Tekst alternatywny

TYDZIEŃ W KLUBACH „GP” | Dzierżoniów dla Ukrainy


TYDZIEŃ W KLUBACH „GP” | 08.06.2022 r.

Dzierżoniów dla Ukrainy

W dzierżoniowskim Kinoteatrze „Zbyszek” odbył się koncert charytatywny Dzierżoniów dla Ukrainy.

Serwis-06.08.2022DZIERŻONIÓW II | Organizatorem koncertu były: Biuro Poselskie PiS, Ruch Społeczny im. Lecha Kaczyńskiego, Klub „Gazety Polskiej” Dzierżoniów II oraz towarzyszenie Młodych Patriotów. Honorowy patronat objął poseł Michał Dworczyk, szef KPRM. Kazimierz Janeczko tak opisuje to wydarzenie: „Koncert otworzyła pani Irena Bukalska, przewodnicząca RS im. Lecha Kaczyńskiego w Dzierżoniowie, która na wstępie powiedziała: „Mam zaszczyt powitać wszystkich przybyłych na dzisiejszy charytatywny koncert solidarnościowy z Ukrainą. Koncertem tym chcemy wesprzeć naród ukraiński w ich heroicznej walce o niepodległość i upamiętnić ofiary tej straszliwej wojny«. Publiczność wysłuchała występu ukraińskich dzieci pod kierunkiem pani Kristiny Pershke, następnie pani Krystyna Śliwińska wprowadziła uczestników w klimat koncertu, mówiąc o obecnej sytuacji na Ukrainie, a pani Marzena Zoriy przetłumaczyła prezentowany tekst na język ukraiński. Kolejnym punktem był występ zespołu Ela Dębska Bend z Wrocławia wraz z młodą utalentowaną wokalistką z Ukrainy Lianą Lialiuk. Występ zachwycił przybyłych gości, którzy na koniec wspólnie z zespołem odśpiewali piosenkę »Podaj rękę Ukrainie«, po czym na scenę ponownie zostały zaproszone dzieci, a zespół został obdarowany kwiatami i nie ruskimi, lecz ukraińskimi pierogami przygotowanymi przez panie z Ukrainy. W imieniu organizatorów podziękowania dla osób zaangażowanych w realizację koncertu złożył prezes Stowarzyszenia Młodych Patriotów pan Damian Szachniewicz, kończąc je słowami: »Niech żyje wolna Ukraina«. Wzruszający wieczór na długo pozostanie w pamięci i sercach osób, które gościły na koncercie. Pragnę podziękować wicewojewodzie dolnośląskiemu panu Jarosławowi Kresie, trenerowi Dzierżoniowskiego Klubu Bokserskiego – byłemu mistrzowi Europy – panu Piotrowi Wilczewskiemu oraz wielokrotnemu mistrzowi Polski panu Kamilowi Bednarkowi za udział w tym pięknym i wzruszającym wydarzeniu. W koncercie uczestniczył, współpracujący z organizatorami, Tomasz Ligięza, właściciel Studia Edytor”.

Piknik

Klub „Gazety Polskiej” Słupsk, Wejherowo

W Ostródzie Kaczorach odbył się piknik patriotyczny „Jeszcze Polska nie zginęła”. Rozpoczął się debatą historyków, którą poprowadził ks. dr Jarosław Wąsowicz, na temat desowietyzacji przestrzeni publicznej. Udział wzięli: Tadeusz Płużański, redaktor naczelny miesięcznika „Nasza Historia”, dr Marek Szymaniak, zastępcą dyrektora Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku, oraz dr Paweł Warot, dyrektor oddziału IPN w Gdańsku. Następnie odbył się wernisaż wystawy „Ukraina walczy” połączony z dyskusją, w której udział wzięli Bogusław Fijas, wójt gminy Ostróda, oraz Robert Kwiatek (Stowarzyszenie FMW). Opowiedzieli oni o swoich obserwacjach z ostatniego pobytu na Ukrainie w trakcie wojny. Piknik uświetnił koncert „Rapsodia wojenna” Pawła Piekarczyka i Leszka Czajkowskiego. Piknik był częścią organizowanych w Kaczorach religijno-patriotycznych dni skupienia. Organizatorzy: IPN oddział w Gdańsku, gmina Ostróda, kluby „GP” oraz Stowarzyszenie FMW. W wydarzeniu wzięły udział pomorskie kluby „GP” m.in. z Wejherowa oraz Słupska.

2022.05.18_Warszawa (4)

Klub „Gazety Polskiej” Warszawa, Warszawa – Mokotów

WARSZAWA | W siedzibie Strefy Wolnego Słowa przy ulicy Marszałkowskiej 7 w Warszawie odbyło się kolejne spotkanie o charakterze dialogu społeczno-obywatelskiego zorganizowane przez Młodzieżowy Klub „Gazety Polskiej” Warszawa-Mokotów. Gośćmi byli parlamentarzyści: senator Maria Koc (PiS), senator Dorota Tobiszowska (PiS), minister Adam Andruszkiewicz (PiS), I sekretarz Ambasady Ukrainy w RP Maksym Muzychko, redaktor naczelny „Gazety Polskiej” Tomasz Sakiewicz oraz przedsiębiorca z Białegostoku Marcin Florczyk. Spotkanie prowadzili red. Tomasz Sakiewicz oraz przewodnicząca Młodzieżowego Klubu. „Gazety Polskiej” Warszawa-Mokotów Agnieszka Terczyńska, która tak zrelacjonowała to spotkanie: „Zaproszeni goście bardzo ciekawie oraz w pełni merytorycznie zreferowali wszystkie tematy naszego społeczno-obywatelskiego wydarzenia. Omówiono obecną sytuację w Ukrainie w kontekście akcji pomocy dla walczącej Ukrainy ze strony czynników oficjalnych zarówno w Polsce, jak i wszystkich Polaków, którzy biorą czynny udział w organizowaniu i przekazywaniu wszelkich form pomocy dla walczącej Ukrainy i dla wszystkich ukraińskich wojennych uchodźców przebywających na terytorium Polski. Te sprawy omówili senator Maria Koc i senator Dorota Tobiszowska oraz minister Adam Andruszkiewicz. Bardzo interesujące było wystąpienie I sekretarza Ambasady Ukrainy w Polsce Maksyma Muzychko. Spotkanie i wszystkie omawiane w nim wątki podsumowali red. Tomasz Sakiewicz i przewodnicząca Agnieszka Terczyńska. Całość wydarzenia była obsługiwana medialnie przez zespół reporterski TVP INFO (szczególne podziękowania dla dyrektora Łukasza Bednarza) oraz TV Republika. Organizator oraz wszyscy uczestnicy naszego dzisiejszego eventu społeczno – obywatelskiego składają szczególne podziękowania funkcjonariuszom Policji garnizonu warszawskiego, którzy z wielkim profesjonalizmem i znakomitym obywatelskim zaangażowaniem zabezpieczali spotkanie”.

Chicago

Klub „Gazety Polskiej” Chicago

CHICAGO | Sympatycy Klubu „Gazety Polskiej” w Chicago oraz Polonii for Poland spotkali się z kpt. Andrzejem Piotrowskim przed jego wyprawą poprzez Azory do portu w Gdyni. Celem rejsu jest uwiecznienie pamięci kpt. Władysława Wagnera, pierwszego Polaka, który popłynął przed II wojną światową w podróż dookoła świata i nie wrócił do Polski, bo nigdy nie zaakceptował rządów komunistów w powojennej Polsce, a komuna odwdzięczyła mu się, zapominając i przemilczając jego osiągnięcia.

W dniach 17–19 czerwca w Centralnym Ośrodku Sportu w Spale odbędzie się XVII Zjazd Klubów „Gazety Polskiej – Spała 2022 r. Czekamy na propozycje tematów Państwa wystąpień. Prosimy przesyłać je na e-mail: zjazd.klubygp@gazetapolska.pl. Listę gości przedstawimy Państwu w późniejszym terminie. Wśród uczestników zjazdu znajdą się na pewno czołowi dziennikarze „GP”, „GPC”, TV Republika i portalu Niezależna.pl, a także znani politycy i Gość Honorowy. Przypomnę, że uczestnictwo w Zjeździe Klubów „Gazety Polskiej” to obowiązek, przywilej i zaszczyt. Wszystkie informacje otrzymali przewodniczący klubów „GP”.

Ryszard Kapuściński

Kapuscinski big

Źródło: Gazeta Polska | www.gazetapolska.pl