Tekst alternatywny

[Tydzień w Klubach „GP”] Klubowicze „GP” rozdali 1,5 miliona „Ekspresu Wieczornego”!

Tydzień w Klubach „GP” – 15.07.2020 r.

Klubowicze „GP” rozdali 1,5 miliona „Ekspresu Wieczornego”!

Gliwice Express

Express Wieczorny

Do ostatnich minut przed ciszą wyborczą drugiej tury wyborów prezydenckich kluby „Gazety Polskiej” wspierały prezydenta Andrzeja Dudę. W setkach miejscowości w Polsce klubowicze zorganizowali wiece poparcia, powiesili tysiące banerów, rozdali setki tysięcy ulotek. Jednak najbardziej spektakularną akcją było rozdanie dwóch pierwszych wydań „Ekspresu Wieczornego” w ilości ponad 1,5 miliona egzemplarzy. Od momentu kiedy wydawca „Gazety Polskiej Codziennie” postanowił wznowić wydawaną ponad 20 lat temu w Warszawie gazetę „Express Wieczorny” klubowicze postanowili rozreklamować gazetę w całej Polsce, Ta niezwykle popularna popołudniówka będzie ukazywać się w piątki jako dodatek do wydań „Codziennej”. Wcześniej znana była z tego, że najszybciej reagowała na wydarzenia w Warszawie. zwłaszcza, że w dwóch pierwszych numerach znalazły się artykuły ściśle związane z dwoma kandydatami na urząd prezydencki. Trudnego wyzwania logistycznego podjęli się członkowie klubów „GP”, którzy już niejednokrotnie pokazali, że potrafią sprostać każdemu wyzwaniu. Udało się i wszystkie egzemplarze „Expressu Wieczornego” trafiły do rąk zadowolonych Czytelników w Polsce. Kluby, które włączyły się w akcję rozdawania „Expressu Wieczornego” to m.in.:  Kutno II, Gniezno, Nowy Sącz, Sandomierz, Tarnobrzeg, Koło, Giżycko, Trzebnica, Wołomin, Koszalin, Tarnów, Pabianice, Gostynin, Grodków, Kraków, Płock, Wrocław, Głogów,  Jawor, Zgorzelec, Rypin, Bydgoszcz, Lublin, Biała Podlaska, Sulęcin, Piotrków Trybunalski, Łowicz, Skierniewice, Rawa Mazowiecka, Opoczno, Łask, Łódź, Radomsko, Zgierz, Sieradz, Bełchatów, Tomaszów Mazowiecki,  Bochnia, Mińsk Mazowiecki, Mińsk Mazowiecki II, Gniewoszów, Warszawa, Byczyna, Przeworsk, Rzeszów, Białystok, Wejherowo, Gdynia, Starogard Gdański, Gdańsk, Cetniewo, Gdańsk II, Gliwice, Knurów, Tychy, Grójec, Bytom II, Tarnowskie Góry, Brzozów, Zabrze II, Katowice – Koszutka, Dąbrowa Górnicza II, Pasłęk, Braniewo, Elbląg II, Limanowa, Nowy Dwór Mazowiecki, Warszawa Praga, Warszawa Bielany-Żoliborz, Klub Młodych „GP” Warszawa, Pleszew, Poznań, Śrem, Konin, Szczecin,  Toruń, Ciechocinek, Włocławek, Turek,   Oborniki Śląskie,  kluby śląskie, mazowieckie, pomorskie.

Wejherowo (1)

Klub „GP” Wejherowo

Violetta Mackiewicz-Sasiak, przewodnicząca Klubu „GP” w Wejherowie tak relacjonowała dla portalu Niezależna.pl akcję: „W czwartek przyjechał do Gdańska transport 160 000 >>Ekspresu Wieczornego<<, skąd pomorskie Kluby Gazety Polskiej pobierają większe ilości do swoich miejscowości. Klub Gazety Polskiej Wejherowo już w piątek rozwiózł gazety do wyznaczonych punktów  na niektóre dzielnice Gdańska, Gdynię, Sopot, Rumię Redę i Wejherowo, łącznie 85 tysięcy sztuk. Do każdego punktu powołano koordynatorów, którzy kierują dystrybucją na poszczególne dzielnice miast i gmin. Wszystko odbywa się bardzo sprawnie”. Natomiast Maciej Klamrowski z wejherowskiego Klubu „GP” mówił: „Dziś klubowicze wychodzili na ulice miast i wiosek, aby gazety dotarły do jak najszerszego grona czytelników. Od samego rana były roznoszone po Redzie, po południu zaś wręczane mieszkańcom Wejherowa, którzy spacerowali po deptaku oraz spędzali czas w parku miejskim. Akcja spotkała się z pozytywnym odbiorem mieszkańców. Niektórzy z nich doskonale pamiętali tytuł wznowionej po ponad dwudziestu latach gazety i cieszyli się, że wraca ona na rynek wydawniczy. W najbliższych dniach Express Wieczorny będzie kolportowany przez klubowiczów w innych miejscowościach i wioskach województwa pomorskiego” .

Pabianice_2020_07_07_ (1)

Klub „GP” Pabianice

Natomiast członkowie Klubu „GP” z Pabianic tak opisują akcję rozdawania gazety: „ W sobotę razem z PiS-em wyruszyliśmy z Expressem Wieczornym na pabianickie rynki. W niedzielę działaliśmy przed pabianickimi kościołami. Relacje zdjęciowe z tych wydarzeń zamieściliśmy na naszej stronie klubowej na facebooku. Pod zdjęciami daliśmy następujący tekst: Po co my klubowicze >>GP<< łazimy po pabianickich rynkach? Po co pod kościołami rozdajemy materiały wyborcze prezydenta Andrzeja Dudy? Po co znosimy te rynsztokowe epitety ludzi światłych pod naszym adresem? Odpowiedź jest prosta. Jesteśmy Polakami i mamy obowiązki polskie. A dzisiaj naszym obowiązkiem jest wybranie na prezydenta Rzeczypospolitej pana Andrzeja Dudę. Innej opcji nie ma”.

Dabrowa Gornicza

Klub „GP” Dąbrowa Górnicza

W wielu miastach odbyły się wiece poparcia dla prezydenta Andrzeja Dudy. W Sosnowcu w centrum miasta odbył się więc poparcia, który zgromadził kilkuset mieszkańców Zagłębia Dąbrowskiego, Obecni byli m.in.: wiceminister sprawiedliwości Michał Wójcik, parlamentarzyści Zjednoczonej Prawicy, radni zagłębiowscy, członkowie Klubów „GP”, m.in.: Klub „GP” im. Henryka Glassa „Chudego Wilka” z Dąbrowy Górniczej z przewodniczącym Józefem Kowalskim, Klub „GP” z Gliwic im. Marszałka Józefa Piłsudskiego, przedstawiciele „Solidarności” i Stowarzyszenia „Pożyteczni dla Polski”.

Starogard Gd_2

Klub „GP” Starogard Gdański

Członkowie Klubu „GP” i mieszkańcy Starogardu Gdańskiego również pokazali swoje poparcie dla Prezydenta Andrzeja Dudy. Pomimo niesprzyjających warunków atmosferycznych na Starogardzkim Rynku zebrało się kilka tysięcy osób. Dziękujemy i prosimy o wsparcie i pełną mobilizację, a potem potwierdzanie swojego poparcia 12 lipca przy urnie, mówili członkowie klubu.

.

 

Wieliczka

Klub „GP” Wieliczka

Klubowicze z Wieliczki uczestniczyli w spotkaniu z Andrzejem Dudą w Krakowie oraz w wiecu poparcia dla Prezydenta zorganizowanym przez lokalne struktury Prawa i Sprawiedliwości w Wieliczce. Ponadto od początku kampanii wspierali kandydata Zjednoczonej Prawicy (zbieranie podpisów, rozwieszanie banerów, rozklejanie plakatów, udział w pracach komisji wyborczych). W klubie przygotowano także specjalny plakat, w którym przypomniano o najważniejszych wspólnych osiągnięciach Prezydenta Andrzeja Dudy i rządu. Plakaty te dzięki pozyskaniu do współpracy licznych osób znalazły się na tablicach ogłoszeniowych w prawie całym powiecie wielickim.

Suwalki wiec

Klub „GP” Suwałki

Klub „GP“ – Myśli Patriotycznej w Suwałkach brał udział w spotkaniu z premierem Mateuszem Morawieckim w tym mieście. Premier Morawiecki przekazał gminom powiatu suwalskiego środki finansowe na inwestycje z Funduszu Inwestycji Samorządowych. Premier zauważył  patriotyczny baner naszego Klubu : „Bóg – Honor – Ojczyzna Klub Gazety Polskiej – Myśli Patriotycznej w Suwałkach Strefa Wolnego Słowa”. Udało się pogratulować patriotycznej postawy Pana Premiera i przez chwilę porozmawiać o potrzebie stacjonowania wojsk amerykańskich w Suwałkach – największym mieście Przesmyku Suwalskiego i najbardziej narażonym na inwazję wojsk Rosji zdaniem wywiadu USA.

.

Lochow_2020_06_26 Duda

Klub „GP” Łochów

Członkowie Klubu „GP” w Łochowie, wraz z członkami lokalnej struktury Prawa i Sprawiedliwości oraz przy udziale Pani Senator Marii Koc i Pana Posła Artura Górskiego, rozdawali gazetki wyborcze na targu w Łochowie.

.

.

Gliwice_2020_07_09_ (13)

Klub „GP” Gliwice

.

Gliwicki Klub „GP” ponownie uczestniczył w wiecu poparcia Prezydenta Andrzeja Dudy, tym razem w Sosnowcu.

.

.

.

W wiecach poparcia uczestniczyli klubowicze m.in. w Skierniewicach, Giżycku, Rypinie, Elblągu, Zabrzu, Rybniku, Sandomierzu.

Banner_zjazd

Polkowice – działalność zawieszona. Panu  Wojciechowi Fenrich oraz klubowiczom dziękujemy za dotychczasową współpracę.

.

Ryszard Kapuściński

Kapuscinski big

 Serwis 15.07.2020