Tekst alternatywny

[Tydzień w Klubach „GP”] Kluby „GP” zbierają podpisy dla prezydenta Andrzeja Dudy

Tydzień w Klubach „GP” –  18.03.2020 r.

Kluby „GP” zbierają podpisy dla prezydenta Andrzeja Dudy

Andrzej Duda Foto. Andrzej Trzuszczak (4)

Zjazd Klubów „GP” w Spale

W całej Polsce trwa akcja zbierania podpisów poparcia pod kandydaturą prezydenta Andrzeja Dudy w zbliżających się wyborach prezydenckich. Jak zapowiedział szef Komitetu Wykonawczego PiS Krzysztof Sobolewski: „Naszym celem jest zebranie większej liczby podpisów niż pięć lat temu. Wówczas do PKW trafiło ich ponad 1,5 mln”. Do akcji natychmiast przystąpili członkowie klubów „GP”, którzy w całej Polsce, wszędzie tam gdzie działają kluby „GP” rozstawiają stoliki i zbierają podpisy pod kandydaturą prezydenta Andrzeja Dudy. Dobrym przykładem jest okręg 10, w którym w siedmiu miastach powiatowych: w Piotrkowie Trybunalskim, Bełchatowie, Radomsku, Tomaszowie Mazowieckim, Opocznie, Skierniewicach i Rawie Mazowieckiej, na ulicach, lokalnych rynkach rozstawiano stoliki i zbierano podpisy. Jak mówił jeden z klubowiczów: „Spotykaliśmy się z dużą życzliwością i wsparciem. Mieszkańcy regionu chętnie składali swój podpis na listach, życząc powodzenia prezydentowi Andrzejowi Dudzie w wyborach 10 maja, wierząc w wygraną w I turze, a wiele osób prócz złożonego podpisu poparcia deklarowało pomoc w kampanii, udostępnienie swoich ogrodzeń na zawieszenie banerów, czy swój czas i pracę na roznoszenie materiałów wyborczych”. Oprócz zbierania podpisów członkowie klubów uczestniczą we wszystkich spotkaniach z prezydentem Andrzejem Dudą. Do niezwykłej sytuacji doszło w Łowiczu, gdzie podczas spotkania z prezydentem Dudą przedstawiciele KOD-u próbowali gwizdami i krzykiem zagłuszyć wystąpienie prezydenta Dudy. W tym momencie zareagowali członkowie łowickiego klubu „GP” i używając tuby i skandując hasło „Andrzej Duda” skutecznie zagłuszyli kodziarskie bojówki. Jak relacjonował przewodniczący łowickiego klubu, Wojciech Gędek: „Z chwilą otrzymania informacji, że prezydent swoją kampanię rozpoczyna od Łowicza postanowiłem wraz z kolegami, że nie będziemy biernymi świadkami prowokacji kodowców. To nie jedyna przyczyna działania. To moje zobowiązanie wyrażone w czasie krótkiej rozmowy z Panem Prezydentem w czasie dekorowania mnie Krzyżem Kawalerskim Odrodzenia Polski, że w dalszym ciągu będę walczył o Polskę. Słowa dotrzymuję”. Klub „GP” Elbląg II im. Lecha Kaczyńskiego rozwiesza banery, rozdaje ulotki i materiały wyborcze i apeluje do wszystkich o liczne zaangażowanie się w kampanię wyborczą.

Nowy Jork2

Marszałek Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej Elżbieta Witek w Nowym Jorku

Na początku marca w Konsulacie Generalnym RP w Nowym Jorku miała miejsce uroczystość inaugurująca kadencję Konsula Generalnego Adriana Kubickiego, który dotychczas pełnił funkcję prezesa Instytutu Kultury Polskiej w Nowym Jorku. W inauguracji uczestniczyli członkowie klubów „GP” ze Stanów Zjednoczonych. Marcin Mazurowski, wiceprzewodniczący Komisji Granic Szelfu Kontynentalnego ONZ i członek klubu „GP” tak relacjonuje to wydarzenie: „5 marca w siedzibie Konsulatu Generalnego w Nowym Jorku miało miejsce uroczyste wręczenie nominacji Pana Adriana Kubickiego na Konsula Generalnego. Uroczystość zaszczyciła swoją obecnością Pani Marszałek Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej, Elżbieta Witek. Wygłosiła słowa powitania nowego Konsula Generalnego i życzenia owocnej pracy. Nominację wręczył Pan Paweł Jabłoński, Podsekretarz Stanu ds. współpracy ekonomicznej i rozwojowej oraz prawa Unii Europejskiej. W uroczystości liczny udział wzięli przedstawiciele Polonii, w tym Klubów Gazety Polskiej, Komitetu Smoleńskiego i Reduty Dobrego Imienia, którzy jak zwykle stworzyli wspaniałą, patriotyczną atmosferę i przekazali nowemu Konsulowi Generalnemu słowa wsparcia w wypełnianiu obowiązków na rzecz rodaków i Ojczyzny. Szczególne podziękowania za przybycie na uroczystość należy skierować do nestorów emigracji patriotycznej – Pani Jadwigi Krasickiej, Sybiraczki i wdowy po Kazimierzu Krasickim, który od 1939 do 1945 roku pełnił funkcję Konsula Generalnego w Nowym Jorku – był jednym z ostatnich dyplomatów II Rzeczypospolitej w służbie Polsce. Obecna była również Pani Helena Knapczyk, Sybiraczka, wielka propagatorka patriotyzmu i historii Polski wśród młodzieży polskiej i amerykańskiej. Na uroczystość przybył także ocalony z Holokaustu więzień obozów w Płaszowie i Mauthausen-Gusen, Pan Edward Mosberg. Panu Konsulowi Adrianowi Kubickiemu, życzymy wielu sukcesów i owocnej współpracy ze środowiskiem polskich patriotów!”.

Dzierżoniów II_2020_03_01_ (11)

Dzień Żołnierzy Wyklętych w Dzierżoniowie

W Dzierżoniowie po raz kolejny obchodzono Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Kazimierz M. Janeczko, przewodniczący klubu „GP” Dzierżoniów II tak m.in. opisuje uroczystości: „W powiecie dzierżoniowskim po raz ósmy w Bielawie, Dzierżoniowie, Niemczy, Łagiewnikach, Pieszycach oraz Piławie Górnej odbyły się uroczystości Narodowego Dnia Pamięci >>Żołnierzy Wyklętych<<. Najważniejszym punktem programu był  Bieg Tropem Wilczym 2020. To skuteczna i dobra metoda propagowania pamięci o polskich Żołnierzach Niezłomnych, obrońcach suwerennej i wolnej Ojczyzny. Bardzo cieszył widok całych rodzin z dziećmi ubrane w koszulki z wizerunkami Bohaterów wspólnie pokonujących dystans 1963 metrów. – Młodzież odruchowo ceni cechy, cnoty, którymi charakteryzowali się żołnierze podziemia antykomunistycznego. Wierność, lojalność, zdolność do poświęceń, miłość, solidarność, pragnienie sprawiedliwości. To jest coś, co każdy młody człowiek ma w sobie – mówił w rozmowie z portalem TVP Info prof. dr hab. Tomasz Panfil z IPN. W tym roku program uroczystości został wzbogacony o Konkurs Kulinarny pt.: >>Leśna kuchnia 1939-1963<<. Uczestnicy konkursu przygotowali potrawy spożywane przez żołnierzy m.in.: bigos, kiełbaski pieczone, podpłomyki. Wyjątkową atrakcją cieszył się mecz piłki nożnej – Retro Ligi – pomiędzy drużyną Lechia Lwów I a Lechia Lwów II. Widzowie zostali przeniesieni do lat 30., prosto na boiska II RP. Uczestnicy mieli okazję uczestniczyć w Konkursie Strzeleckim przygotowanym przez żołnierzy z 22. Karpackiego Batalionu Piechoty Górskiej z Kłodzka w którym zwyciężył Bartłomiej Lachowicz. Ciekawostką był również konkurs rozpalania ognia >>Krzesiwo<<, w którym zwyciężył Igor Zeń. Budujące było to niedzielne spotkanie, w Polakach utrwala się przywiązanie do fundamentów chrześcijańskich, tradycji, patriotyzmu i wartości, które przez wieki kształtowały naszą narodową tożsamość. Dzisiaj Polacy są świadomi swojej tożsamości narodowej i coraz trafniej potrafią odróżnić prawdziwych bohaterów od kolaborujących z okupantem zdrajców i tchórzy. Z Żołnierzami Wyklętymi utożsamia się dziś młodzież. – Wierzę, że te małe dzieci, które – wiele takich fotografii w ostatnich dniach obiega prasę – chodzą w koszulkach z wizerunkami >>Inki<<, >>Zapory<< czy >>Łupaszki<<, za kilkanaście lat będą elitą naszego narodu. To są ich wzorce, a wartości, za które oddało życie tamto pokolenie, będą im przyświecać w dalszym życiu – podkreślił prezes IPN, dr Jarosław Szarek. Jak dodał, jednym z zadań IPN jest właśnie budowanie więzi społecznych wokół pamięci i historii”.

Bieg Tropem Wilczym w Strzelinie

Bieg Tropem Wilczym w Strzelinie

Już po raz 5. Klub „GP”  w Strzelinie zorganizował Bieg Tropem Wilczym. Impreza cieszyła się bardzo dużym powodzeniem, wzięli w niej udział mieszkańcy całymi rodzinami. Na trasie 1963 metrów odbył się bieg i marsz. Wszyscy uczestnicy bezpłatnie otrzymali pamiątkowe koszulki i medale tegorocznej edycji biegu, organizatorzy zapewnili dodatkowo dla wszystkich poczęstunek: gorącą grochówkę, kiełbasę z ogniska i herbatę. Swoją pomoc w organizacji imprezy zaoferowali żołnierze z 22 Batalionu Piechoty Górskiej w Kłodzku, strażacy z Powiatowej Komendy Straży Pożarnej w Strzelinie oraz Ochotniczej Straży Pożarnej w Kuropatniku. Klub „GP” dziękuje wszystkim komórkom podległym Gminie Strzelin oraz Powiatowi Strzelińskiemu za bardzo dobrą współpracę w organizacji Biegu Tropem Wilczym 2020.

Dabrowa Gronicza_Lisicki

Spotkanie w Klubu „GP” Dąbrowa Górnicza II

.

W Klubie „GP” Dąbrowa Górnicza II odbyło się spotkanie z Pawłem Lisickim, redaktorem naczelnym tygodnika „Do Rzeczy”.

.

.

bannerGP — kopia

Kraków-Mistrzejowice –  powstał 471. Klub „GP”, przewodniczącym został: Adam Grelecki, tel. 696 889 000, e-mail: klubgp.krakowmistrzejowice@gmail.com

Ryszard Kapuściński

Kapuscinski big

SERWIS 18.03.2020

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress