Tekst alternatywny

[Tydzień w Klubach „GP”] Bolszewika goń, goń, goń!

Tydzień w Klubach „GP” – 26.08.2020 r.

Bolszewika goń, goń, goń!

List Jaroslaw Kaczynski

Podziękowania od Prezesa Jarosława Kaczyńskiego

.

Tuż po zwycięskich wyborach prezydenckich prezes Jarosław Kaczyński podziękował Klubom „Gazety Polskiej”:

„Środowisko Prawa i Sprawiedliwości odniosło kolejne zwycięstwo. Ono nie byłoby możliwe bez Państwa głosów i zaangażowania”.

Pragnę z całego serca podziękować sympatykom Prawa i Sprawiedliwości oraz Klubom Gazety Polskiej za wsparcie naszego kandydata, prezydenta RP Andrzeja Dudy. Dziękuję za udział w kampanii wyborczej, aktywność obywatelską oraz nadzwyczajną mobilizację.

.

.

Wojna z bolszewikami zjednoczyła wszystkich Polaków, niezależnie od przynależności partyjnej czy wyznania.

Serwis 36.08.2020

Bolszewika goń, goń, goń!

Kilkadziesiąt lat zakłamywania i dyskredytowania przez komunistów znaczenia Bitwy Warszawskiej, która to batalia uratowała Europę przed komunistyczną rewolucją, nie zdały się na nic. Polacy pamiętają o bohaterach tamtych dni – o Naczelnym Wodzu Marszałku Józefie Piłsudskim, szefie sztabu generalnego Tadeuszu Rozwadowskim, płk. Tadeuszu Piskorskim, kpt. Bronisławie Regulskim czy por. Janie Kowalskim, który już we wrześniu 1919 r. złamał szyfry Armii Czerwonej. Wojna z bolszewikami zjednoczyła wszystkich Polaków, niezależnie od przynależności partyjnej czy wyznania. Jedynie partie komunistyczne i ich zwolennicy dalej prowadzili zdradzieckie działania przeciwko ojczyźnie. Bitwa Warszawska uznana została za 18. przełomową bitwę w historii świata. Zdecydowała o zachowaniu niepodległości przez Polskę i zatrzymała rozprzestrzenianie się bolszewickiej zarazy na Europę. 15 sierpnia 2007 r. śp. Prezydent Lech Kaczyński razem z ówczesnym ministrem obrony narodowej śp. Aleksandrem Szczygło zorganizowali największą od 1947 r. defiladę wojskową w Polsce. Podczas swojego przemówienia prezydent Lech Kaczyński powiedział m.in.: „Jako prezydent i zwierzchnik Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej, w rocznicę Bitwy Warszawskiej i Święto Wojska Polskiego, wszystkim, którzy w Wojsku Polskim służyli i służą ojczyźnie, składam wyrazy uznania i serdeczne podziękowanie. Moim rodakom życzę, by ten dzień był dla nas wszystkich świętem patriotyzmu i dniem przepełnionej dumą radości”.
Idąc za słowami Lecha Kaczyńskiego, kluby „GP” od początku swojej działalności uczestniczą w uroczystościach upamiętniających Bitwę Warszawską i zwycięstwo nad bolszewikami.

Limanowa

Klub GP Limanowa

Limanowskie obchody rozpoczęły się mszą św. koncelebrowaną  w intencji poległych podczas Bitwy Warszawskiej. Po mszy św. na rynku limanowskim miało miejsce uroczyste, ponowne odsłonięcie  tablicy pamiątkowej  ufundowanej przez patriotów Ziemi Limanowskiej w 10. rocznicę Cudu na Wisłą. Historyczna uroczystość wmurowania i odsłonięcia tablicy pamiątkowej poświęconej Józefowi Piłsudskiemu i bohaterskim żołnierzom Wojska Polskiego, walczącym o Polskę niepodległą w latach 1918-1920 miała miejsce 19 marca 1931 r. Wówczas tablica została wmurowana na ścianie budynku Szkoły Powszechnej Męskiej w limanowskim rynku. Tablicy tej w czasach PRL-u odebrano prawo do bytu poprzez zerwanie jej oraz próbę zniszczenia. W 2018 r. tablica została odnaleziona i odrestaurowana, a obecnie wróciła na swoje pierwotne, godne miejsce.

Strzegom

Kluby „GP” ze Strzegomia i Essen

Kluby „GP” ze Strzegomia i Essen oraz środowiska patriotyczne Ziemi Świdnickiej uczestniczyły we mszy św. w kościele NMP Królowej Polski, której przewodniczył J. E. bp. ks. prof. Ignacy Dec. Dokonano odsłonięcia tablicy pamiątkowej, która jest symbolicznym podziękowaniem Panu Bogu i Najświętszej Maryi Panny, która nie opuściła w tamtych chwilach Polaków, którzy oddawali swoje życie za wolność Ojczyzny. Uwieńczeniem uroczystości był piknik patriotyczno-wojskowy z licznymi atrakcjami i występami artystycznymi młodzieży z MDK w Świdnicy i zespołów ludowych Janicki i Olszaniacy.

.

Sydney1

Klub GP Sydney

W Sydney z okazji Święta Wniebowzięcia Najświętszej  Maryi Panny, 100 Rocznicy Bitwy  Warszawskiej, Dnia Wojska Polskiego, 76. rocznicy Powstania Warszawskiego i 81. rocznicy wybuchu II Wojny Światowej odbyła się msza św. koncelebrowana przez Prowincjała Chrystusowców ks. Tadeusza Przybylaka, kazanie wygłosił ks. dr Antoni Dudek. Apel Poległych prowadził prezes SPK w Sydney Stanisław Żak. W Sali Jana Pawła II odbył się uroczysty koncert zatytułowany „Obyśmy Byli Godni Ich Ran”. Koncert umiliły dzieci z Polskiej Szkoły w Marayong oraz artyści: Bożena Szymańska, Małgorzata Żak i Wiesław Rogaliński. W uroczystości brali udział dwaj weterani Powstania Warszawskiego: Ryszard Czeczucha i Jerzy Żelazowski.

Nowy Sacz (2)

Klub GP Nowy Sącz

Grażyna Hanna Kołat – członkini Sekcji „S” Klubu „GP” w Nowym Sączu odsłoniła w swoim ogrodzie: „Krzyż 100-lecia Bitwy Warszawskiej” oraz „Opokę przyjaźni polsko-węgierskiej”. Na kamieniach zamocowane zostały 3 tablice: „Miejsca bitew w Wojnie polsko – bolszewickiej 1918-1920”, „Dowódcy Wojny polsko-bolszewickiej: Operacji Warszawskiej, Operacji niemeńskiej – 1918-1920” i „Węgierscy przyjaciele Polski / Lengyel Magyar Baratok / Wojna Polsko-Bolszewicka”. Wśród uczestników znalazł się m.in. Tadeusz Giza – syn generała Józefa Gizy, uczestnika wojny polsko-bolszewickiej i wyprawy kijowskiej.

Elbląg IIa

klub „GP” Elbląg II im. Lecha Kaczyńskiego

W obchodach 100 rocznicy Bitwy Warszawskiej w Elblągu uczestniczył Klub „GP” Elbląg II im. Lecha Kaczyńskiego. Uroczystości odbyły się przy Pomniku Żołnierzy Armii Krajowej, Polskiego Państwa Podziemnego. W okolicznościowym liście skierowanym do uczestników minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak podkreślił, że „Bitwa była także polskim zwycięstwem dla wolności Europy. Bolszewicka nawała niosła ze sobą przemoc, zniszczenie i niewolę. Umiejętne dowodzenie, sprawny wywiad, ale przede wszystkim waleczność oraz bohaterstwo przyczyniły się do wielkiego zwycięstwa”.

.

Bytow

Klub GP Bytów

.

W Bytowie uroczystości rozpoczęły się mszą św. w kościele pw. św. Katarzyny Aleksandryjskiej, po uroczystościach kościelnych wszyscy udali się pod pomnik św. Jana Pawła II w Bytowie i złożyli kwiaty. Towarzystwo Patriotyczne, klub „GP” w Bytowie i koło PIS w Bytowie zorganizowali bieg pod nazwą „Bieg 1920” 100 lecie Bitwy Warszawskiej.

.

.

Tarnobrzeg

Klub GP Tarnobrzeg

Klub „GP” w Tarnobrzegu uczcił obchody Cudu nad Wisłą pod pomnikiem marszałka Józefa Piłsudskiego poprzez odśpiewanie hymnu i pieśni legionowych, przy asyście warty honorowej żołnierzy z jednostki wojskowej w Nowej Dębie, a następnie uroczystości święta Wojska Polskiego odbyły się na cmentarzu wojennym.

.

.

Puck

Klub GP Puck

.

15 sierpnia poświęcono w Jastarni obelisk pamięci ofiar Smoleńska. Uroczystości przewodniczył arcybiskup Edward Piszcz. Organizatorem uroczystości był burmistrz Tyberiusz Narkowicz. Inicjatorki przedsięwzięcia: Emilia Pokrywka – Klein oraz Grażyna Kohnke, a w komitecie organizacyjnym był m.in. klub „GP” w Pucku.

.

.

Dabrowa Gornicza

Klub „GP” im. Henryka Glassa „Chudego Wilka” w Dąbrowie Górniczej

.

Klub „GP” im. Henryka Glassa „Chudego Wilka” w Dąbrowie Górniczej w setną rocznicę zwycięstwa nad bolszewikami w Bitwie Warszawskiej zorganizował koncert Pawła Piekarczyka i Leszka Czajkowskiego – „bardów polskiej prawicy”.

.

.

Koszaliński klub „GP” uczestniczył w pielgrzymce na Jasną Górę, która wpisała się w uroczystości 100-lecie Bitwy Warszawskiej. Wśród wielu słów wdzięczność i próśb, w intencjach zaniesionych na Jasną Górę,  była intencja  dziękczynna do Boga za łaski dobra dla Polski.

Poznan

Klub GP Poznań

.

W Cerekwicy niedaleko Poznania w 100. rocznicę Bitwy Warszawskiej ks. proboszcz Andrzej Magdziarz zorganizował uroczystość przy grobie uczestnika tej bitwy, hallerczyka Stanisława Rogalskiego, którego grób pięknie odnowiono. W uroczystości wziął udział Poznański klub „GP”.

.

.

.

Gliwice

Klub GP Gliwice

.

Delegacja gliwickiego klubu „GP” uczestniczyła w uroczystościach garnizonu gliwickiego w Obchodach Święta Wojska Polskiego w setną rocznicę Bitwy Warszawskiej.

.

.

.

Rypin

Klub GP Rypin

Klub „GP” w Rypinie na pamiątkę zwycięskiej Bitwy Warszawskie złożył wiązankę kwiatów i zapalił znicze pamięci pod pomnikiem marszałka Józefa Piłsudskiego  w parku jego imienia.

.

.

Konin1

Klub „GP” w Koninie

.

.

Klub „GP” w Koninie wziął udział we mszy św. w kościele św. Bartłomieja w Koninie. Po mszy uczestnicy przeszli pod pomnik Marszałka Józefa Piłsudskiego  gdzie złożono kwiaty i zapalono znicze.

.

.

.

W Pasłęku odbyła się uroczysta msza św. oraz odbył się koncert grupy „Bez Idola” i występ solistów POK.

Oslo1

Klub GP Oslo

.

Grupa harcerzy z Oslo z Martą Radwańską i klub „GP” z Oslo oddali hołd poległym w Bitwie Warszawskiej. Uroczystość miała miejsce na cmentarzu Vestre Gravlund w Oslo.

.

.

Suwalki

Klub GP Suwałki

.

Klub „GP” – Myśli Patriotycznej w Suwałkach zapalił biało – czerwone znicze pod pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego w Suwałkach.

.

.

.

Blaszki

Klub GP Błaszki.

.

Klub ,,GP” Błaszki wraz z Zarządem PiS gm. Błaszki  brał udział  w uroczystym odsłonięciu pomnika Żołnierza Wyklętego śp. ppor. Antoniego Chowańskiego ps. ,,Kuba”.

.

.

.

Klub GP Skierniewice

.

W Skierniewicach złożono kwiaty pod pomnikiem Niepodległości przez posła Grzegorza Wojciechowskiego wraz z delegacją klubu „GP” w Skierniewicach.

.

.

Przy tablicy rotmistrza Witolda Pileckiego klub „GP” w Jastrzębiu-Zdroju oraz kibice GKS-u Jastrzębie zorganizowali obchody 100 Rocznicy Bitwy Warszawskiej.

Łódź

Klub GP Łódź

.

.

W Łodzi odbyły się obchody 100-letniej rocznicy Biwy Warszawskiej w której wzięli udział wraz z mieszkańcami miasta klubowicze „GP”.

.

.

.

DzierzoniowII

Klub GP Dzierżoniów II

.

W Świdnicy odbyły się dwudniowe uroczystość z okazji 100-lecia Bitwy Warszawskiej oraz Święta Wojska Polskiego, których współorganizatorem był klub „GP” Dzierżoniów II.

.

.

Uroczystości obchodów 100 rocznicy Bitwy Warszawskiej odbyły się m.in. w Ozorkowie i Gostyninie.

Banner_zjazdDrzewica – powstał 472. Klub „GP”, przewodniczącym został Marek Sarwa, tel. 609 826 499, e-mail: klubgp.drzewica@op.pl

Kożuchów – powstał 473, Klub „GP”, przewodniczącą została: Katarzyna Maciejewska, tel. 508 634 038, e-mail: klubgp.kozuchow@gmail.com

Wrocław – klub powołał  Grzegorza Michalika na sekretarza wrocławskiego klubu „GP”.

Ryszard Kapuściński

Kapuscinski bigSerwis 36.08.2020aGP35_2020.08.26_serwis

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress