilkunastotysięczna manifestacja w obronie wolnych mediów, zakończona wiecem na Rynku Głównym. Przed krakowskim Ratuszem przemawiał wówczas m.in.red.naczelny „Gazety Polskiej” Tomasz Sakiewicz. Warto dziś przypomnieć jego słowa szczególnie w kontekście tych wszystkich opinii, które niesprawiedliwie odmawiają Sakiewiczowi intencji jakie wtedy tak jasno wyraził.

Poniżej cytujemy również to, co dzisiaj powiedział portalowi Niezależna.pl red. Tomasz Sakiewicz: „Dostajemy bardzo wiele pytań od naszych czytelników, którzy są także słuchaczami „Radia Maryja” o nową telewizję Republika. Pragnę uspokoić wszystkich: nie dostaliśmy nic za darmo. Miejsce na Polsacie Cyfrowym, którego właścicielem jest Zygmunt Solorz wykupiliśmy po rynkowej cenie. Nie była to mała suma, ale nie możemy jej podać ze względu na tajemnicę handlową – figuruje ona natomiast w dokumentach finansowych. Nie reklamowaliśmy się na portalu natemat.pl, którego współwłaścicielem jest Tomasz Lis i nie zamierzamy się tam reklamować. Ukazała się tam jedynie moja wypowiedź odnośnie mojego podejścia do TV Trwam. Pytał o to dziennikarz portalu natemat.pl, podobnie jak wielu dziennikarzy innych redakcji. To nie zaskakuje, ponieważ wielu mediom jest na rękę sztuczne generowanie konfliktu pomiędzy środowiskiem „Gazety Polskiej”, telewizji Republika a środowiskiem TV Trwam i mediami ojca Tadeusza Rydzyka. Mój stosunek do TV Trwam, Radia Maryja i „Naszego Dziennika” pozostaje taki jak zawsze był: we wszystkich naszych mediach wspieramy ich walkę o koncesję na multipleksie i ponownie przekazujemy wszystkim słuchaczom, telewidzom i czytelnikom mediów o. Tadeusza Rydzyka i jemu samemu znak pokoju.”

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress