Tekst alternatywny

[Tydzień w Klubach „GP”] Trwa akcja pomocy prowadzona przez Kluby „GP”

Tydzień w Klubach „GP” –  29.04.2020 r.

Trwa akcja pomocy prowadzona przez Kluby „GP”

Koronawirus banner big

Kluby „Gazety Polskiej” – czytaj

Trwa akcja pomocy prowadzona przez Kluby „Gazety Polskiej”. Członkowie klubów, sympatycy i ludzie popierający środowisko Strefy Wolnego Słowa od początku trwania epidemii koronawirusa pomagają wszystkim tym, którzy potrzebują wsparcia: ludziom samotnym i tym którzy w nowej trudnej sytuacji nie mogą sobie poradzić z prostymi sprawami, które wcześniej nie sprawiały im żadnego problemu. Wielu członków klubów traktuje taką pomoc za coś oczywistego i udowadnia, że Polacy w tych trudnych dniach zdają egzamin na piątkę. Udowadniają po raz kolejny, że w chwilach trudnych potrafią się zjednoczyć i działać dla dobra innych. Od piętnastu lat, od kiedy powstał pierwszy Klub „GP” podstawowym celem działania było budowanie Społeczeństwa Obywatelskiego i przez ten cały okres członkowie klubów to robili: bez polityków, lobbystów czy odgórnych nacisków. Nie dla kariery, obecnych czy przyszłych profitów. Robili i robią to dla Polski, dla swoich małych ojczyzn w których żyją, po prostu dla swoich sąsiadów z którymi codziennie rozmawiają, z którymi codziennie się witają, którzy sobie w chwilach zagrożenia pomagają.

Piotrkow Tryb pomoc 2020a — kopia

Klub „GP” w Piotrkowie Tryb.

Piotrkowski Klub „GP” od początku trwania pandemii koronawirusa organizuje pomoc dla potrzebujących. Pani Urszula szyje piękne maseczki ochronne, które są rozdawane potrzebującym. Jak mówi, maseczki są wielokrotnego użytku, wystarczy je odpowiednio uprać i wymienić filtr w maseczce.

.

.

Nowy Sacz maseczki2020

Klub „GP” Nowy Sącz

Prezydent Nowego Sącza pan Ludomir Handzel przekazał przewodniczącemu Klubu „GP” Tomaszowi Baliczkowi pierwszą partię maseczek ochronnych z prośbą o rozdanie ich członkom i sympatykom klubu, zwłaszcza seniorom i osobom aktywnym zawodowo, które mają trudności w ich zakupie. Maseczki są wielokrotnego użytku, wykonane z certyfikowanego, medycznego materiału. Maseczki już trafiły do większości zainteresowanych, natomiast jeżeli są jeszcze osoby które chciałyby skorzystać z pomocy to mogą zgłaszać się do przewodniczącego klubu.

.

.

Krakow-Mistrzejowice_2020_04_09 (3)

Klub „GP” Kraków Mistrzejowice

Klub „GP” Kraków – Mistrzejowice i Stowarzyszenie Pomocy Bezrobotnym i Osobom Pokrzywdzonym Przez Los zorganizowali akcję pomocy, którą nazwali „Świąteczna Paczka”. Potrzebujący otrzymali świąteczną pomoc żywnościową. Wielkie zasługi  w tym zakresie ma Zakład Mięsny  Zbigniewa Leśniaka z Nowego Sącza dostarczając  sprawdzone, naturalne i pozbawione konserwantów wyroby wędliniarskie. Organizatorzy akcji dziękują także firmom miejskim: MPWiK, MPO, MPEC, oraz  wielu osobom prywatnym m.in.: Zbigniewowi Kani, Ryszardowi Gąsiorowskiemu, Grzegorzowi Szkaradkowi, Jackowi Wojnarowi, Bogdanowi Sudołowi.

Zgierz - pomoc 2020b

Klub „GP” Zgierz

.

Członek Klubu „GP” w Zgierzu pan Marcin Karpiński przekazał 2 palety napojów dla pracowników zgierskiego szpitala im. M. Skłodowskiej-Curie i dla komend powiatowych policji i straży pożarnej.

.

.

.

Wroclaw_logo1Klub „GP” we Wrocławiu dokonał wpłaty 300 zł. na rzecz Klasztoru Sióstr Norbertanek w Imbramowicach.

.

.

Konin_2020_04_09_2

Klub „GP” Konin

W imieniu członków Klubu „GP” w Koninie im. Marii i Lecha Kaczyńskich  w Koninie przewodnicząca klubu pani Krystyna Leśniewska przekazała 100 szt. maseczek dla Domu Pomocy Społecznej. Część była kolorowa, żeby choć trochę było milej seniorom. W ten sposób klubowicze chcieli dołożyć choć małą cegiełkę pomocy dla potrzebujących w tym trudnym okresie epidemii.

.

.

.

Tychy

Klub „GP” Tychy

Członkowie Klubu „GP” w Tychach, w trudnym dla wszystkich okresie epidemii, postanowili wesprzeć działalność dwóch parafii w Tychach, kierując wsparcie finansowe ze swojej składki  w wysokości 350 złotych dla każdej. Klubowicze w Tychach wsparli parafię pw. Św. Rodziny oraz Św. Krzysztofa w Tychach. Jak mówi przewodniczący klubu, Janusz Jabłoński: „Wobec trudnej sytuacji w jakiej znalazły się polskie kościoły, braku wiernych w kościele i tzw. przysłowiowej tacy, parafie znalazły się w trudnej sytuacji.  Trzeba przecież płacić  stałe rachunki za media i ponosić inne koszty działalności kościoła. Napisano list do parafii w którym między innymi można przeczytać: >>Czas Zmartwychwstania Pańskiego jest  dla nas wszystkich czasem szczególnego świętowania pamiątki Zmartwychwstania Jezusa. Jest to zazwyczaj czas wielkiej radości, kiedy wracając ze mszy rezurekcyjnej powtarzamy słowa – Chrystus zmartwychwstał, naprawdę zmartwychwstał. Święta Zmartwychwstania w tym roku stały się jednak czasem wyjątkowym, wierni, z powodu epidemii, nie mogą odwiedzać  swoich kościołów, uczestniczyć w Triduum Paschalnym, przyjmować Eucharystii. To dla nas wszystkich czas bardzo trudny. Wielu powtarza w tym czasie słowa – modlić przecież można się w domu, nie widząc żadnego problemu w tym, że nie można chodzić do kościoła i uczestniczyć we mszach świętych. Osoby te nie rozumieją tej wyjątkowej, osobistej relacji z Bogiem, kościołem i wspólnotą, którą jesteśmy.  W trudnej sytuacji znaleźliśmy się wszyscy, wiemy jednak, że w szczególnie trudnej znalazły się również nasze kościoły, które są w tym okresie pozbawione regularnego wsparcia swoich wiernych. Jako członkowie Klubu >>Gazety Polskiej<< w Tychach chcielibyśmy przekazać datek z naszej składki z przeznaczeniem na działalność parafii. Z okazji nadchodzących Świąt Wielkanocnych Życzymy ks. Proboszczowi, wszystkim naszym Duszpasterzom, służbie liturgicznej, kościelnym i wszystkim parafianom,   Błogosławieństwa Bożego, zdrowia i tego,  abyśmy tak w te jak i następne Święta Zmartwychwstania Pańskiego mogli głośno i z wiarą zawołać: Chrystus zmartwychwstał, naprawdę zmartwychwstał”.

Warszawa Mlodzi_koronawirus1

Klub „GP” Młodych Warszawa

Klub Młodych „GP” w Warszawie wsparł tym razem Dom Pomocy Społecznej dla Kombatantów. Przyłbice ochronne, maseczki, rękawiczki oraz płyn do dezynfekcji trafiły do kombatantów oraz osób będących ofiarami represji wojennych i okresu powojennego. „Chcieliśmy tym prostym gestem solidarności międzypokoleniowej okazać wsparcie osobom, wobec których całe społeczeństwo polskie ma szczególny obowiązek”, mówił Mateusz Rojewski, przewodniczący Klubu Młodych „GP”. I dodaje: „Odpowiadamy tym samym na apel rządu, który prosił o pilną pomoc dla domów pomocy społecznej. Wierzymy, że przekazane środki ochronne oraz płyn dezynfekcyjny pomoże personelowi placówki realizować swoją pracę w sposób bezpieczny”. Damian Kowalczyk, wiceprzewodniczący klubu dodał: „Tym razem zdecydowaliśmy się wspomóc Dom Pomocy Społecznej dla Kombatantów. W tym trudnym czasie naszym obowiązkiem jest pamiętać o bohaterach, którzy walczyli za naszą wolność. Młode osoby powinny promować postawy patriotyczne i prospołeczne. Gorąco zachęcamy młodzież do wolontariatu, przy zachowaniu wszelkich środków ostrożności”.

Warszawa 10.04.2020e

Klub „GP” Warszawa

Warszawscy członkowie Klubu „GP” na czele z przewodniczącym Adamem Borowskim w imieniu Klubów „GP” złożyli przed Pałacem Prezydenckim w Warszawie ulubione kwiaty śp. Pierwszej Damy – tulipany. Tak dziesięć lat temu Polacy spontanicznie przywitali Panią Prezydentową – rzucając na trasie przejazdu trumny z jej ciałem tulipany. Corocznie od tej pory w ten dzień warszawiacy dekorują nimi ulicę przed Pałacem Prezydenckim. „Każdy by się czuł wzruszony i wyróżniony” – mówiła skromnie i łagodnie Maria Kaczyńska, gdy w 2008 r. jednej z odmian tulipanów nadawano jej imię. Uroczystość odbywała się w Polsce, jednak pomysł zrodził się w Holandii. To tam jeden z najsłynniejszych holenderskich kwiaciarzy Jan Ligthart stworzył specjalny gatunek kremowo-żółtych kwiatów, jaśniejszych na końcach. „Najpierw czytałem dużo o Marii Kaczyńskiej w internecie, żeby się dowiedzieć, jaka to osoba i co lubi. I wtedy w mojej głowie pojawiła się myśl, że to musi być kremowy tulipan, który jednocześnie jest delikatny, ale kryje w sobie siłę i stanowczość”, mówił wówczas hodowca tulipanów. Polacy pamiętali o tej historii, co udowodnili już trzy dni po katastrofie smoleńskiej. Gdy trumna z ciałem Marii Kaczyńskiej przyleciała do Warszawy 13 kwietnia 2010 r., dziesiątki tysięcy ludzi rzucały żółte tulipany na całej trasie konduktu.

Ryszard Kapuściński

Kapuscinski big


Koronawirus banner big

Akcja Klubów „Gazety Polskiej” – CZYTAJ (kliknij w banner)


subskrypcja_belka