Tekst alternatywny

[Tydzień w Klubach „GP”] Ważne spotkanie w Piotrkowie Trybunalskim

Tydzień w Klubach „GP” – 13.02.2019 r.

Ważne spotkanie w Piotrkowie Trybunalskim

W Piotrkowie Trybunalskim odbyło się spotkania z red. Tomaszem Sakiewiczem, oraz bardem Strefy Wolnego Słowa, Pawłem Piekarczykiem. Organizatorem spotkania był Klub „GP” w Piotrkowie i jego przewodnicząca, Beata Dróżdż. Wśród poruszanych tematów dominowały wstrząsające wydarzenia w Gdańsku. Nie brakowało pytań o redaktora Michała Rachonia i wyrazów poparcia dla inicjatyw apelujących o jego przywrócenie do pracy w TVP. – Rozmowy dotyczyły przede wszystkim ostatnich wydarzeń – kampanii propagandowej wokół śmierci prezydenta Gdańska, Pawła Adamowicza, wykorzystywania walki z mową nienawiści do walki z przeciwnikami politycznymi i tego, w jaki sposób Platforma Obywatelska rozpętała w Polsce spór polityczny do poziomu, w którym dochodzi do tak ostrej wymiany zdań – mówił w rozmowie z portalem niezalezna.pl Tomasz Sakiewicz.

Kluby „GP” z Gliwic, Katowic, Międzylesia, Góry Śląskiej i Myślenic uczestniczyły w Przyrzeczeniu Strzelców Rzeczypospolitej w Lasach Rud Raciborskich. Uroczystość nawiązywała do tradycji  Powstania Styczniowego. Przypominała o tym flaga Powstańców z symbolami trojga narodów, zawieszona na leśnej kaplicy p.w. św. Marii Magdaleny.  Przyrzekających na sztandar Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej pobłogosławił gospodarz miejsca ks. Marcin Gajda, proboszcz parafii św. Jakuba Apostoła w Sośnicowicach. Honorowego patrona uroczystości, Dyrektora Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Katowicach reprezentował pan Maciej Wójcik; sponsora uroczystości  Senatora RP prof. Krystiana Probierza pan Łukasz Chmielewski.

Dabrowa Gornicza Kwartalnik1Już kolejny raz Klub „GP” Dąbrowa Górnicza zorganizował wyjazd na uroczystą galę kwartalnika „Wyklęci”. Podczas uroczystości zostały wręczone odznaczenia i wyróżnienia osobom, które w szczególny sposób rozpowszechniają wiedzę o Żołnierzach Niezłomnych. Jak mówi przewodnicząca klubu, Barbara Słowik: „Była to okazja bezpośredniego spotkania z Bohaterami Niezłomnymi, ich rodzinami i wieloma patriotami z terenu całej Polski. Dziękujemy organizatorom, Kajetanowi Rajskiemu i wielu innym polskim patriotom, którzy podejmują się tej niełatwej misji przywracania do świadomości Polaków postaw jakim cechowali się Niezłomni. To tak ważne w dzisiejszych czasach gdy cechy prezentowane przez Niezłomnych zostały wyparte przez przyziemne potrzeby i cele, a patriotyzm i prawda sprowadzona do poziomu >>mowy nienawiści<<. >>Gdyby nie czyn zbrojny Żołnierzy Niezłomnych, to nie wiem, czy mówilibyśmy dziś po polsku. Każdego dnia chylimy czoła przed Wami, bohaterami naszej wolności. Dzięki Wam możemy myśleć po polsku. Byliście rycerzami dobra walczącymi ze stronnictwem antypolskim<< – powiedział minister Jan Józef Kasprzyk, szef Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych w trakcie uroczystej gali Kwartalnika Wyklęci w Krakowie. >>Żołnierze Wyklęci są nieśmiertelni ze względu na trwanie naszej Ojczyzny – to dla Polski żołnierze powojennego podziemia niepodległościowego żyli i walczyli. Dla niej też, gdy trzeba było, umierali. Nasze czasopismo chce im przywracać pamięć, nazwać ich po imieniu<< – powiedział w trakcie uroczystej gali Kwartalnika >>Wyklęci<< redaktor naczelny czasopisma Kajetan Rajski. Dziękuję serdecznie wszystkim uczestnikom wyjazdu na uroczystość do Krakowa.”

P.Zenon.Torz - KopiaW Poznaniu odbyła się msza św. w intencji przewodniczącego Klubu „GP” w Poznaniu, Zenona Torza w 5. rocznicę jego śmierci.

.

.

WiedenIIW Wiedniu Klub „GP” zorganizował w ramach Porozumienia Patriotyczno-Chrześcijańskiego PP-CH, spotkanie noworoczno-opłatkowe. Spotkanie odbyło się w sali parafialnej kościoła pod wezwaniem Św. Seweryna w 18. dzielnicy Wiednia.

.

SuwalkiKlub „GP” w Suwałkach brał udział w pikiecie przeciwko aborcji i w obronie dzieci nienarodzonych, organizowanej przez fundację „PRO Prawo do życia”, która odbyła się w Suwałkach.

.

.

.W Koszalinie  odbyło się  otwarte spotkanie  z nowym, po raz pierwszy wybranym do Rady Miasta Koszalina radnym, Mariuszem Nastarowskim. Koszaliński  Klub „GP” zorganizował spotkanie w celu poznania osób, którym mieszkańcy miasta powierzyli mandat społecznego zaufania.

 Ryszard Kapuściński

 Kapuscinski big

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress