Tekst alternatywny

[Tydzień w Klubach „GP”] Wręczyliśmy nagrodę Klubów „GP”

Tydzień w Klubach „GP” – 08.02.2017 r.

Wręczyliśmy nagrodę Klubów „GP”

Gala Foto Andrzej Trzuszczak (4)Na uroczystej Gali Strefy Wolnego Słowa wręczono tytuł Człowieka Roku Klubów „Gazety Polskiej” za rok 2016. Nagrodę otrzymała Pani Premier Beata Szydło. Dziękuję wszystkim członkom Klubów „Gazety Polskiej”, którzy tak licznie uczestniczyli w tym ważnym dla całego środowiska Strefy Wolnego Słowa wydarzeniu. Laudację wygłosili przewodnicząca klubu „GP” w Paryżu – Mirosława Woroniecka, Maciej Rusiński – przewodniczący klubu „GP” w Nowym Jorku i niżej podpisany.

Laudacja wygłoszona na uroczystej Gali:

Szanowne Panie, Szanowni Panowie

Coroczna nagroda Człowieka Roku Klubów Gazety Polskiej to wyróżnienie wyjątkowe, przyznawane osobom, które w szczególny sposób zasłużyły się dla Polski i Strefy Wolnego Słowa. To nagroda od członków ponad 400 Klubów Gazety Polskiej, czytelników i sympatyków Strefy Wolnego Słowa. Co ważne, nie przyznaje jej żadne gremium, lecz ludzie, którzy swoją codzienną pracą udowadniają swoją miłość do Polski. Klub ma tylko jeden głos, dlatego klubowicze z rozwagą podejmują decyzję poparcia swojego kandydata. Czasami w klubach trwa wielotygodniowa dyskusja na kogo oddać głos.

Po raz dziewiąty Kluby Gazety Polskiej wybrały Człowieka Roku – tym razem za rok 2016.

Szanowne Panie, Szanowni Panowie.

Mam ogromny zaszczyt powiadomić, że decyzją członków Klubów Gazety Polskiej Laureatką nagrody przyznawanej przez nasze środowisko została Pani Premier Beata Szydło.

Szanowna Laureatko, Szanowni Państwo

Obserwując codzienną pracę Pani Premier, można wręcz stwierdzić, że jej sposób kierowania rządem będzie w przyszłości przykładem dla innych. A nasze nadzieje na „DOBRĄ ZMIANĘ” dla Polski spełniają się na naszych oczach. Takie programy rządu jak: „Rodzina 500 plus”, „Mieszkanie Plus”, podniesienie płacy minimalnej, podwyższenie najniższych emerytur, wprowadzenie zakazu odbierania rodzinom dzieci z powodu biedy, powrót do poprzedniego wieku emerytalnego i wprowadzenie prawa ułatwiającego ściąganie alimentów, ale też najniższe od 25 lat bezrobocie, przywróciły godność wielu Polaków.

Nie można również zapomnieć o najważniejszych wydarzeniach w Polsce w 2016 r., takich jak udany Szczyt NATO w Warszawie oraz wspaniałe i bezpieczne Światowe Dni Młodzieży w Krakowie, które rozsławiły Polskę i polską gościnność na całym świecie.

Szanowni Państwo

Nasza nagroda jest uhonorowaniem wiedzy, odwagi, poświęcenia i ciężkiej pracy w służbie dla Rzeczypospolitej. Pani Premier Beata Szydło nigdy nie odmówiła spotkania z członkami Klubów Gazety Polskiej. Zawsze, pomimo wielu obowiązków, znalazła czas na spotkanie i podzielenie się swoją wiedzą i doświadczeniem. Do historii przeszły jej wizyty na Zjazdach Klubów Gazety Polskiej i słowa, kiedy z troską mówiła o Polsce, o nadziejach, jakie wiąże ze zmianami, które wkrótce muszą nastąpić w naszym kraju. Wtedy jeszcze nie wiedziała, że za spełnienie nadziei większości Polaków będzie niebawem sama odpowiadać i je realizować. Ale po roku pełnienia odpowiedzialnej funkcji Premiera Rządu Rzeczypospolitej Polskiej możemy z ręką na sercu stwierdzić, że „Daje Radę”, dla nas, dla dobra Polski bogatej i suwerennej.

Szanowna Pani Premier za to wszystko z całego serca dziękujemy.

Wegry wegryKluby „GP”, jak w poprzednich latach, organizują Wielki Wyjazd na Węgry. Jedziemy po raz kolejny do Budapesztu. Pierwszy raz pojechaliśmy w 2012 r., w momencie, kiedy rząd Viktora Orbána był najbardziej atakowany przez większość rządów Europy Zachodniej. Wtedy kluby „GP” pojechały na Węgry, aby pokazać nasze poparcie dla polityki węgierskiego premiera. W poprzednim roku atakowana była Polska. Nasi przyjaciele z Węgier, rozumiejąc doskonale naszą sytuację, całym sercem byli z polskim narodem. Wiedzą, że po zmianach zapoczątkowanych przez rząd premier Beaty Szydło Polska znalazła się w podobnej sytuacji, w jakiej był rząd Viktora Orbána. Jedziemy, żeby podziękować Węgrom za wsparcie jakiego udzielają nam na codzień. W tym roku na Węgry wyjedziemy 14 marca, wyjazd z Budapesztu planowany jest wieczorem 16 marca. W czasie pobytu będziemy uczestniczyć w uroczystościach państwowych z udziałem Viktora Orbána. Złożymy wieńce pod pomnikiem gen. Józefa Bema i pod Pomnikiem Katyńskim. Więcej informacji w następnym numerze „Gazety Polskiej” i na stronie: www.wielkiwyjazdnawegry.pl.

Otwock Akcja Zakochaj sie w Polsce smallJak co roku, 14 lutego otwocki Klub „GP” i Młodzieżowy Klub „GP” 2 będą organizować akcję „Zakochaj się w Polsce!”.  14 lutego 1942 powstała Armia Krajowa. Teraz w tym dniu obchodzimy również Walentynki, czyli święto zakochanych. Ale to przede wszystkim dzień, w którym powstała Armia Krajowa! Pamiętajmy o naszych bohaterach!! W tym roku organizatorzy mają zaszczyt ogłosić, że akcja została objęta honorowym patronatem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego! Jak co roku będą rozdawane przechodniom biało-czerwone serduszka. Jak mówią organizatorzy akcji: „będziemy chcieli zachęcić przechodniów optymizmem i dumą z faktu bycia Polakiem.  Zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby przyłączyć się do naszej akcji. Dołącz do nas!!
Kontakt:kgpotwock@gmail.com, mlodziezowykgp2@gmail.com.” Patronat medialny: Telewizja Polska, Telewizja Republika, Gazeta Polska Codziennie, Gazeta Polska, VOD, Niezależna.pl, Radio WNET.

W Londynie pod siedziba niemieckiej telewizji ZDF. Polacy m.in. z Klubu „GP”,  zebrali się by wyrazić swoje oburzenie oraz by  przypomnieć kim naprawdę byli tzw. ” naziści”. Domagali się prawdy historycznej o największej tragedii  XX wieku.

Radzymin – zmiana przewodniczącego, nowym przewodniczącym został Grzegorz Małek, tel. 696 410 061, e-mai: klubgpradzymin@gmail.com (bez zmian). Panu Włodzimierzowi Wieczorek dziękujemy za dotychczasową współpracę.

Ryszard Kapuściński

ryszard_kapuscinski_big-kopia