Tekst alternatywny

TYDZIEŃ W KLUBACH „GP” | Spotkania w warszawskich klubach „GP”

TYDZIEŃ W KLUBACH „GP” | 27.04.2022 r.

Spotkania  w warszawskich  klubach „GP”

Serwis_2022.04.27_Marszałek senior Antoni Macierewicz był gościem warszawskiego Klubu „Gazety Polskiej”.

WARSZAWA | Przewodniczący podkomisji smoleńskiej przekazał m.in. szokujące informacje dotyczące ukrywania przez polską stronę dowodów potwierdzających fałszowanie czarnych skrzynek przez Rosjan. Powiedział, że szczegóły, dzięki którym wybuch w lewym skrzydle samolotu jest faktem bezspornym, udało się ustalić poprzez współpracę z administracją prezydenta Donalda Trumpa. – W tej jednej sprawie zidentyfikowaliśmy miejsce, czas, materiał wybuchowy i dźwięk eksplozji w lewym skrzydle. Możemy dokładnie pokazać, gdzie to było. Bardzo precyzyjnie, dzięki materiałom […], które otrzymałem – na skutek osobistych rozmów – od administracji prezydenta Trumpa. To on zdecydował, że te materiały zostały komisji udostępnione – przekazał szef podkomisji. Podkreślił też, że dzięki współpracy z USA udało się ustalić miejsce wybuchu. – Zdradzenie większych szczegółów mogłoby zostać wykorzystane przez Rosjan. Jednak przekazane dokumenty dają gwarancję określenia, że do wybuchu doszło 100 metrów przed tak popularną w narracji opozycji brzozą – dodał.

Warszawa_Macierewicz

Kluby „GP” Warszawa

Zwrócił uwagę na znaczenie przeprowadzonej w trakcie badań symulacji. – Wykonano tę symulację i we wszystkich fragmentach rozpad samolotu wygląda zupełnie inaczej niż oficjalnie przedstawiano. Krótko mówiąc, Anodina i Miller pokazali inną katastrofę, nie tę. Ta katastrofa miała zupełnie inny kształt. U nich samolot uderza w ziemię cały i sunie, rozpadając się, a w rzeczywistości samolot rozpadł się nad ziemią i fragmenty spadały na ziemię. To istotny materiał dowodowy, pokazujący, że zarówno Miller, jak i Anodina napisali nieprawdę – podsumował były szef MON. Marszałek wybrał kluby „Gazety Polskiej” jako pierwsze miejsce do odwiedzenia po przedstawieniu raportu. W trakcie spotkania docenił działania dziennikarzy, którzy do końca walczyli o prawdę..

Warszawa_2022_03_03_Czarnek_6

Kluby „GP” Warszawa

WARSZAWA | W siedzibie Stowarzyszenia Wolnego Słowa w Warszawie odbyło się spotkanie członków i sympatyków warszawskiego klubu „Gazety Polskiej” z Przemysławem Czarnkiem, ministrem edukacji i nauki. Spotkanie zostało zorganizowane z inicjatywy Młodzieżowego Klubu „Gazety Polskiej”. Przewodnicząca klubu Agnieszka Terczyńska tak opisuje to wydarzenie: „Prowadzącym spotkanie był pan Adam Borowski, a współprowadzącym redaktor Tomasz Sakiewicz. Tematem przewodnim spotkania była obecna bandycka agresja Rosji na niepodległą i demokratyczną Ukrainę. Pan minister Przemysław Czarnek omówił skutki i konsekwencje rosyjskiej agresji przeciwko Ukrainie, odnosząc się do zaistniałego tam stanu wojny, którego jednym z bezpośrednich skutków jest masowa migracja ukraińskich uchodźców wojennych do Polski. Jednym z największych problemów jest sytuacja ukraińskiej ludności cywilnej: dzieci, kobiet i osób w podeszłym wieku. Minister zreferował założenia i wytyczne tworzące podstawy działań rządu dla pomocy ukraińskim uchodźcom, ze szczególnym uwzględnieniem ukraińskich dzieci. Zapewnił przy tym, że polskie szkoły i cała struktura edukacji są przygotowane na przyjęcie wszystkich ukraińskich dzieci w różnym przedziale wiekowym. Podkreślił, że polska pomoc dla walczącej Ukrainy i jej bohaterskiego narodu będzie kontynuowana aż do zakończenia działań wojennych i w przyszłości pozwoli na odbudowanie i szczególne umocnienie dwustronnych kontaktów pomiędzy Polską a bratnim narodem ukraińskim”.

Warszawa_Wojcik

Kluby „GP” Warszawa

WARSZAWA | Ponownie w siedzibie Stowarzyszenia Wolnego Słowa Adam Borowski, przewodniczący warszawskiego klubu „Gazety Polskiej”, i Agnieszka Terczyńska zorganizowali spotkanie, tym razem z Michałem Wójcikiem, członkiem Rady Ministrów RP. Współprowadzącym był redaktor Tomasz Sakiewicz. Tematem wiodącym był ostatni wyrok TSUE, który został orzeczony na niekorzyść skarżących, tj. Polski i Węgier. Minister Wójcik objaśniał uczestnikom spotkania szczegóły dotyczące omawianego tematu i przedstawił nierówności i dysproporcje generowane wyrokiem TSUE, które bezpośrednio uderzają w suwerenność i niezawisłość Polski.

.

Nowy Sącz im. J. Olszewskiego_2022_04_03_1

Klub „GP” w Nowym Sączu im. J. Olszewskiego

NOWY SĄCZ | Nowosądecki Klub „Gazety Polskiej” im. Jana Olszewskiego uczestniczył w Krakowie w uroczystości pogrzebowej żołnierzy podziemia niepodległościowego: Eugeniusza Gałata „Wiktora”, Władysława Migdała „Ordona” i Leona Zagaty „Złoma”. Ich szczątki odnaleziono podczas prac poszukiwawczych IPN w 2019 roku. Żołnierze ci walczyli o niepodległy byt państwa polskiego w szeregach NSZ w oddziale kpt. Jana Dubaniowskiego „Salwy” oraz w „Wiarusach”, oddziale powstałym po śmierci „Ognia”. Oddziały te operowały na terenie powiatów nowotarskiego, nowosądeckiego, limanowskiego. Na czele licznej delegacji Instytutu Pamięci Narodowej stał zastępca prezesa IPN, dr hab. Krzysztof Szwagrzyk. W wystąpieniu mówił o tym, że wolna Polska pamięta o swoich obrońcach zamordowanych przez komunistyczny reżim, a dziś ważna misja IPN wyraża się w prostych słowach: „Powracamy po swoich”. Przed nabożeństwem w kościele Niepokalanego Poczęcia NMP przy ul. Rakowickiej wicewojewoda Ryszard Pagacz wręczył przedstawicielom rodzin partyzantów Krzyże Niepodległości, przyznane przez prezydenta RP. Obecna była również siostra kpt. Dubaniowskiego „Salwy”. Po Mszy świętej kondukt pogrzebowy przeszedł na cmentarz Rakowicki. Szczątki bohaterów spoczęły w nowej kwaterze, wybudowanej w 2021 roku przez IPN we współpracy z wojewodą małopolskim. Jest to miejsce przeznaczone dla żołnierzy podziemia niepodległościowego, poległych w walce z okupantami niemieckim i sowieckim lub zamordowanych w akcjach represyjnych oraz w wyniku innych zbrodni. Prezydent RP oraz premier przesłali wieńce na groby partyzantów. Członkowie klubu na czele z przewodniczącym Tomaszem Baliczkiem złożyli kwiaty i zapalili znicze na grobach naszych bohaterów.

Warszawa_Tulipany

Warszawa

WARSZAWA | Jak co roku, 13 kwietnia członkowie klubów „Gazety Polskiej” na czele z red. Tomaszem Sakiewiczem i mieszkańcami Warszawy zebrali się pod Pałacem Prezydenckim na Krakowskim Przedmieściu, aby upamiętnić śp. Marię Kaczyńską, która zginęła w katastrofie smoleńskiej. To dzień, który kojarzy się Polakom z żółtymi tulipanami, które były ulubionymi kwiatami śp. Pierwszej Damy. To właśnie one są układane wzdłuż warszawskiej ulicy. Tomasz Sakiewicz powiedział: „Jak co roku warszawiacy i dziś rozkładali tulipany wzdłuż Krakowskiego Przedmieścia. […] Pamiętali, jak przejeżdżał tędy kondukt z trumną z ciałem śp. Marii Kaczyńskiej. Rok później przyszliśmy tu ponownie, by tradycji stało się zadość, ale okazało się, że kwiaty zostały aresztowane” – wspominał redaktor Sakiewicz. I dodał: „Ówczesne władze Warszawy – prezydent Gronkiewicz-Waltz związana z PO, kazała aresztować tulipany. To jest przejaw nieprawdopodobnego barbarzyństwa, kiedy nawet kwiaty przeszkadzają. Miały tylko na chwilę upamiętnić tamto wydarzenia. Te kwiaty były tak »niebezpieczne«, że wezwano na nie służby miejskie, policję” – mówił redaktor naczelny „Gazety Polskiej”.

Ryszard Kapuściński

Kapuscinski big

Źródło: Gazeta Polska | www.gazetapolska.pl

Serwis_2022.04.27

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress