Tekst alternatywny

TYDZIEŃ W KLUBACH „GAZETY POLSKIEJ” | Zjazdy Klubów „Gazety Polskiej” w Polsce, Europie i USA


TYDZIEŃ W KLUBACH „GAZETY POLSKIEJ” | 17.08.2022 r.

W dniach 30 września – 2 października odbędzie się VIII Nadzwyczajny Zjazd Klubów „Gazety Polskiej” Spała 2022. Ponownie spotkamy się w Centralnym Ośrodku Sportu – Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Spale.

Prezes PiS Jarosław Kaczyński na XIV Zjeździe Klubów „Gazety Polskiej” w Spale powiedział: „Jesteście oddziałem szturmowym armii, która ma maszerować do zwycięstwa”. Dodał: „Jeśli zapytać, jaką rolę mogą odegrać kluby, to właśnie to zadanie – dotrzeć do ludzi”. Te słowa to wyraz wielkiej sympatii, jaką prezes Kaczyński od wielu lat okazuje członkom klubów „GP”. I doskonale wie, że trafiają one do ludzi, którzy od 17 lat nie zawiedli jego zaufania. Bo dla nich też Polska jest najważniejsza. Przez te wszystkie lata udowodnili to swoją pracą, swoim poświęceniem dla spraw, które są dla nich ważne, dla Polski bogatej i niepodległej. Teraz zobaczyli, że jest szansa, by ich marzenia się ziściły, by na długie lata zapewnić Polsce spokojny rozwój i bezpieczeństwo. Żadne powojenne pokolenie nie było tak blisko zrealizowania marzeń, za które tysiące patriotów oddało życie. Teraz taką szansą są wygrane przyszłoroczne wybory parlamentarne, które pozbawią złudzeń tych, którzy codziennie dają dowód na to, że Polska jest im niepotrzebna, że bliżej im do Brukseli czy Moskwy. To się im nie uda. Nie dopuścimy do tego! Bo ewentualnych błędów następne pokolenia Polaków nam nie wybaczą. Musimy zostawić po sobie Polskę dumną, wolną i bogatą, która nie będzie klęczeć przed możnymi tego świata.

W Spale spotkają się przedstawiciele kilkunastu tysięcy patriotów działających w największym ruchu społecznym w Polsce. Porozmawiamy o ważnych sprawach, na które zabrakło nam czasu w czerwcu br., na XVII Zjeździe Klubów „Gazety Polskiej” – Spała 2022. Wspólnie z zaproszonymi znamienitymi gośćmi zastanowimy się, jak będziemy mogli pomóc w zbliżających się wyborach parlamentarnych, bo one zdecydują o losach Polski na wiele lat. Porozmawiamy z ludźmi, którym – tak jak nam – leży na sercu dobro Polski, którzy marzą – tak jak my – o Polsce suwerennej i bogatej. Spotkamy się z tymi, którzy decydują o przyszłości następnych pokoleń Polaków. Zastanowimy się, jak wykorzystać historyczną szansę na trwałe wyrwanie Polski z rąk tych, którzy doprowadzili kraj do degradacji gospodarczej i politycznej. Padnie wiele pytań, bo trzeba będzie wiele spraw wyjaśnić, wytłumaczyć. Dla dobra Polski musimy szczerze rozmawiać o naszych polskich problemach. Bo takie chwile ma w swojej historii każdy kraj, każdy naród. Nie wolno nam tego zmarnować! Podczas zjazdu będziemy rozmawiać o naszych sukcesach, planach i problemach, z jakimi boryka się nasze klubowe środowisko. Będzie okazja do wymiany doświadczeń, pomysłów, a część czasu poświęcimy sprawom organizacyjnym. Złapiemy również chwilę relaksu, m.in. odbędzie się kontynuacja zawodów sportowych między klubowiczami w następujących dyscyplinach sportowych: tenis stołowy, szachy, siatkówka plażowa czy badminton. Wśród uczestników zjazdu znajdą się czołowi dziennikarze „Gazety Polskiej”, „Gazety Polskiej Codziennie”, Telewizji Republika i portalu Niezależna.pl; znani politycy i goście honorowi.

Wszystkie informacje na temat zjazdu w Spale otrzymają przewodniczący klubów „GP”. Można też dzwonić:

Ewa Wójcik – Biuro Klubów „GP”, +48 505 038 217, e-mail zjazd.klubygp@gazetapolska.pl;
Beata Dróżdż – Klub „GP” Piotrków Trybunalski, +48 792 237 403;
Anna Wójcik – Biuro Klubów „GP”, +48 609 447 449.

IX ZJAZD KLUBÓW „GP” USA I KANADY W SAVANNAH (GEORGIA) – 7–9 PAŹDZIERNIKA 2022

W październiku odbędzie się IX Zjazd Klubów „Gazety Polskiej” USA i Kanady w Savannah. W obu tych krajach bardzo aktywniedziała około 30 klubów „GP”. Po upływie dziewięciu lat można powiedzieć, że cele, jakie przed sobą postawili uczestnicy I Zjazdu – „potrzeba integracji środowiska związanego z »Gazetą Polską«, poznanie się, wymiana doświadczeń i pomysłów, ale przede wszystkim wspólna rozmowa o Polsce, płynąca z troski i miłości do Ojczyzny” – są konsekwentnie realizowane i środowisko Polaków skupione wokół klubów „GP” jest z roku na rok coraz bardziej zintegrowane i ma niezwykle pozytywny wpływ na Polonię w USA i Kanadzie. Ponownie miejscem zjazdu będzie miasto Savannah w amerykańskim stanie Georgia. Decyzja o miejscu tegorocznego zjazdu podjęta została w związku z postacią gen. Kazimierza Pułaskiego – bohatera walk o niepodległość USA, nazywanego ojcem amerykańskiej kawalerii. W latach 1777–1779 walczył w szeregach armii Jerzego Waszyngtona, będąc w randze generała brygady Armii Kontynentalnej. 11 września 1777 roku w bitwie nad Brandywine, dzięki odwadze, uratował życie Jerzego Waszyngtona, za co ten promował Pułaskiego na stopień generała brygady amerykańskiej kawalerii. Zmarł 11 października 1779 roku od ran odniesionych w czasie oblężenia Savannah. Na wieść o śmierci Pułaskiego gen. Jerzy Waszyngton zadecydował, aby w tym dniu hasłem w wojsku stał się „Pułaski”, a odzewem „Polska”. W 1929 roku Kongres proklamował 11 października Dniem Pułaskiego. Obecnie dzień ten jest szczególnie upamiętniany przez polonijną manifestację kultury i tradycji poprzez Paradę Pułaskiego, która co roku przechodzi centralnymi ulicami w każdym większym mieście Stanów Zjednoczonych. Organizatorem zjazdu jest Maciej Rusiński, koordynator klubów „GP” w USA i Kanadzie.

Dodatkowe informacje w sprawie tego zjazdu można uzyskać pod numerami telefonów:

Maciej Rusiński, koordynator klubów „GP” w USA i Kanadzie: +1 917 607 9774, e-mail: ny@klubgp.com;
Tadeusz Antoniak, koordynator klubów „GP” w Stanach  Zjednoczonych: +1 215 917 6875, e-mail: klubgpphila@yahoo.com

Belka_USA_2022

VI ZJAZD KLUBÓW „GAZETY POLSKIEJ” EUROPY ZACHODNIEJ W RZYMIE – 18–20 LISTOPADA 2022

W dniach 18–20 listopada 2022 roku w Domu Polskim Jana Pawła II odbędzie się VI Zjazd Klubów „Gazety Polskiej” Europy Zachodniej. Dom Polski przy Via Cassia 1200 został zakupiony przez Polską Polonię i ofiarowany Janowi Pawłowi II na audiencji w Watykanie 7 listopada 1981 roku. W zamyśle papieża ofiarowany budynek miał być nie tylko schronieniem dla przybywających do Rzymu Polaków, lecz także „czułym punktem” wytyczonym na mapie historii Kościoła i dziejów polskiego narodu. Składając wizytę w Domu Polskim 8 listopada 1981 roku, Jan Paweł II wskazał, że ma on służyć „polskiemu pielgrzymowaniu”, ponieważ stoi na skrzyżowaniu dróg, które wiodą do Rzymu i stąd prowadzą do Polski oraz w różne części świata. W Domu Polskim pielgrzymi znajdą nie tylko nocleg i posiłek, lecz także mogą liczyć na opiekę duszpasterską i pomoc w zwiedzaniu Wiecznego Miasta. Nie bez znaczenia dla atmosfery domu jest jego wystrój, który tworzą pamiątki związane z pontyfikatem Jana Pawła II. W kaplicy sprawowana jest codziennie Msza święta. Pierwsi goście przybyli do Domu Polskiego już w sierpniu 1980 roku. Przebywają tu pielgrzymi indywidualni i w zorganizowanych grupach z Polski oraz ze środowisk polonijnych całego świata. W Domu Polskim pielgrzymom posługują księża Archidiecezji Krakowskiej, siostry sercanki i bracia ze  zgromadzenia Serca Jezusowego oraz personel świecki. Goście przybywający do Domu Polskiego odnajdują w nim „skrawek ojczyzny na  obczyźnie” i wymowny ślad pontyfikatu Jana Pawła II.

Dodatkowe informacje w sprawie tego zjazdu można uzyskać pod numerami telefonów:

Aleksander Nowak – przewodniczący Klubu „GP” w Rzymie, tel.: +39 324 603 9985, e-mail klubgp.rzym@gmail.com;
Ewa Wójcik – Biuro Klubów „GP”, +48 505 038 217, e-mail zjazd.klubygp@gazetapolska.pl;
☎ Anna Wójcik – Biuro Klubów „GP”, +48 609 447 449.

Belka_Rzym


ZAPROSZENIA KLUBOWE

PIOTRKÓW TRYBUNALSKI – II Edycja Warsztaty Plastyczno-Muzyczne.  II wojna światowa w historii i piosence. 22–31 sierpnia, prośbę w sprawie zapisów na warsztaty prosimy wysyłać na e-mail: GP.piotrkow@gmail.com w tytule należy wpisać: „WARSZTATY”.


Ryszard Kapuściński

Kapuscinski big

Źródło: Gazeta Polska | www.gazetapolska.pl


GP_17.08.2022