Tekst alternatywny

[Tydzień w Klubach „GP”] Prezydent polskich spraw

Tydzień w Klubach „GP” – 08.07.2020 r.

Prezydent polskich spraw

Warszawa Borowski manifestcja

Manifestacja poparcia dla Andrzeja Dudy

W ostatni dzień przed pierwszą turą wyborów prezydenckich Kluby „Gazety Polskiej” zorganizowały w całej Polsce wiece popierające prezydenta Andrzeja Dudę. To efekt spotkania kilkuset klubowiczów, którzy podjęli taką decyzję na specjalnie zorganizowanej wideokonferencji, której głównym tematem były zbliżające się wybory prezydenckie. Największą manifestację poparcia dla Andrzeja Dudy Kluby „GP” zorganizowały przed pałacem prezydenckim na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie pod hasłem: „Prezydent polskich spraw”. Głównym organizatorem tego wydarzenia był Adam Borowski, przewodniczący warszawskiego klubu „GP”. Do uczestników wiecu za pośrednictwem połączenia internetowego przemówienie wygłosił prezydent Andrzej Duda, który m.in. powiedział: „Jestem Państwu ogromnie za to wdzięczny – za tę żarliwość, za czas poświęcony sprawom polskim, za to, że można było wielokrotnie liczyć na Państwa wsparcie w różnych trudnych sytuacjach. Nigdy tego nie zapomnę i zawsze będę wdzięczny wszystkim Klubom „Gazety Polskiej”, wszystkim im sympatykom, przyjaciołom, wszystkim tym, którym Polska i polskie sprawy były na sercu. Chciałbym Państwu bardzo serdecznie podziękować za to, że w ciągu ostatnich pięciu lat (ale i wcześniej, bo przecież znamy się od dawna) aktywnie pilnowaliście polskich spraw. Jestem Państwu ogromnie za to wdzięczny – za tę żarliwość, za czas poświęcony sprawom polskim, za to, że można było wielokrotnie liczyć na Państwa wsparcie w różnych trudnych sytuacjach, a zwłaszcza tych najtrudniejszych, najgorszych, które przed ponad dziesięciu laty razem przeżyliśmy. Nigdy tego nie zapomnę i zawsze będę wdzięczny wszystkim Klubom „Gazety Polskiej”, wszystkim im sympatykom, przyjaciołom, wszystkim tym, którym Polska i polskie sprawy były na sercu. To potężna cecha Państwa środowiska. I za to, że w ten sposób przez lata działaliście, również przez ostatnich pięć lat i w tej chwili, z całego serca Państwu dziękuję. Bardzo dziękuję też za te ostatnie miesiące, dni kiedy cały czas czuję Państwa wsparcie na moich spotkaniach, gdzie pojawiają się delegacje lub całe kluby. To jest dla mnie bardzo ważne. Dziękuję za to, że wspieracie mnie w tej chwili, kiedy twardo idę po to, żeby zwyciężyć w wyborach i żeby móc ponownie prowadzić polskie sprawy, by móc ponownie realizować Polskę marzeń – i Państwa, i moich”.

StarySacz_2020_06_26_3

Wiec poparcia w Starym Sączu

W Starym Sączu prezydent Andrzej Duda postanowił zakończyć swoją kampanię przed pierwszą turą wyborów. Tak to wydarzenie relacjonuje Dariusz Mroczek z nowosądeckiego Klubu „GP”: „Członkowie klubu spotkali się 26 czerwca witając Pana Prezydenta Andrzeja Dudę w Starym Sączu. Pan Prezydent postanowił zakończyć swoją kampanie w mieście, gdzie mieszkał, urodzony niedaleko Łącka, Jego dziadek Alojzy i gdzie urodził się Jego ojciec Jan. Już od godz. 21:00 na starosądeckim Rynku gromadzili się sympatycy Pana Prezydenta z całej Sądecczyzny, ziemi Limanowskiej i Podhala a nawet mieszkańcy Skawiny i Krakowa. Byli obecni także przedstawiciele Klubu „GP” z Bochni. W trakcie oczekiwania na przyjazd Pana Prezydenta, rozdaliśmy zgromadzonym osobom prawie 800 sztuk „Gazety Polskiej codziennie”, którą otrzymaliśmy z Warszawy. Bardzo już zmęczony Pan Prezydent dotarł do Starego Sącza dopiero ok. godz. 23:30 czyli tuż przed ciszą wyborczą. Zachrypniętym głosem, przy padającym deszczu zachęcał wszystkich do głosowania na Niego i kontynuację Dobrej Zmiany. Był u siebie i mam nadzieje, że to czuł. Na zakończenie ktoś z tłumu zaintonował Mazurek Dąbrowskiego i wszyscy z ogromnym przejęciem go odśpiewali. Widać było ogromne wzruszenie i niejednemu góralowi łza zakręciła się w oku. Z powodu późnej pory przynajmniej połowę obecnych stanowiły osoby młode. Część z nich ewidentnie przyszła z ciekawości deklarując w czasie rozdawania gazety, że nie wiedzą, na kogo zagłosują. Mam wielką nadzieje, że zarówno przemówienie i wielka charyzma Pana Prezydenta jak i atmosfera spotkania i wzruszenie przy odśpiewaniu hymnu, miało wpływ na Ich ostateczny wybór. Zwyciężymy!”

Poznań_DUDA2020 (46)

Klub „GP” Poznań

Wcześniej wiece poparcia organizowane m.in. przez Kluby „GP” odbyły się w wielu miastach i tak np. w Poznaniu premier Mateusz Morawiecki spotkał się na placu Wolności z kilkuset zwolennikami prezydenta Andrzeja Dudy i w jego imieniu pozdrowił zebranych. Podczas przemówienia mówił, że do Wielkopolski wpłynęło 10 miliardów złotych z tarczy finansowej na ratowanie miejsc pracy i dodał, że Poznań będzie mógł skorzystać z rządowego programu budowy dróg lokalnych.Wcześniej przekazał czek na kwotę 520 milionów złotych na budowę Centralnego Szpitala Klinicznego, który ma powstać w Poznaniu.

Konin_2020_06_20_4

Klub „GP” Konin

Inwestycja została wpisana do Wieloletniego Planu Inwestycyjnego Rządu. To wszystko jest możliwe dzięki ścisłej współpracy z obecnym prezydentem Andrzejem Dudą, a dalsza realizacja tych planów będzie możliwa po jego ponownym wyborze.

Premier Mateusz Morawiecki był również na spotkaniu w Koninie w którym uczestniczyli klubowicze.

.

.

.

Bydgoszcz_2020_06_25 (2)

Klub „GP” Bydgoszcz

Przewodniczący bydgoskiego Klubu „GP” Krystian Frelichowski został członkiem Komitetu poparcia Prezydenta Andrzeja Dudy. Na Wyspie Młyńskiej w Bydgoszczy odbyła się konferencja poparcia dla prezydenta, oprócz parlamentarzystów i radnych PiS wzięli w niej udział: ministrowie Łukasz Schreiber, Jarosław Wenderlich, przedstawiciele Klubu „GP” i m.in. Solidarnych2010, Stowarzyszenia Osób Represjonowanych w PRL „Przymierze” , Stowarzyszenia Idee Solidarności1980-89.

.

.

Sopot_2020_06_25_04

Wiec w Sopocie

.

.

W Sopocie Kluby „GP” na Pomorzu zorganizowały wiec poparcia dla Andrzeja Dudy.

.

.

.

Gliwice_2020_06_26 (1)

Miasteczku Śląskim kluby ze Śląska poparły Andrzeja Dudę

.

W Miasteczku Śląskim kluby ze Śląska: gliwicki, katowicki, Tarnowskie Góry I, Tarnowskie Góry II i Lubliniec oraz członkowie i sympatycy Zjednoczonej Prawicy, a także „Solidarności”,  zorganizowali wiec poparcia. Przed wiecem rozdawano tygodnik „Gazeta Polska”.

.

Waszyngton_2020_06_24_6

Kluby „GP” w Stanach Zjednoczonych wsparły prezydenta Dudę.

.

Kluby „GP” w Stanach Zjednoczonych wsparły prezydenta Dudę. Bokserski mistrz świata Tomasz Adamek był wśród nich!

Pabianice_2020_06_26_7

Klub „GP” Pabianice

.

.

Klub „GP” z Pabianic rozprowadzał na pabianickim rynku materiały promujące prezydenta Andrzeja Dudę. O godzinie 19:00 przed pomnikiem „Legionisty” klub zorganizował wiec poparcia w którym uczestniczyli mieszkańcy Pabianic.

.

Klub „GP” Paryż

.

.

Pod kościołami w Paryżu i w okolicach, Klub „GP” w Paryżu zachęcał wiernych do głosowania na prezydenta Andrzeja Dudę.

.

.

.

.

Lochow_2020_06_26 Duda

Klub „GP” Łochów

.

Członkowie klubu w Łochowie razem z członkami PiS, przy udziale senator Marii Koc i posła Macieja Górskiego przekonywali mieszkańców do głosowania na Prezydenta Andrzeja Dudę.

.

.

Dabrowa Gornica GPC — kopia

Klub „GP” Dąbrowa Górnicza II

.

.

Dąbrowski Klub „GP” im. Henryka Glassa „Chudego Wilka” przeprowadził akcję poparcia Prezydenta Andrzeja Dudy oraz rozdawał  „Gazetę Polską”.

.

.

.

Sucha Beskidzka wybory

Klub „GP” Sucha Beskidzka w Krakowie

.

.

Klub „GP” w Suchej Beskidzkiej wspierał Prezydenta podczas spotkania na krakowskim rynku.

.

.

Tychy_2020_06_26_1

Klub „GP” Tychy

.

.

Klub w Tychach na miejskich targowiskach zorganizował akcję promocyjną, rozdawano „Gazetę Polską“ i „Gazetę Polską Codziennie“.

.

.

.

.

TarnowskieGoryII_2020_06_25_1

Klub „GP” Tarnowskie Góry

.

.

Klubowicze „GP” z Tarnowskich Gór rozwiesili ogromny banner popierający polski rząd.

.

.

.

Lodz_2020_06_25_3

Klub „GP” Łódź

.

.

Klub „GP” w Łodzi spotkał się z premierem Mateuszem Morawieckim.

.

.

.

Brzozow_2020_06_25_a

Klub „GP” Brzozów

.

.

Klub „GP” z Brzozowa uczestniczył w wiecu poparcia zorganizowanym na rynku brzozowskim.

.

Suwalki_2020_06_28_3

Klub „GP” Suwałki

.

.

Klub „GP” – Myśli Patriotycznej w Suwałkach brał czynny udział w zakończeniu kampanii wyborczej prezydenta Andrzeja Dudy. Rozdawano wyborcom gazetki i ulotki i przestrzegano przed ideologią LGBT.

.

.

Klub Mlodych Warszawa

Klub „GP” Młodych w Warszawie

W Warszawie w lokalu Stowarzyszenia Wolnego Słowa odbyło się spotkanie otwarte młodzieży z redaktorem Tomaszem Sakiewiczem. Na spotkaniu Klubu Młodych „GP” dyskutowano o trwającej kampanii wyborczej, o perspektywach powyborczych oraz o wizycie prezydenta Andrzeja Dudy w USA. Spotkanie poświęcone było kampanii wyborczej, ale z perspektywy ludzi młodych. Mówiliśmy o zaangażowaniu młodych w sprawy publiczne, ale też o wizycie prezydenta Andrzeja Dudy w Stanach Zjednoczonych – powiedział Mateusz Rojewski, przewodniczący klubu. Rojewski stwierdził, że młodzież zebrana w Klubie Młodych „GP” docenia inicjatywy prezydenta Dudy skierowane konkretnie do tej grupy społecznej. Chociażby biuro pomocy prawnej, gdzie angażuje się wiele ludzi młodych, tak naprawdę tuż po studiach, dając im możliwość startu – zaznaczył.

Ryszard Kapuściński

Kapuscinski big

Serwis 08.07.2020a

NASZ PREZYDENT ANDRZEJ DUDA – WSZYSTKIE RELACJE KLIKNIJ

COVER Duda2020 FB

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress