Tekst alternatywny

[Tydzień w Klubach „GP”] Spotkania opłatkowe w Klubach „Gazety Polskiej”

Tydzień w Klubach „GP” –  22.01.2020 r.

Spotkania opłatkowe w Klubach „Gazety Polskiej”

Kraków-Opłatek (1)

Klub „GP” Kraków

Jak co roku i jak nakazuje tradycja, w klubach „GP” odbywają się spotkania, na których członkowie klubów i ich sympatycy łamią się opłatkiem, składają sobie życzenia i wspólnie kolędują. Na klubowe spotkania opłatkowe zapraszani są przyjaciele klubów „GP” i Strefy Wolnego Słowa, ludzie, którzy byli z nami w najtrudniejszych chwilach, którzy z członkami klubów „GP” budowali społeczeństwo obywatelskie. Ci, na pomoc których członkowie klubów „GP” w każdej sytuacji mogą liczyć. W Krakowie w spotkaniu uczestniczyło wielu znamienitych gości. Z klubowiczami opłatkiem dzielili się m.in. red. Tomasz Sakiewicz z małżonką Dagny Sakiewicz, profesorowie krakowskich uczelni: Bogusław Dopart, Kazimierz Baran, Stefan Taczanowski, Kurator Barbara Nowak, parlamentarzyści: Marek Pęk i Bogdan Pęk, Zbigniew Cichoń z żoną Bogusławą Stanowską-Cichoń, dziennikarze, samorządowcy. Kolędy intonował Paweł Piekarczyk, a wśród gości była przewodnicząca Klubu „GP” w Piotrkowie Trybunalskim, Beata Dróżdż z mężem Waldemarem. Wspaniałe przemówienia, piękne kolędy dopełniły ten wieczór pełen radości i nadziei.

Konin oplatek1

Klub „GP” Konin

W Klubie „GP” w Koninie po złożeniu sobie życzeń klubowicze wznieśli toast za pomyślność w życiu osobistym i pomyślność dla Polski, oraz wygranie wyborów prezydenckich przez obecnego Prezydenta Andrzeja Dudę. Po dyskusjach, przy posiłku i w rodzinnej atmosferze przy akompaniamencie akordeonu wszyscy śpiewali piękne polskie kolędy.

.

.

Gdynia

Klub „GP” Gdynia

.

Na spotkaniu opłatkowym w Gdyni gościła Ewa Kubasiewicz-Houee, która opowiedziała  o swojej nowej książce pt.: „Krótka opowieść o honorze i śmierci”.

.

.
.

Poznan Foto Andrzej Karczmarczyk2

Klub „GP” Poznań

Urocze spotkanie opłatkowe poznańskiego Klubu „GP” odbyło się w sali czerwonej Pałacu Działyńskich. Na spotkaniu, jak nakazuje tradycja, składano sobie życzenia noworoczne, łamiąc się opłatkiem i śpiewając kolędy.

.

.

Gliwice oplatek1

Klub „GP” Gliwice

Spotkanie opłatkowe gliwickiego Klubu „GP”, które odbyło się w Restauracji „Ormiańska” rozpoczęto wspomnieniem wędrówki brzemiennej Maryi z Józefem z Nazaretu do Betlejem, oraz modlitwą za trzech przyjaciół zmarłych w mijającym roku. Pełniący obowiązki Prezydenta Gliwic, Janusz Moszyński przekazał świąteczne życzenia dla klubowiczów. Gośćmi spotkania byli m.in.: poseł Barbara Dziuk reprezentująca klub „GP” z Tarnowskich Gór, Jarosław Wieczorek Wojewoda Śląski, radni sejmików wojewódzkich z Opola i Katowic, radni z Tarnowskich Gór i z Gliwic oraz delegacje zaprzyjaźnionych klubów z Opola, Tarnowskich Gór,  Zabrza i  Lublińca.

Skierniewice

Klub „GP” Skierniewice

Na zaproszenie posłów Grzegorza Wojciechowskiego, Grzegorza Lorka oraz senatora Rafała Ambrozika, delegacja Klubu „GP” w Skierniewicach uczestniczyła w spotkaniu opłatkowym w Piotrkowie Trybunalskim. Gościem specjalnym był Komisarz Unijny ds. rolnictwa pan Janusz Wojciechowski.

Wigilię w Klubie „GP” w Skierniewicach świętowano wspólnie z senatorem Rafałem Ambrozikiem, Prezydentem Skierniewic Krzysztofem Jażdżykiem, Wicestarostą Skierniewic Tadeuszem Grotkowskim, Dyrektorem KRUS O/Łódzki Tomaszem Nowickim, Dyrektorem DPS Skierniewice Małgorzatą Gretą, Wójtem Rawy Maz. Michałem Michalikiem, Wójtem Lipiec Rey, Markiem Sałkiem, Przewodniczącą Rady Gminy Lipce Rey. Anną Czajka, Wójtem Godzianowa Andrzejem Mozga, Wójtem Makowa Jerzym Stankiewiczem. O sferę duchową zadbał ksiądz Grzegorz Pypeć.

Garwolin

Klub „GP” Garwolin

W sali kinowej Kina „Wilga” w Garwolinie odbył się koncert Jana Pietrzaka i jego „Kapeli spod Egidy”. Artysta wszechstronny: satyryk, aktor, felietonista, autor i wykonawca wielu pieśni i piosenek, monologów, felietonów po raz drugi gościł w Garwolinie na zaproszenie Wicestarosty Powiatu Garwolińskiego Iwony Kurowskiej i Klubu „GP” w Garwolinie. Koncert „Zwycięska Polska” – projekt Fundacji Towarzystwo Patriotyczne  Jana Pietrzaka – to program, którego celem jest przypomnienie pięknej i dramatycznej, ale też zwycięskiej w wielu momentach historii Polski. Dwugodzinny koncert obfitował w osobiste wspomnienia Jana Pietrzaka, od Powstania Warszawskiego, które artysta przeżył jako 7-letni chłopiec, przez trudne czasy PRL-u i stanu wojennego, aż po dziś. Niezwykle wzruszające było wykonanie wielu piosenek m.in.: „Jest takie miejsce”, oraz wspólnie zaśpiewana kolęda „Bóg się rodzi”, ze zwrotkami dopisanymi w czasie stanu wojennego. Opowieść o kultowej piosence „Żeby Polska byłą Polską”, wykonaną dla jednego tylko widza, płk. Kuklińskiego w Stanach Zjednoczonych uczestnicy koncertu usłyszeli po raz pierwszy. Większość utworów publiczność, która wypełniła po brzegi salę Kina „Wilga”, śpiewała razem z artystą. Wiele żartów widzowie witali gromkim śmiechem i oklaskami. W koncercie wzięło udział wielu mieszkańców Garwolina i Powiatu Garwolińskiego, oraz zaproszeni goście, m.in.: ks. proboszcz parafii w Miętnem Jerzy Janowski, starosta Powiatu Garwolińskiego Mirosław Walicki, burmistrz Miasta Żelechowa Łukasz Bogusz, zastępca komendanta KPP Dariusz Rogala, sekretarz powiatu Bartłomiej Kozyra, dyrektor Wydziału Organizacyjnego Starostwa Powiatowego Diana Kwiatkowska.

Klub „GP” Konin

.

Członkowie Klubu GP w Koninie uczestniczyli w obchodach 101 Rocznicy śmierci wspaniałej pisarki Zofii Urbanowskiej. Uroczystość ta była również zakończeniem obchodów Roku Zofii Urbanowskiej. Zainteresowanie szczególne wzbudza fakt, że Zofia Urbanowska w wieku 21 lat zaczęła pracować zarobkowo w latach 1870-73 będąc dziennikarką w „Gazecie Polskiej”, oraz była korektorką w drukarni. Na początku XX wieku zamieszkała w dworku w Koninie. Odznaczona została Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski i w 1929 r. Złotym Wawrzynem Akademickim Polskiej Akademii Literatury. W 1930 r. władze Konina nadały jej honorowe obywatelstwo miasta. Zmarła 1.01.1939 r. w Koninie. Wszyscy obecni Władze Miasta Konina, Towarzystwo Przyjaciół Konina i Mieszkańcy dziękowali nam, Klubowi Gazety Polskiej, za obecność w związku właśnie z epizodem  związanym z pracą Zofii Urbankowskiej w „Gazecie Polskiej”.

NewJ_2019_12_22

Klub „GP” New Jersey

.

Dwóch członków Klubów „GP”, którzy są członkami Związku Sokolstwa Polskiego w Ameryce, Gniazdo #17 w Newark, (NJ), zostało odznaczonych srebrnymi i złotymi medalami Sokolstw.

.

.

.

Ryszard Kapuściński

Kapuscinski big

cropped-Węgry-wyjazd-banner

Jedź z nami! – VIII Wielki Wyjazd na Węgry 2020

Już po raz ósmy Kluby „Gazety Polskiej” organizują Wielki Wyjazd na Węgry! Kilkudniowe wyjazdy do przyjaciół, na których zawsze mogliśmy liczyć, są już niemal tradycją. Razem z naszymi „bratankami” będziemy uczestniczyć w ich narodowym święcie.

W tym roku jedziemy w dniach 13-16 marca 2020 R.

Wszystkie informacje już wkrótce! Prosimy śledzić stronę: WIELKIWYJAZDNAWEGRY.PL

Kontakt: Ewa Wójcik – 505 038 217
Maria Machl – 789 347 787, e-mail: solidarnosczwegrami@gazetapolska.pl

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress