Tekst alternatywny

[Tydzień w Klubach „GP”] Manifestacja przed Sejmem Klubów „GP”

Tydzień w Klubach „GP” – 17.06.2020 r.

Manifestacja przed Sejmem Klubów „GP”

Zjazd Klubów GP - 15 lat_3W dniach 12-14 czerwca 2020 r. odbył się XV Zjazd Klubów „Gazety Polskiej – online 2020 r.  W tym roku ze względu na ograniczenia związane z trwającą pandemią koronawirusa spotkaliśmy w wyjątkowy sposób – online. Członkowie klubów „GP” po raz kolejny udowodnili, że potrafią znaleźć wyjście z każdej sytuacji i spełnili trudne warunki techniczne umożliwiające udział w tym wyjątkowym zjeździe. Spotkaliśmy się w swoim gronie, w gronie przyjaciół,  którym na sercu leży przyszłość Polski. To było ważne spotkanie, które odbyło się tuż przed wyborami prezydenckimi. Naszą służbę dla Polski docenili wyjątkowi goście honorowi jacy zaszczycili swoją obecnością XV Zjazdu Klubów „Gazety Polskiej”: Prezydent RP Andrzej Duda, Prezes Jarosław Kaczyński, Premier Mateusz Morawiecki, Minister Łukasz Szumowski, Minister Antoni Macierewcz, Minister Jan Krzysztof Ardanowski, Wicemarszałek Senatu Marek Pęk, Poseł Przemysław Czarnek. Przyjaciele z Węgier (Prezes László Csizmad, dr Patrycja Pászt oraz Konsul Generalna dr hab. Adrienne Körmendy). Odbył się panel historyczny pt. „Targowica wczoraj i dziś” w którym udział wzięli: prof.  Andrzej Nowak, prof. Wojciech Roszkowski, Leszek Sosnowski. Sprawy Polonii omawiali: minister Jan Dziedziczak i minister Adam Kwiatkowski. Pełną relację z XV Zjazdu Klubów „Gazety Polskiej – online 2020 r. zamieścimy w następnym wydaniu „Gazety Polskiej”.

Niezalezna ManifestacjaZ inicjatywy Adama Borowskiego, przewodniczącego warszawskiego Klubu „GP” przed Sejmem odbyła się manifestacja „Koperta za… operacja wybory”. Ze względu na bezpieczeństwo w manifestacji wzięło udział około 150 osób, domagali się przeprowadzenia wyborów prezydenckich w konstytucyjnym terminie 28 czerwca. Demonstranci wznosili okrzyki: „Chcemy wyborów” czy „Tomasz Grodzki musi odejść”. Adam Borowski w swoich przemówieniach mówił:

„ To nie jest tak, że zebrało się tu 150 oszołomów, którzy nie wiadomo czego chcą, którym nie zależy na bezpieczeństwie. To środowisko, które właśnie nie chce chaosu konstytucyjnego. Chce, by Polska rozwijała się równomiernie, systematycznie. Żeby była Polską sprawiedliwą, suwerenną, żeby nie była Polską dla wybranych, tak jak przez całe dziesięciolecia III RP. Żeby nie była terem, na którym hulają aferzyści. „Właściciele III RP” muszą mieć świadomość, że tracą wpływy. W wielu miejscach je mają, ale je tracą. Stąd te przerażenie, od 2015 roku destrukcyjne działanie. Każda próba wzmocnienia RP, reformy sądów była wściekle atakowana, bo to była strefa ich wpływów, która zapewniała im bezkarność, zapewniała im bezpieczeństwo. To się kończy! Sądy nie mają być pisowskie, nie mają być partyjne – mają być sprawiedliwe. Dlatego wykorzystując to, że jesteśmy tutaj, w imieniu ogromnej rzeszy poszkodowanych, w tym człowieka mi wyjątkowo bliskiego Marka Kubali, żeby przyspieszyli reformę sądów.” Borowski odczytał treść petycji do marszałka Senatu Tomasza Grodzkiego, a następnie złożył ją w biurze podawczym.

Treść petycji do Marszałka Senatu Tomasza Grodzkiego:

„Zwracamy się do Pana ze stanowczym żądaniem zaprzestania obstrukcji wyborów prezydenckich, jak najszybszego zakończenia prac w Senacie nad ustawą modyfikującą ordynację wyborczą i niedokonywania zmian, które mają doprowadzić do pozbawienia Polski głowy państwa. Podstawowym obowiązkiem każdej władzy w Polsce jest obrona demokracji i praw obywatelskich. Odwlekanie wyborów prezydenckich to podważanie zasady zapisanej w polskich ustawach zasadniczych od czasu Konstytucji 3 maja, że wszelka władza pochodzi z woli narodu. Naród wyraża swoją wolę właśnie w wyborach. Działalność większości senackiej i Pana Marszałka powoduje, że ta najważniejsza zasada została podważona. Jest to też rażące pozbawienia Polaków praw obywatelskich, prawa do wybierania i bycia wybieranym. Próba przesunięcia wyborów poza termin, w którym mija kadencja obecnie urzędującego Prezydenta, i nielegalnego przejęcia przez Pana władzy tworzy wrażenie pełzającego zamachu stanu. Jest to sytuacja skrajnie niebezpieczna dla Polski, szczególnie w dobie narastającego światowego kryzysu ekonomicznego i politycznego. Nasi przodkowie zbyt wiele poświęcili, by w Polsce mogły odbywać się wolne wybory. Pamiętając o tym nie możemy spokojnie patrzeć na działalność awanturników, którzy dla prywaty chcą zdestabilizować nasz kraj; chroniąc się często immunitetem przed kryminalnymi zarzutami, chcą sobie zapewnić wieczną bezkarność. Obecna większość senacka nie zatrzyma polskich marzeń o wolności i państwie sprawiedliwym nie tylko dla wybranych! Jednak to, co robicie, już przynosi wielkie szkody naszej Ojczyźnie. Jest jeszcze pora na opamiętanie. Pozwólcie wyborcom, by sami osądzili polskie sprawy, bo my nie pozwolimy, by ktokolwiek decydował za Polaków”.

GliwicePani Marta Święcicka, Komendant Obwodu Śląskiego Strzelców Rzeczypospolitej, Przewodnicząca gliwickiego Klubu „Gazety Polskiej” została uhonorowana „Odznaką Pamiątkową 4 Wojskowego Oddziału Gospodarczego” za „szczególne więzi, które się wytworzyły” oraz za „wszystko co Pani dla kierowanej przeze mnie jednostki uczyniła” – napisał płk. Maksymilian Kajdan, Komendant 4 WOG.

.

.

.

W Kanadzie powołano pięć Obwodowych Komisji Wyborczych. Po jednej  w Ottawie, Montrealu i Vancouver, oraz dwie w Toronto. W składzie OKW nr 66 Toronto przewodniczący Klubu „GP” Hamilton, Marek Iwanek.

Ryszard Kapuściński

Kapuscinski big

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress