Tekst alternatywny

[Tydzień w Klubach „GP”] Rozdaliśmy 2 miliony dodatku „Gazeta Polska przed wyborami”

Tydzień w Klubach „GP” –  23.10.2019 r.

Rozdaliśmy 2 miliony dodatku „Gazeta Polska przed wyborami”

Wybory2014-big-wyniki

Wybory Parlamentarne 2019

Serdecznie gratulujemy członkom  Klubów „Gazety Polskiej”, którzy z powodzeniem startowali w ostatnich wyborach do Sejmu RP. Nie mamy wątpliwości, że całkowicie poświęcicie  się swojej pracy pełniąc zaszczytną funkcję Posła Sejmu RP. Nikt  inny jak osoby wywodzące się ze środowiska ludzi, dla których słowa „Bóg, Honor, Ojczyzna” jest najwyższym dobrem, nie będzie tak bronił polskiej racji stanu jak Państwo. Możemy być pewni, że nigdy nie zdradzicie idei, którym wierni są członkowie Klubów „Gazety Polskiej” i środowisko Strefy Wolnego Słowa. Spośród 33. kandydatów, którzy startowali w wyborach na funkcję Posła Sejmu RP, aż 10 osób zostało posłami. Poniżej lista osób, które dostały się do Sejmu RP w wyborach parlamentarnych 2019: Gliwice – Barbara Dziuk, Libiąż – Krzysztof Kozik, Miński Mazowiecki – Teresa Wargocka, Myślenice – Władysław Kurowski, Ostrów Wlk. – Jan Mosiński, Pisz – Jerzy. W. Małecki, Poznań – Bartłomiej Wróblewski, Radom – Andrzej Kosztowniak, Radom – Wojciech Skurkiewicz, Wadowice – Filip Kaczyński. http://www.klubygp.pl/wyniki-wyborow-wybory-parlamentarne-13-pazdziernika-2019r-kandydaci-z-klubow-gazety-polskiej/

Kolportaż dodatku „Gazety Polskiej”

Tuż przed wyborami parlamentarnymi środowisko Strefy Wolnego Słowa zorganizowało ogólnopolską akcję kolportażu dwóch milionów specjalnego bezpłatnego dodatku do tygodnika: „Gazeta Polska przed wyborami”. Celem akcji było pokazanie wyborcom jak może wyglądać scena polityczna po wyborach i dlaczego wybory te są tak ważne. Bezpłatny dodatek w nakładzie dwóch milionów egzemplarzy był rozdawany przez kluby „Gazety Polskiej” i wolontariuszy w całej Polsce. Tak duża akcja zmobilizowała członków klubów „GP” i wolontariuszy, którzy po raz kolejny udowodnili, że dobro Polski jest dla nich najważniejsze i w ciągu krótkiego czasu potrafili rozdać olbrzymią ilość dwóch milionów dodatku „Gazeta Polska przed wyborami”. Jak mówił red. Tomasz Sakiewicz dla portalu Niezalezna.pl: „Chcemy wyjaśnić, dlaczego te wybory są takie ważne i co może się po nich wydarzyć”. Stanisław Markowski, polski fotograf, dokumentalista, a także pieśniarz i kompozytor, który wziął na siebie obowiązek rozprowadzenia w Krakowie stu tysięcy egzemplarzy dodatku tak skomentował pomysł kolportażu: „Uważam, że dzięki tej akcji zyskaliśmy dla Zjednoczonej Prawicy ponad 1 procent poparcia. Akcja była potrzebna, ponieważ w ostatnich dniach kampanii wyborczej stała się tematem dyskusji w mediach, a Polacy dzięki temu mieli okazję jeszcze raz porozmawiać i wymienić poglądy”.

StarogardGd

Klub „GP” w Starogardzie Gdańskim

W ostatnich dniach przed wyborami red. Tomasz Sakiewicz odbył wiele spotkań w Klubach „GP”. Klub „GP” w Starogardzie Gdańskim zorganizował spotkanie z red. Sakiewiczem, a gośćmi specjalnymi na spotkaniu byli Kacper Płażyński, oraz senator Antoni Szymański. Goście otrzymali tytuł honorowych członków Klubu „GP” w Starogardzie Gdańskim, a Kacper Płażyński, który był kandydatem do Sejmu RP opublikował w mediach społecznościowych film, na którym otrzymuje wyrazy wsparcia. „Kacper Płażyński to nadzieja dla Polski, pokolenie, które musi nas kiedyś zastąpić – ludzi młodych, uczonych, roztropnych, po prostu mądrych, a co najważniejsze przyzwoitych. Oby takich ludzi było jak najwięcej” – mówił na spotkaniu red. Tomasz Sakiewicz.

Plock

Płocki Klub „GP”

Płocki Klub „GP” spotkał się z red. Sakiewiczem w Centrum Edukacji Grupy Orlen. Organizatorem spotkania był przewodniczący Klubu „GP” w Płocku, Edward Bogdan, oraz Hanna Mazur, szefowa Klubu „GP” Sopot II. Pełna sala i znamienici goście wśród których byli m.in. minister zdrowia Łukasz Szumowski, senator RP Marek Martynowski i płocka radna PiS, Wioletta Kulpa, zagwarantowali niezwykle ciekawe spotkanie na którym rozmawiano o wadze i znaczeniu nadchodzących wyborów dla przyszłości Polski.

Elk_2019_10_09_01

Klub „GP” Ełk

W Ełku na spotkaniu z red. Tomaszem Sakiewiczem, które cieszyło się ogromnym zainteresowaniem omówiono bieżące sprawy Polaków, a gość honorowy, senator Małgorzata Kopiczko mówiła o planach rozwoju Ełku i celach, które należy zrealizować. Przewodniczący Klubu „GP”, Karol Marchel, mówił o tym, jak ważne są zbliżające się wybory. Redaktor Sakiewicz wręczył gościom albumy „Gazety Polskiej”, a między wystąpieniami gości można było posłuchać pieśni w wykonaniu Pawła Piekarczyka. W spotkaniu uczestniczyły również znakomite kucharki z Koła Gospodyń Wiejskich.

Spotkania z red. Tomaszem Sakiewiczem odbyły się również Gdyni, zorganizowane przez Klub „GP” Gdynia i Sopot II oraz Urzędowie  (Klub „GP” Kraśnik).

Poznan_Msza

Klub „GP” Poznań

Poznański Klub „GP” zorganizował wyjazd na mszę św. odprawianą w intencji rozpoczęcia procesu beatyfikacyjnego abpa Antoniego Baraniaka. Msza św. pod przewodnictwem abpa Marka Jędraszewskiego, celebrowana była w Muzeum Żołnierzy Wyklętych i Więźniów Politycznych PRL przy ul. Rakowieckiej w Warszawie. „Był do końca wierny Bogu, Kościołowi, do niczego się nie przyznał, nikogo nie zdradził, wierzył, że ponad wszystko jest Pan Bóg” – tak w homilii wygłoszonej podczas mszy św. powiedział o aresztowanym przed 66 laty śp. metropolicie poznańskim abp Marek Jędraszewski. W tym dniu poznańska grupa odwiedziła Łączkę i groby smoleńskie na cmentarzu na Powązkach oraz zwiedziła Muzeum Żołnierzy Wyklętych, gdzie złożono kwiaty i zapalono znicze. We mszy uczestniczyli również klubowicze z Klubu „GP” Warszawa-Praga, oraz klubowicze ze Starogardu Gdańskiego.

Warszawa pogrzeb1

Pogrzeb Marszałka – Seniora śp. Kornela Morawieckiego

.

Wraz z tysiącami Polaków poznański Klub „GP” żegnał Marszałka – Seniora śp. Kornela Morawieckiego. Klub uczestniczył w uroczystościach pogrzebowych, najpierw na mszy św. w Katedrze Polowej Wojska Polskiego, a po niej na Wojskowych Powązkach.

.

.

Suwałki_2019_08_23

Klub „GP” Suwałki

Klub „GP” – Myśli Patriotycznej w Suwałkach brał udział w obchodach 100 Rocznicy Powstania Sejneńskiego, które trwało od 23.08. do 28.08.1919 r. i doprowadziło do wyzwolenia Suwałk i całej Suwalszczyzny. Odbyła się konferencja naukowa w Archiwum Państwowym w Suwałkach; pokazano wystawę zorganizowaną przez Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku pt. „Pierwsze Dni Niepodległości”. Złożono kwiaty przed pomnikiem poległych powstańców i pomnikiem Józefa Piłsudskiego w Suwałkach oraz przed pomnikiem Powstania Sejneńskiego w Sejnach. Powstanie Sejneńskie doprowadziło do wyzwolenia Suwałk i Suwalszczyzny, która w czerwcu 1919 r. bezprawnie została przekazana Litwie przez okupujących ją Niemców. Rok później okupujący Suwalszczyznę rosyjscy komuniści przekazali ją znowu bezprawnie Litwie, aż do zwycięskiego Powstania Sejneńskiego i do pogromu komunistów rosyjskich w sierpniu 1920 r.

Koszalin 2019_10_02_

Klub „GP” Koszalin

W Sianowie koło Koszalina, odbył się, jak co roku, Diecezjalny Festiwal Pieśni Patriotycznej  Dzieci i Młodzieży. Koszaliński Klub „GP”, był wśród  festiwalowych gości. Było czego słuchać, podziwiając efekty pracy i talent wykonawców. Śpiewano pieśni znane wszystkim, oraz nowe, opowiadające o czasach współczesnych. Prezentację rozpoczęły przedszkolaki, a zakończyła młodzież szkół średnich. Zdobywca pierwszego miejsca weźmie udział w Gali nagrodzonych ze wszystkich diecezji naszego kraju, która odbędzie się na Zamku Królewskim w Warszawie, 9 listopada.

Krakow_2019_10_05

Klub „GP” Kraków

Krakowskie Kluby „GP” zorganizowały spotkanie z mieszkańcami dzielnicy Nowa Huta w którym uczestniczyli kandydaci PiS ubiegający się o mandaty poselskie i do Senatu: poseł Barbara Bubula, Bogdan Pęk, oraz radny Sejmiku Województwa Małopolskiego prof. Jan Tadeusz Duda. Relacja TV Stefana Budziaszka na stronie: www.klubygp.pl

.

Berlin_Zybertowic

Klub „GP” Berlin

W Berlinie odbyło się spotkanie z prof. Andrzejem Zybertowiczem oraz dr. Markiem Blażejakiem  pt. „Antypolonizm oraz rola Polonii w walce z nim”.

.

.

 

Starachowice – zmiana adres e-mail, nowy e-mail: klubgpstarachowice@gmail.com

Ryszard Kapuściński

Kapuscinski big

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress