Tekst alternatywny

[Tydzień w Klubach „GP”] III Nadzwyczajny Zjazd Klubów „Gazety Polskiej”

Tydzień w Klubach „GP” – 13.09.2017 r.

III Nadzwyczajny Zjazd Klubów „Gazety Polskiej”

zjazdW dniach 13-15.10.2017 r. odbędzie się III Nadzwyczajny Zjazd Klubów „Gazety Polskiej”. Spotkamy się w niezwykle gościnnym miejscu, czyli w Centralnym Ośrodku Sportu – Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Spale. Wprawdzie od      historycznego (ze względu na rangę gości, którzy przyjęli nasze zaproszenie, jak i na rekordową frekwencję) XII Zjazdu Klubów „Gazety Polskiej” minęło zaledwie parę miesięcy, doszliśmy do wniosku, że powinniśmy jeszcze raz w tym roku spotkać się i porozmawiać. Co tydzień powstają nowe Kluby „GP”, otrzymujemy mnóstwo mejli i telefonów od różnych środowisk, które chcą pracować dla Polski pod naszym szyldem. Wokół Klubów „GP” skupia się ta patriotyczna część społeczeństwa, która widzi zagrożenia jakie  mogą wkrótce dotknąć Polskę. Wspólnie zastanowimy się jak sprostać wymaganiom, które stawia przed naszym środowiskiem otaczająca nas rzeczywistość. W następnych dwóch latach odbędą się wybory samorządowe i parlamentarne, których wynik na wiele lat może zdeterminować los następnych pokoleń Polaków. Będziemy w nich uczestniczyć, czy to jako wyborcy, czy też jako ci, którzy będą wybierani. Musimy pamiętać, że w wielu miejscowościach kluby „GP” są jedynym forum, na którym rozmawia się w sposób odpowiedzialny o Polsce, a kluby integrują lokalną społeczność i pracując dla niej, dają wszystkim impuls do pozytywnego działania. Dlatego czujemy wielką presję odpowiedzialności jaka na nas ciąży. Żeby temu podołać, musimy się spotkać i jeszcze raz porozmawiać. We własnym gronie zastanowimy się jak możemy pomóc obecnemu rządowi atakowanemu ze wszystkich stron sceny politycznej. Na zjazd zapraszamy przedstawicieli klubów. Uczestników zgłasza tylko przewodniczący klubu „GP”. Zjazd organizuje klub „GP” w Piotrkowie Trybunalskim; przewodniczącą klubu jest pani Beata Dróżdż. Dodatkowe informacje można uzyskać  pod numerami telefonów: 505 038 217, 12 422 03 08 (Biuro Klubów „GP”, Ewa Wójcik) i  792 237 403 (Beata Dróżdż).

PiotrkowTryb_2017_09_02_040Z inicjatywy posła Grzegorza Wojciechowskiego (PiS) i piotrkowskiego Klubu „Gazety Polskiej” na czele którego stoi Beata Dróżdż w Piotrkowie Tryb. odbył się niezwykły koncert Jana Pietrzaka pt. „Niech żyje Polska”. Wraz z bohaterem wieczoru wystąpili: 11-letnia Natalia Heichel, która zaśpiewała m.in. piosenkę pt. „Taki kraj”, Bartłomiej Kurowski, Ryszard Makowski, , Kasia Novy i Adam Kaczmarek. Cały koncert był niezapomnianą lekcją historii Polski i patriotyzmu. Na zakończenie tego niezapomnianego wydarzenia wszyscy powstali i wspólnie ze wszystkimi uczestnikami koncertu odśpiewali „Żeby Polska była Polską”.  Po dwugodzinnym koncercie można było nabyć nową książkę Jana Pietrzaka pt. „Z PRL-u do Polski” oraz otrzymać autograf artysty.

Poznan_2017_09_01_11W Poznaniu jak co roku poznański Klub „GP”  zorganizował koncert pt. „Rodacy – Rodakom w Ojczyźnie”. Wykonawcami koncertu fortepianowego byli Kacper, Dominik i Łukasz Yoderowie z Kalifornii, grający utwory Chopina, Beethovena, Rachmaninowa, Ravela, Scriabina i Musorgskiego. Koncert odbył się w Białej sali Urzędu Miasta Poznania.

.

.

.

DabrowaGornicza_2017_08_31_10Kluby „GP” Dąbrowa Górnicza i Będzin II zorganizowały spotkanie z parlamentarzystami Prawa i Sprawiedliwości, posłami Robertem Warwasem, Waldemarem Andzel i senatorem Arkadiuszem Grabowskim. Goście omówili obecną sytuację w kraju i opowiedzieli pokrótce o swojej pracy w parlamencie. Następnie odpowiadali na liczne pytania zgromadzonych uczestników spotkania. Jednym z wątków były problemy lokalne. Jak się okazuje parlamentarzyści na rozwiązanie tych problemów nie mają żadnego wpływu, ponieważ w regionie rządy sprawuje lewica (SLD) i wspomagające ją PO. Na spotkaniu zbierano podpisy pod „Apelem o reformę wymiaru sprawiedliwości”.

Bialystok_2017_08_28_05Klubowicze z Białegostoku wzięli udział w uroczystościach związanych z 71. rocznicą śmierci Danuty Siedzikówny „Inki” awansowanej pośmiertnie do stopnia porucznika, które odbywają się co rok w dniu śmierci „Inki” 28 sierpnia  w Nadleśnictwie Browsk, Gruszkach, Narewce. Po uroczystościach odbyło się patriotyczne ognisko w Świnorojach, gdzie śpiewano  m.in. piękną pieśń Henryka Rasiewicza ps. „Kim” skomponowaną w 1943 roku, popularną wśród żołnierzy mjra Zygmunta Szendzielarza ps. „Łupaszko”. W tym roku obecny był również Marek Franczak, syn jednego z najsławniejszych Żołnierzy Wyklętych, Józefa Franczaka ps. „Lalek” .

PiotrkowTryb_logo1Po raz pierwszy przed pomnikiem Nieznanego Żołnierza w Piotrkowie Trybunalskim zebrali się przedstawiciele środowisk prawicowych, akowskich, narodowych i patriotycznych, aby godnie upamiętnić rocznicę wybuchu II wojny światowej.  Uroczystości rozpoczęły się od przywitania zgromadzonych i wspólnego odśpiewania hymnu państwowego. Modlitwę za bohaterów września 1939 r. i ofiary II wojny światowej poprowadził ks. Grzegorz Gogol, proboszcz parafii św. Jakuba w Piotrkowie. Krótkie przemówienie odnoszące się do wydarzeń sprzed 78 lat wygłosił redaktor „Gazety Trybunalskiej” Mariusz Baryła. Dźwięk trąbki poprzedził wystąpienie pani ppłk dr Haliny Kępińskiej-Bazylewicz ps. „Kora”,  łączniczki AK, która podzieliła się wspomnieniami z pierwszych dni wojny, która zastała ją w Skierniewicach.

Bydgoszcz_2017_08_31_3Bydgoski klub „GP”  we współpracy z Solidarnymi2010 zorganizował wyjazd do Gdańska na uroczystości upamiętniające podpisanie Porozumień Sierpniowych. Kierownictwo nad grupą przejął Jan Perejczuk, legenda bydgoskiej Solidarności. W wyjeździe uczestniczyli członkowie stowarzyszeń: Idee Solidarności1980-89 i Osób Represjonowanych w PRL „Przymierze”. Podróż sponsorował Włodzimierz Tyrzyk.

.

JastrzebieZdroj__2017_09_01_1Klubowicze z Jastrzębia Zdrój 1 września złożyli wiązanki kwiatów oraz zapalili znicze na grobach ułanów. W ten sposób oddali hołd obrońcom ziemi Jastrzębskiej. Byli również przy tablicy Rotmistrza Pileckiego i na Bożej Górze.

.

.

Klub „GP”  Elbląg II uczestniczył  31 sierpnia w Gdańsku w uroczystościach rocznicowych porozumień sierpniowych.

Skierniewice_2017_09_01_1W dniu 78 rocznicy agresji Niemiec na Polskę, delegacja Klubu „GP” w Skierniewicach wzięła udział w uroczystości oddania hołdu poległym żołnierzom września 39 roku.

 

.

.

Los Angeles (USA) – powstał 425. klub „GP”, przewodniczącą została Małgorzata Schulz, tel.: 747 243 7234, e-mail: klubgp.losangeles@gmail.com.

Mszana Dolna – powstał 426. Klub „GP”, przewodniczącym został Tadeusz Klimek, tel. 508 205 244, e-mail: klubgp.mszanadolna@wp.pl

Sztokholm (Szwecja) – zmiana adresu e-mail: klubgp.stkhlm@outlook.com

Opoczno – zmiana przewodniczącego, nowym przewodniczącym został Wojciech Turek, tel.: 880 528 055, e-mail: klubgazetypolskiej.opoczno@onet.pl Pani Marii Barbarze Chomicz dziękuję za dotychczasową współpracę.

Ryszard Kapuściński

Ryszard_Kapuscinski_small

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress