Tekst alternatywny

[Tydzień w Klubach „GP”] Prezydent Andrzej Duda dziękuje Klubom „Gazety Polskiej”

Tydzień w Klubach „GP” – 22.07.2020 r.

Prezydent Andrzej Duda dziękuje Klubom „Gazety Polskiej”

GP29_2020.07.22_serwis

Prezydent Andrzej Duda dziękuje Klubom „Gazety Polskiej”

Zwycięstwo prezydenta Andrzeja Dudy to wielki sukces ponad 10 milionów Polaków którzy pragną Polski suwerennej, bogatej i bezpiecznej. To sukces tysięcy członków klubów „Gazety Polskiej”, którzy swój czas i pieniądze w ostatnich miesiącach kampanii wyborczej poświęcili marzeniom o Polsce, w której oni i ich dzieci będą się czuli jak w rodzinnym domu. Dlatego nie zważając na zmęczenie od początku kampanii wyborczej klubowicze pracowali wierząc w zwycięstwo Andrzeja Dudy. Powiesili tysiące banerów, rozdali setki tysięcy ulotek, uczestniczyli z banerami klubowymi we wszystkich spotkaniach i wiecach popierających ich kandydata, pracowali w komisjach wyborczych. Jednak najbardziej spektakularną akcją było rozdanie dwóch pierwszych wydań „Ekspresu Wieczornego” w ilości ponad 1,5 miliona egzemplarzy. Taką akcję logistyczną mogli przeprowadzić tylko członkowie klubów „GP”.

Tę pracę i zaangażowanie docenił prezydent Andrzej Duda, który podziękował członkom prawie 500. klubów „GP” rozsianych po całym świecie: „Serdeczne dziękuję Klubom >>Gazety Polskiej<<.  Otrzymałem od Was wielkie wsparcie. Towarzyszyliście mi podczas całej kampanii. Od pierwszej do ostatniej chwili. Byliście i w Waszyngtonie i w Skoczowie. Pełni energii i entuzjazmu. Na Was zawsze można liczyć. Niech żyje Polska!”.

Klubowiczom podziękował również redaktor naczelny „Gazety Polskiej” Tomasz Sakiewicz: „Wśród tych, którym należy mocno pogratulować jest Jarosław Kaczyński. To jego ósme zwycięstwo z rzędu. Żaden polski przywódca tylu zwycięstw z rzędu nie odniósł. Są ludzie, którym należy szczególnie podziękować, nawet jeśli nie zrobi tego nikt inny. To są Kluby Gazety Polskiej – 1,5 miliona rozdanych gazet >>Expressu Wieczornego<< w tydzień, obecność niemal na każdym spotkaniu Andrzeja Dudy, ogromna akcja mobilizacyjna, która dała setki tysięcy dodatkowych głosów. To wszystko było widoczne, zauważalne, bez tego nie byłoby zwycięstwa”.

Dołączam się do tych podziękowań. Dziękuję za to, że nigdy nie zawiedliście, że zawsze można na Was polegać, że jesteście tacy wspaniali! Że jesteście! Pani Ewa Wójcik dziękuje za Wasze zaangażowanie, za wszystkie otrzymane relacje i zdjęcia które mogła zamieścić na stronie klubowej, za setki telefonów i rozmów podczas których ustalaliście plan pracy. Za to wszystko dziękujemy!

Przypomnijmy ostatnie dni przed głosowaniem.

Krakow_2020_07_08_ (6)

Wiec poparcia w Krakowie przy Krzyżu Katyńskim

.

W Krakowie przy Krzyżu Katyńskim kluby „GP” zorganizowały wiec poparcia dla Prezydenta Andrzeja Dudy. Na spotkaniu obecny był ojciec prezydenta, prof.  Jan Duda, działacze Solidarności: Wojciech Grzeszek, Ryszard Majdzik, Jacek Smagowicz, przemówienie wygłosił senator Bogdan Pęk, a całość poprowadził przewodniczący krakowskiego Klubu „GP” Marek Michno. Przed rozpoczęciem rozdawany był „Express Wieczorny” oraz ulotki zachęcające do oddania głosu na Andrzeja Dudę.

.

.

Dabrowa Gornicza

Klub „GP” Dąbrowa Górnicza

W Dąbrowie Górniczej prezydent Andrzej Duda spotkał się z mieszkańcami Zagłębia Dąbrowskiego. Został owacyjnie przyjęty przez tłum swoich zwolenników. Obecni byli m.in. minister środowiska Michał Woś, parlamentarzyści Zjednoczonej Prawicy, radni zagłębiowscy, członkowie klubów „GP”, m.in. Klub „GP” im. Henryka Glassa „Chudego Wilka” Dąbrowa Górnicza 2 z przewodniczącym Józefem Kowalskim, Klub „GP” z Sosnowca, przedstawiciele „Solidarności” i Stowarzyszenia „Pożyteczni dla Polski” z szefem Arkadiuszem Grądzkim. Prezydent robił zakupy i rozmawiał na dąbrowskim targowisku ze sprzedawcami i klientami. Pomimo tłumów, była możliwość zrobienia zdjęcia, przywitania się, wymiany zdań. Powiewały biało-czerwone flagi i banery poparcia. Gość otrzymał w prezencie obraz olejny przedstawiający księcia Józefa Poniatowskiego (dąbrowskie targowisko działa właśnie przy ul. Poniatowskiego). Z tyłu była dedykacja: „Panie Prezydencie, wielki patrioto, Polska pana potrzebuje. Zwyciężymy. Panu Prezydentowi Andrzejowi Dudzie mieszkańcy Dąbrowy Górniczej. Dziękujemy.”. Natomiast kombatanci zaprezentowali zdjęcie sztandaru 106. Dywizji Piechoty AK, która działała m.in. na Ziemi Małopolskiej i Świętokrzyskiej i czekali w długiej kolejce, by porozmawiać z Prezydentem Andrzejem Dudą i zrobić pamiątkowe zdjęcie. Członkowie Klubu „GP” im. Henryka Glassa „Chudego Wilka” Dąbrowa Górnicza 2, pojechali za prezydentem Andrzejem Dudą do Olkusza. Również tam, na rynku, gdzie bardzo licznie zgromadzili się okoliczni mieszkańcy, członkowie klubu z Dąbrowy, wyrażali swoje poparcie dla Prezydenta ubiegającego się o reelekcję w II turze wyborów.

Wieliczka

Klub „GP” Wieliczka

Andrzej Duda odwiedził Wieliczkę. Na jego spotkanie przybyli licznie mieszkańcy tego miasta oraz jego bliższych i dalszych okolic. Prezydent został przyjęty niezwykle entuzjastycznie przez swoich zwolenników zgromadzonych na Placu Kościuszki. Wśród uczestników tego wydarzenia byli także członkowie klubów Gazety Polskiej z Wieliczki i z Bochni.

.

.

Brzozow

Klub „GP” Brzozów

W Brzozowie goszczono  drugą osobę w państwie, Marszałek Sejmu RP Elżbietę Witek, a do Jasienicy Rosielnej zawitał Prezydent Andrzej Duda. Marszałek Elżbieta Witek w sercu miasta, na Rynku, spotkała się z mieszkańcami. Przyjechała, aby wesprzeć prezydenta Andrzeja Dudę w walce o reelekcję. W ramach podsumowania kampanii przed II turą wyborów Prezydent Andrzej Duda w Jasienicy Rosielnej spotkał się z mieszkańcami gminy; tradycyjnie nie zabrakło chwili na pamiątkowe zdjęcia oraz uściski.

.

Smolnica

Klub „GP” Gliwice

Premier Mateusz Morawiecki odwiedził wieś Smolnicę pod Gliwicami, siedzibę gliwickiego Klubu „GP”. Zatrzymał się przy wyremontowanej drodze powiatowej. Powiedział między innymi: „Przywozimy w ramach funduszu kolejne 6  mld zł z uszczelnionego systemu podatkowego. Jak przez durszlak, wcześniej przepływało 40 – 50 mld. zł, to potwierdzono w raportach Komisji Europejskiej, a my to przeznaczamy na inwestycje”. Premier RP po raz pierwszy, w kilkusetletniej historii wsi, odwiedził Smolnicę. Przywitało go brawami ponad 150 mieszkańców. Ucieszył się na widok klubowiczów i serdecznie się z nimi przywitał.

.

Suwalki

Klub „GP” Suwałki

Klub „GP” – Myśli Patriotycznej w Suwałkach brał aktywny udział w przedwyborczym spotkaniu prezydenta Andrzeja Dudy w Suwałkach. Na spotkanie przyszło bardzo wielu mieszkańców Suwałk, którzy oddali w ten sposób swój zdecydowany głos na prezydenta Andrzeja Dudę. W taki sposób mieszkańcy Suwałk pokazali jak bardzo ważne jest oddanie głosu na prezydenta Andrzeja Dudę, który gwarantuje pozostawienie Polski w kręgu uporządkowanej cywilizacji chrześcijańskiej opartej na dekalogu i oddala bardzo niebezpieczną pseudoideologię komunistycznej LGBT i gender przeciwnej następstwu pokoleń i rozwojowi człowieka. W czasie spotkania była możliwość przekazania prezydentowi Andrzejowi Dudzie prośby o umiejscowienie wojsk amerykańskich w Suwałkach, największym mieście Przesmyku Suwalskiego, najbardziej narażonego na inwazję Rosji wg. wywiadu amerykańskiego.

Machacze-Duda-2020 2

Klub „GP” Racibórz

.

Klub „GP” w Raciborzu aktywnie uczestniczył w wiecu poparcia prezydenta Andrzeja Dudy. Na Rynku raciborskim zebrała się bardzo liczna grupa mieszkańców miasta i powiatu. Obecni byli ministrowie, posłowie i senatorowie z regionu Górnego Śląska. Klubowicze wieszali banery, usuwając te, które zostały przez chuliganerię zniszczone. Na wiecu Minister Środowiska, Michał Woś rozdał uczestnikom sadzonkę dębu szypułkowego, by  to polskie drzewo rosło i przypominało o obowiązku troski o Ojczyznę.

.

Poznan wiec1

Klub „GP” Poznań i Mosina-Puszczykowo

Na wiecu przy pomniku Adama Mickiewicza w cieniu Poznańskich Krzyży spotkali się w zwolennicy Andrzeja Dudy by poprzeć jego dążenia do ponownego wyboru na prezydenta Polski. Kilkaset osób przybyło zaopatrzonych w biało-czerwone flagi i inne symbole z napisem „Andrzej Duda nasz Prezydent”. Wśród uczestników byli m.in.: wicepremier Jadwiga Emilewicz, wiceszef MSZ Szymon Szynkowski vel Sęk oraz poseł Prawa i Sprawiedliwości Bartłomiej Wróblewski. Wiec próbowali zakłócić przeciwnicy Andrzeja Dudy z napisem Mamy Dość, i tu rodzi się pytanie czego mają dość? W wiecu wzięli udział również klubowicze z Mosino-Puszczykowa.

Ryszard Kapuściński

Kapuscinski big

Serwis 15.07.2020


GP29_2020.07.22_serwis