Tekst alternatywny

[Tydzień w Klubach „GP”] Potrzebujący mogą liczyć na Kluby „GP”

Tydzień w Klubach „GP” –  15.04.2020 r.

Potrzebujący mogą liczyć na Kluby „GP”

Koronawirus banner big

Kluby „Gazety Polskiej” – czytaj

Członkowie Klubów „GP” nie ustają w udzielaniu pomocy ludziom samotnym, lub tym, którzy ze względów finansowym nie radzą z sytuacją w jakiej się znaleźli podczas ograniczeń związanych z epidemią koronawirusa. Duża część klubowiczów doskonale pamięta lata pierwszej „Solidarności” i widzą, że empatia z jaką Polacy odnoszą się do siebie w dzisiejszych trudnych czasach przypomina im te wspaniałe miesiące, kiedy ludzie wspierali się nawzajem w każdej sytuacji. Pamiętają bezinteresowną pomoc niesioną sąsiadowi, czy obcemu człowiekowi na ulicy. Pamiętają, jak ludzie uśmiechali się do siebie i z życzliwością ze sobą rozmawiali. Wtedy to było tak naturalne jak oddychanie. Dzisiaj jest podobnie, po raz kolejny pokazujemy, że potrafimy się zjednoczyć, że pomimo strasznego zagrożenia jaką jest pandemia koronawirusa nie zapominamy o bliźnim. Wśród tych, którzy starają się pomóc jak zawsze są członkowie Klubów „GP”.

DzierzoniowII

Klub „GP” Dzierżoniów II

Trwa akcja pomocy potrzebującym prowadzona przez Klub „GP” Dzierżoniów II Dzięki inicjatywie przewodniczącego klubu, Janusza Manieckiego oraz wielkiemu sercu pani Iwony Bilińskiej, prezesa zarządu w firmie Galwanizer sp. z o. o. w Dzierżoniowie udało się dostarczyć dzierżoniowskim ratownikom medycznym 150 szt. kombinezonów ochronnych. Kazimierz M. Janeczko tak opisuje akcję pomocy: „Dziś w trudnym czasie to sprzęt niezbędny dla ludzi, którzy każdego dnia niosą pomoc potrzebującym w naszym powiecie. Pani Prezes Bilińska w imieniu firmy zadeklarowała pomoc naszym służbom medycznym a spółka „Galwanizer” zamówiła i sfinansowała zakup tych kombinezonów w kwocie blisko 6 tys. zł. To wsparcie na pewno skuteczniej zabezpieczy naszych medycznych ratowników.
Dodać wypada, że wczoraj wicewojewoda dolnośląski a jednocześnie nasz klubowy kolega – Jarosław Kresa dostarczył dzierżoniowskim ratownikom 5 specjalistycznych kombinezonów ochronnych i kilkadziesiąt maseczek FFP 2 i FFP 3 o bardzo wysokiej skuteczności filtracji. Szef klubu radnych powiatu pan Marcin Pięt również przekazał maseczki ochronne, a radni PiS Rady Powiatu zadeklarowali pomoc dla szpitala dzierżoniowskiego na zakup środków ochrony osobistej w kwocie 3 tys. zł pochodzących z diet radnych. Dziękujemy pani Prezes Bilińskiej, panom: wicewojewodzie Jarosławowi Kresie oraz Marcinowi Piętowi i Januszowi Manieckiemu – radnym powiatu – za sprawną i cenną pomoc w czasie epidemii. To druga inicjatywa w ramach akcji #PomocWCzasachPróby prowadzonej przez Klub „GP” Dzierżoniów II. Mam nadzieję, że dzięki ofiarności naukowców, lekarzy, pielęgniarek, ratowników, mieszkańców miasta i wszystkich zaangażowanych służb, wsparciu dla nich ze strony rządu, różnych instytucji i firm oraz samodyscyplinie wszystkich Polaków wspólnie przezwyciężymy ten kryzys. Zachęcamy do dalszej wzajemnej pomocy w tym tak trudnym i wymagającym od wszystkich czasie pandemii”.

Krakow Mistrzejowice - pomoc 2020

Klub „GP” Kraków – Mistrzejowice

Członkowie klubu „GP” Kraków – Mistrzejowice i Stowarzyszenia Pomocy Bezrobotnym i Osobom Pokrzywdzonym przez Los od początku trwania epidemii włączyli się czynnie w akcję   pomocy mieszkańcom Nowej Huty i Krakowa. Adam Grelecki, który kieruje obiema organizacjami mówi, że ich pomoc polega na rozwożeniu potrzebnych produktów żywnościowych do mieszkańców okolicznych domów, na wsparciu Szpitala im. Żeromskiego, Szkoły Aspirantów Pożarnictwa czy Domów Pomocy Społecznej. Członkowie klubu dziękują panu Wiesławowi Leśniakowi, właścicielowi zakładów mięsnych za pomoc i dostarczenie potrzebnych artykułów żywnościowych. Przewodniczący klubu „GP” Adam Grelecki od lat pomaga potrzebującym. Jak mówił w jednym z wywiadów dla lokalnego pisma „Piętnastka”: „Od początku  działalności  korzystają  z  naszej  pomocy osoby,  które  przystosowujemy do rynku pracy. Większość z tych osób zyskuje praktyczne  umiejętności  pracy  i  znajduje  nowego pracodawcę. Poza tym wydajemy cotygodniowe paczki  żywnościowe.  To  wszystko  odbywa  się  dzięki współpracy z piekarniami czy cukierniami na terenie Krakowa i gmin ościennych. Przygotowujemy także od  lat  paczki  z  okazji  Świąt  Bożonarodzeniowych i Wielkanocnych. Pod opieką mamy około 150 rodzin.  W ciągu ostatnich 10 lat następuje stopniowa rotacja rodzin, według poprawy poziomu życia, bo do tego dążymy, ale cotygodniowo odbiera paczki przynajmniej 40 rodzin. Większą część działań prowadzimy dla mieszkańców Krakowa i okolic, ale pomagamy także osobom z terenu małopolski i innych regionów kraju  takich  jak  świętokrzyskie,  opolskie,  a  nawet otrzymaliśmy pisma o pomoc z Gdyni”.

GP

Gazeta Polska

Pomoc może mieć różny wymiar, np. Maria Zawadzka, przewodnicząca poznańskiego klubu „GP” opisuje taką sytuację: „Wczoraj wieczorem zadzwoniła do mnie pani Stefania. Zapytała, czy mamy w klubie archiwalne egzemplarze Gazety Polskiej i czy możemy je udostępnić. Odpowiedziałam jej, że tak. Wówczas poprosiła, aby jej w jakiś sposób dostarczyć te gazety. Powiedziała, że jest sama w domu, nie może wychodzić, ale bardzo chce poczytać nasz tygodnik, gdyż liczy na prawdziwe informacje, które ją uspokoją. Znalezione w domu starsze numery gazety, które profilaktycznie przetarłam ściereczką namoczoną w płynie dezynfekcyjnym, włożyłam w dużą kopertę i udałam się na najbliższą pocztę. Niestety poczta była zamknięta. Poprosiłam zmotoryzowanego kolegę klubowego, aby dostarczył przesyłkę. Bez wahania zgodził się. Prawdopodobnie w tym „koronawirusowym” czasie będzie to na przyszłość nasz miły obowiązek, a pani Stefania polubi naszą gazetę i stanie się stałą czytelniczką i prenumeratorką Gazety Polskiej”.

Banner_zjazd

Kluby „GP”

Aleksandrów Łódzki- zawieszenie działalności. Dziękujemy za dotychczasową współpracę przewodniczącym Monice Rolińskiej-Jaros, Jakubowi Jaros oraz wszystkim Klubowiczom.

Węgorzewo – zawieszenie działalności. Dziękujemy za dotychczasową współpracę przewodniczącemu Dariuszowi Zwierzchowskiemu oraz wszystkim Klubowiczom.

.

Ryszard Kapuściński

Kapuscinski big

 

Koronawirus banner big

Akcja Klubów „Gazety Polskiej” – CZYTAJ (kliknij w banner)