Tekst alternatywny

TYDZIEŃ W KLUBACH „GP”|Kluby „Gazety Polskiej” murem za Antonim Macierewiczem

Tydzień w Klubach „GP” | 17.03.2021 r.

Kluby „Gazety Polskiej” murem za Antonim Macierewiczem

Podpis A.M

Petycja

Po artykule Glenna Jørgensena, b. członka podkomisji badającej katastrofę smoleńską, który ukazał się w tygodniku „Sieci” i zarzutów skierowanych wobec marszałka seniora Antoniego Macierewicza, Kluby „Gazety Polskiej”, Komitet Obchodów Rocznicy Katastrofy Smoleńskiej i Ludobójstwa Katyńskiego w USA oraz środowisko związane ze Strefą Wolnego Słowa wystosowały list otwarty w obronie Antoniego Macierewicza. Do listu otwartego zamieszczona została internetowa petycja, którą można podpisać na stronie: https://www.petycjeonline.com/w_obronie_antoniego_macierewicza.

Filadelfia, Nowy Jork, Kraków, 4.03.21 r.

LIST OTWARTY

W Obronie Przewodniczącego Podkomisji do Ponownego Zbadania Wypadku Lotniczego Antoniego Macierewicza

Szanowni Państwo

Artykuł Glenna Jørgensena, b. członka podkomisji badającej katastrofę smoleńską, który opublikował w tygodniku „Sieci” nr 8 (2021), zmusza członków Klubów „Gazety Polskiej” i organizacji polonijnych zgromadzonych przy Komitecie Smoleńsko – Katyńskim, by odnieść się do zarzutów i treści tam przedstawionych.

Glenn Jørgensen w swoim artykule stawia tezę, że wyeliminowanie Przewodniczącego Podkomisji do Ponownego Zbadania Wypadku Lotniczego, Antoniego Macierewicza, jest receptą na szybkie wyjaśnienie katastrofy nad Smoleńskiem w 2010 r. Jesteśmy temu przeciwni i zgadzamy się z oświadczeniem Podkomisji do Ponownego Zbadania Wypadku Lotniczego w którym możemy przeczytać: „Artykuł Glenna Jorgensena  jest  zbiorem nieprawdziwych informacji, insynuacji i kłamstw niemających nic wspólnego z  prawdą i z merytorycznymi pracami Podkomisji, jest natomiast bezprecedensowym atakiem na Przewodniczącego Podkomisji Antoniego Macierewicza. Wszystkie nieprawdziwe informacje zawarte w treści publikacji mają zamierzony jeden cel: zdyskredytowanie wszystkich – bez wyjątku – poczynań Antoniego Macierewicza i podważenie jego reputacji jako przewodniczącego. Celem tej publikacji jest zakwestionowanie wartości dotychczasowych prac Podkomisji i współpracujących z nią ekspertów, a tym samym uniemożliwienie ujawnienia prawdy o tragedii smoleńskiej. Jest to działanie na szkodę Państwa Polskiego.”

Antoni Macierewicz był inicjatorem powstania Zespołu Parlamentarnego ds. Zbadania Przyczyn Katastrofy TU-154 M z 10 kwietnia 2010 r. i Podkomisji do Ponownego Zbadania Wypadku Lotniczego. To Antoni Macierewicz wziął na siebie obowiązek i odpowiedzialność wyjaśnienia największej tragedii jaka spotkała Polskę w powojennej historii.

Środowisko związane z Klubami „Gazety Polskiej” od pierwszych dni domagały się prawdy o tragedii nad Smoleńskiem. Pod koniec września 2010 r. Kluby „Gazety Polskiej”  złożyły „Petycję do Kongresu USA w sprawie katastrofy pod Smoleńskiem”, w której proszono o powołanie międzynarodowej komisji, która wyjaśni przyczyny katastrofy, organizowano Marsze Pamięci, setki spotkań z naukowcami. Ale przede wszystkim wspieraliśmy i wspieramy Ministra Antoniego Macierewicza w jego pracy mającej wyjaśnić przyczyny katastrofy.

Jako środowisko Klubów „Gazety Polskiej” związane z Komitetem Obchodów Rocznicy Katastrofy Smoleńskiej i Ludobójstwa Katyńskiego, który powstał w Amerykańskiej Częstochowie w 2013 roku, wielokrotnie gościliśmy członków rodzin, które straciły swoich bliskich w katastrofie, gościliśmy naukowców badających katastrofę. Doskonale znamy ich przykre doświadczenia w pogardliwym traktowaniu ich przez ówczesną władzę. Są wdzięczni Antoniemu Macierewiczowi za podjęcie się pracy mającej wyjaśnić katastrofę nad Smoleńskiem.

Przez te wszystkie lata przywykliśmy do kłamstw i oszczerstw mających na celu zdeprecjonowanie pracy Antoniego Macierewicza. Przywykliśmy do kłamstw w mediach rosyjskich, w mediach polskojęzycznych. Natomiast dużym i przykrym zaskoczeniem są publikacje w tygodniku „Sieci” i na portalu wPolityce.pl, które wprost atakują Antoniego Macierewicza. W tych mediach nie opublikowano wyników raportu technicznego, nie zaprezentowano ostatecznych ustaleń raportu Podkomisji z 20 lipca 2020 roku.  Film podsumowujący prace Podkomisji zaprezentowany został tylko przez media Strefy Wolnego Słowa i TV Trwam. Natomiast chętnie publikuje się „przemyślenia” Glenna Jørgensena o którym Podkomisja do Ponownego Zbadania Wypadku Lotniczego w swoim oświadczeniu tak pisze: „Glenn Jorgensen nie jest członkiem Podkomisji od dnia 1 września 2020 roku. Jako członek Podkomisji był wielokrotnie wzywany przez Przewodniczącego Podkomisji do zaprzestania łamania prawa – pomimo napomnień jego zachowanie nie uległo zmianie, co skutkowało usunięciem go z zespołu. Interpretacja faktów i informacji uzyskanych przez Glenna Jorgensena w związku i w trakcie badania wypadku lotniczego i przedstawiona przez niego w tygodniku „Sieci” fałszuje rzeczywistość. Pokazuje to jego nieetyczne zachowanie i rzeczywiste intencje oraz potwierdza nierespektowanie polskiego prawa.(…) Dowodem na to, iż zarzuty Glenna Jorgensena są fałszywe był film przedstawiający stan prac i wyniki badań Podkomisji zaprezentowany podczas posiedzenia Sejmowej Komisji Obrony Narodowej w lipcu 2020 roku.”

W pełni zgadzamy się z treścią oświadczenia członków Podkomisji.

Sygnatariusze Listu Otwartego stoją murem w obronie Przewodniczącego Podkomisji do Ponownego Zbadania Wypadku Lotniczego, Antoniego Macierewicza.

Lista Sygnatariuszy:

Ryszard Kapuściński – Prezes Klubów „Gazety Polskiej”

Maciej Rusiński – Koordynator Klubów „Gazety Polskiej” w USA i Kanadzie

Tadeusz Antoniak – Przewodniczący Komitetu Smoleńsko – Katyńskiego w USA

Albicla Kluby Online_1

ALBICLA | Spotkanie Klubów „GP”

Tydzień temu doszło do pierwszego spotkania online członków Klubów „GP” na portalu Alblicla. To ważne doświadczenie tak dla twórców portalu jak i dla jego użytkowników. Podczas spotkania klubowicze mieli możliwość wysłuchania zaproszonych gości: red. Tomasza Sakiewicza i Ryszarda Kapuścińskiego, zadawać pytania i rozmawiać na czacie widocznym równolegle z toczącym się na żywo panelem. W czasach panującej pandemii koronawirusa takie wirtualne spotkania dają szansę na bezpośrednią rozmowę, czy zaplanowanie wspólnych działań. Takie nowatorskie możliwości daje najszybciej rozwijający się polski portal społecznościowy. Już teraz Albicla jest alternatywą dla serwisów, które tylko w teorii praktykują wolność słowa.Blokowanie w tych największych mediach osób o konserwatywnych poglądach może doprowadzić do tego, że za jakiś czas zaledwie grupka osób będzie miała monopol na przekazywanie informacji i kreowanie rzeczywistości w sieci. Wkrótce planowane są następne spotkania klubowiczów „GP” na portalu Alblicla, dlatego prosimy przewodniczących Klubów „GP” o przesłanie listy  klubowiczów, którzy zarejestrowali się na portalu ALBICLA.com i nie otrzymali jeszcze dostępu do Grupy Klubów „GP” na adres klubygp@gazetapolska.pl.

Apel TVP

APEL Klubów „Gazety Polskiej”

Jedenaście lat temu, 10 kwietnia 2010 r., w katastrofie samolotu Tu-154M w Smoleńsku zginęło 96 osób, wśród nich: prezydent Lech Kaczyński z małżonką Marią, ostatni prezydent RP na uchodźstwie Ryszard Kaczorowski oraz inne osobistości. Polska delegacja udawała się na uroczystości 70. rocznicy zbrodni katyńskiej. Środowisko związane ze Strefą Wolnego Słowa skierowały Petycję do Prezesa TVP S.A. pana Jacka Kurskiego w sprawie emisji w TVP filmowego Raportu w sprawie przyczyn Katastrofy Smoleńskiej, opublikowanego przez Podkomisję 30 lipca 2020 roku. List podpisali: Ryszard Kapuściński, prezes Klubów „Gazety Polskiej”, Paweł Piekarczyk, koordynator zagranicznych Klubów „Gazety Polskiej”, Tadeusz Antoniak, przewodniczący Komitetu Smoleńsko – Katyńskiego, Maciej Rusiński, koordynator Klubów „Gazety Polskiej” w USA i Kanadzie. W liście zawarto m.in. następujące stwierdzenia: „Szanowny Panie Prezesie. W imieniu reprezentowanych przez nas środowisk: Klubów „Gazety Polskiej” i zebranego wokół działającego w USA Komitetu Smoleńsko – Katyńskiego (Smolensk Disaster Commemoration Committee), zwracamy się do Pana z prośbą o wyemitowanie najpóźniej do 10 kwietnia br. w TVP 1 oraz w TVP Polonia filmowego raportu Podkomisji ds. Ponownego Zbadania Wypadku Lotniczego, opublikowanego przez Podkomisję 30 lipca 2020 roku. Prosimy również o wyemitowanie w TVP Polonia filmu w angielskiej wersji językowej. Filmowy Raport, obok ogłoszonego w poprzednich latach Raportu Technicznego, jest jedynym państwowym dokumentem dotyczącym przyczyn i okoliczności Katastrofy Smoleńskiej i jako taki powinien zostać przedstawiony przez Telewizję Publiczną wraz z komentarzem dotyczącym formalnego znaczenia tego Raportu. Taka jest Racja Stanu Rzeczypospolitej Polskiej.(…) List do Pana Prezesa jest naturalną konsekwencją naszych wieloletnich działań. Teraz, gdy wyniki badań Podkomisji są już dostępne w formie filmowej, jest sprawą pierwszej wagi by film przedstawiający stan prac i wyniki badań Podkomisji zaprezentowany podczas obrad Sejmowej Komisji Obrony Narodowej w lipcu 2020 roku znalazł się na antenie TVP. Uważamy że wyświetlenie Filmu – Raportu jest zawarte w misji Telewizji Publicznej, która jest obecnie z sukcesem realizowana przez TVP.”

Ryszard Kapuściński

Ryszard-Kapuściński

Serwis_17.03.2021

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress