TYDZIEŃ W KLUBACH „GAZETY POLSKIEJ” | 05.07.2023 r.
Przedstawiciele klubów „GP” m.in. z Opola, Piotrkowa Trybunalskiego, Aleksandrowa Łódzkiego, Wejherowa, Warszawy, Krakowa, Przedborza, Konina i wielu innych uczestniczyli w Konwencji Programowej Zjednoczonej Prawicy, która odbyła się na placu przy ulicy Okólnej w bezpośrednim sąsiedztwie Elektrowni Turów w Bogatyni.
W spotkaniu wzięło udział około tys. osób, a wśród nich liderzy Zjednoczonej Prawicy z wicepremierem, prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim na czele. W odczuciu nas wszystkich biorących udział w tym wiecu, podzielamy w pełni wypowiedź prezesa Prawa i Sprawiedliwości.
Jak czytamy na portalu niezalezna.pl, podczas wiecu w Bogatyni prezes PiS podkreślił „My jesteśmy z Solidarnością i chcemy wyrazić solidarność z pracownikami, z górnikami, z ludźmi, którzy po raz drugi, bez żadnych powodów, zostali zaatakowani. Niewiele jest cięższych ataków niż ten, który jest atakiem na pracę, źródło utrzymania, dla wielu ludzi – na sens ich życia. Tu miało to już miejsce jeden raz, teraz drugi. To coś niezwykłego, to coś, co skłania nas do tego spotkania, do solidarności, do twardego powiedzenie Ļnieĺ, tak nie może być”– mówił Jarosław Kaczyński. Podkreślił, że „praca Polaków jest święta”. „Będziemy bronić polskiej pracy, polskiego prawa do pracy. W Polsce pracuje przeszło mln osób, to rekord, mamy najniższe bezrobocie w UE i jedno z trzech najniższych w OECD. To nasz wielki sukces i musimy tego sukcesu bronić. … To coś niesłychanie ważnego, to wykonanie pewnego moralnego zobowiązania” – dodał Jarosław Kaczyński. Prezes PiS wskazał, że jest jeszcze jeden powód spotkania „W tej sprawie ogniskuje się podstawowy program i jednocześnie problem naszego kraju, nasz program, program suwerennościowy, a problem – to atak na tę suwerenność. To, co się dzieje wokół kopalni, to nic innego jak atak na naszą suwerenność, jak atak na coś, co wydawało nam się w roku oczywiste, że będziemy gospodarzami we własnym kraju, po dziesięcioleciach przerwy, po prawie pół wieku. I my tymi gospodarzami chcemy być, nikt za nas nie będzie decydował, kto ma w Polsce pracować, a kto ma być bezrobotny, jak ma się żyć w Polsce” – powiedział podczas wiecu Prawa i Sprawiedliwości prezes PiS.
Na zaproszenie Klubu „Gazety Polskiej” w Milanówku odbyło się spotkanie z redaktorem naczelnym „Gazety Polskiej” i „Gazety Polskiej Codziennie” Tomaszem Sakiewiczem. Podczas spotkania poruszono m.in. tematy dotyczące funkcjonowania i roli Klubów „Gazety Polskiej” oraz Ruchu Kontroli Wyborów w obecnej sytuacji geopolitycznej i podczas zbliżających się wyborów.
Jak relacjonuje przewodniczący Klubu „Gazety Polskiej” w Tychach Janusz Jabłoński, odbyła się kolejna Msza św. w intencji ojczyzny, według nauczania sługi Bożego bł. kard. Augusta Hlonda. W czasie nabożeństwa kontynuowano rozważania listu pasterskiego kard. Hlonda „O życie katolickie na Śląsku”. Odbywające się od pół roku msze będą organizowane do końca roku gromadzą wielu ludzi, również przyjezdnych z całego Śląska. Są szansą na chwilowe zatrzymanie się w szaleństwie współczesnego świata opętanego przez wrogie ideologie i zło. Homilie głoszone podczas tych spotkań są prawdziwym drogowskazem, jaką drogą powinien iść chrześcijanin i katolik, jakie postawy, zgodnie z nauczaniem Kościoła i ewangelią, powinien przyjmować. Na mszę przybyli ministrowie i parlamentarzyści minister Bożena Borys-Szopa, minister Jerzy Polaczek i obecny wiceminister spraw zagranicznych Paweł Jabłoński, była również delegacja patriotycznych środowisk polonijnych z Paryża oraz koordynator Klubów „Gazety Polskiej” na Śląsku Marta Święcicka. Po mszy odbyło się otwarte spotkanie dyskusyjne przy kawie i ciastku. Kolejna Msza św. w intencji Ojczyzny, według nauczania kard. Augusta Hlonda, odbędzie się we wrześniu.
Klub „Gazety Polskiej” Nowy Sącz im. Jana Olszewskiego wziął udział w spotkaniu z wicemarszałkiem Sejmu prof. Ryszardem Terleckim i europosłem Dominikiem Tarczyńskim. Poseł Tarczyński przedstawił kulisy afery korupcyjnej w europarlamencie oraz wątki, w które zamieszanych jest wielu polityków, w tym również z Polski. Wicemarszałek Terlecki mówił natomiast o bezpieczeństwie Polski w kontekście wojny na Ukrainie oraz spowodowanej przez wojnę inĠacji w Polsce.
Klub „Gazety Polskiej” Brzeszcze uczestniczył w wydarzeniu 81. rocznicy utworzenia Karnej Kompanii Kobiet KL Auschwitz – Bor/Budy Frauenstrafkompanie, Przewodnicząca klubu Joanna Ropel przed budynkiem kwaterowania więźniarek karnej kompanii, przy pamiątkowej tablicy zapaliła znicz i chwilą ciszy upamiętniła te tragiczne wydarzenia sprzed 81 lat.
Klub „Gazety Polskiej” Biłgoraj uczestniczył w 79. rocznicy największej bitwy partyzanckiej w Polsce, bitwy pod Osuchami. Starcie było finałem niemieckiej operacji przeciwpartyzanckiej Wicher II i rozegrało się w lasach Puszczy Solskiej w dniach 25–26 czerwca 1944 roku. Po Mszy św., w imieniu Klubu „Gazety Polskiej” Biłgoraj, złożono kwiaty, a zastępca przewodniczącego Bartłomiej Strzałka wpisał się do księgi pamiątkowej na Cmentarzu Partyzanckim w Osuchach.
Klub „Gazety Polskiej” Gdańsk II uczestniczył w klubowej wyprawie śladami książki Henryka Sienkiewicza pt. „Potop”. Zmierzając w kierunku Żmudzi, Klub „Gazety Polskiej” Gdańsk II odwiedził Gołdap, Stańczyki i klasztor w Wigrach. Dzień zakończono, planując część drugą wyprawy śladami polskiego mienia zagrabionego podczas najazdu Szwedów na Polskę.
ZAPROSZENIA KLUBOWE
ALEKSANDRÓW ŁÓDZKI II – powstał 503 Klub „Gazety Polskiej”. Jego przewodniczącą została Mariola Wichrowska, tel. +48 501.089.486; e-mail: klubygp.aleksandrowlodzki2@gmail.com
ŁOMŻA – powstał 504 Klub „Gazety Polskiej”, przewodniczącym został Grzegorz Dębowski, tel. +48 602.735.791 , e-mail klubygplomza@ gmail.com
TYCHY – w 80. rocznicę ludobójstwa na Wołyniu i Kresach Pd.-Wsch. zapraszamy Państwa na Mszę św. i Marsz Pamięci w hołdzie Ofiarom. Harmonogram uroczystości g. 16 – Msza św. w intencji Ofiar w parafii św. Rodziny w Tychach przy ul. Elfów g. 17 – Marsz Pamięci ulicami miasta z kościoła na cmentarz na Wartogłowcu, gdzie znajduje się pomnik upamiętniający Ofiary, g. 18 – złożenie kwiatów pod pomnikiem, przemówienia gości, błogosławieństwo ks. prałata F. Resiaka.
ALEKSANDRÓW ŁÓDZKI – do 17 lipca roku, w Kościele pw. Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała w Aleksandrowie Łódzkim, zapraszamy na wystawę wewnętrzną pt. „Św. Maksymilian Maria Kolbe”, wypożyczoną z Instytutu Pamięci Narodowej oddział w Łodzi.
GDAŃSK II – klub „Gazety Polskiej” organizuje wyjazd na uroczystości beatyfikacji rodziny Ulmów. Termin wyjazdu 7-11 września 2023 roku. Wszelkie informacje pod adresem e-mail: gdanskiklubgp@gmail.com lub numerem telefonu: +48 691 545 333.
Ryszard Kapuściński