Tekst alternatywny

TYDZIEŃ W KLUBACH „GP”|Straż Patriotyczna Klubów „Gazety Polskiej”

Tydzień w Klubach „GP” – 10.11.2020 r.

Straż Patriotyczna Klubów „Gazety Polskiej”

Od paru tygodni jesteśmy świadkami bestialskich ataków na Kościół bolszewicko-faszystowskich bojówek spod znaku czerwonego pioruna jakiego używali esesmani. Z niedowierzaniem obserwujemy agresję opętanego, oszalałego tłumu skierowaną na świątynie, na pomniki bohaterów narodowych, które są napadane, dewastowane i profanowane. Dochodzi do zakłócania mszy świętej, do czynnych napaści na księży, na  ludzi modlących się w kościołach. Członkowie Klubów „Gazety Polskiej” nie mogli spokojnie patrzeć na dzicz, która chce zniszczyć naszą tysiącletnią tradycję, która chce zniszczyć Polskę. Nie mogli na to pozwolić! Dlatego członkowie Klubów „GP”, wierni katolicy, postanowili bronić każdego kościoła w Polsce jak twierdzy, bronić wielowiekowej polskiej tradycji, naszej wiary, bronić Polski! Powstała Straż Patriotyczna Klubów „Gazety Polskiej”, która ochrania kościoły w Polsce. Powołano koordynatorów, którzy na bieżąco zbierają informacje od swoich współpracowników, monitorują wydarzenia w swoich miejscowościach i okolicy, są w stałym kontakcie z proboszczami w parafiach. Zbierają wszelkie informacje, próby profanacji opisują, dokumentują (zdjęcia, video) i przesyłają na adres: e-mail strazpatriotyczna@gmail.com.  Koordynatorzy kontaktują się z koordynatorami działań na całą Polskę: Wincjuszem Sokołem, tel. 887-887-641, lub e-mail:  strazpatriotyczna@gmail.com, albo Waldemarem Dróżdż, tel. 605-900-002. W tych miastach działają lokalni koordynatorzy Straży Patriotycznej: Sandomierz, Wieliczka, Ostrowiec Świętokrzyski, Piotrków Trybunalski, Bydgoszcz, Pabianice, Koszalin, Kraków, Łowicz, Busko-Zdrój, Wrocław, Elbląg II, Tychy, Łask, Trzebnica, Nowy Sącz, Olecko, Białystok, Dzierżoniów II, Piła, Przemyśl, Będzin II, Ozorków, Elbląg, Gliwice, Łódź, Dąbrowa Górnicza II, Zgierz,  Żywiec, Zakopane, Skierniewice, Poznań, Nowe Miasto Lubawskie.

Nowy Sacz logoW dniu 29 października w odpowiedzi na akty wandalizmu i profanacji naszych świątyń i miejsc Pamięci Narodowej przez skrajne organizacje lewackie, przedstawiciele środowisk patriotycznych w Nowym Sączu podpisali Deklarację Współpracy w Obronie Wartości Chrześcijańskich i Patriotycznych. Deklaracja ma charakter otwarty i stanowi zaproszenie do jej podpisania i wsparcia przez wszystkie organizacje i osoby, którym bliskie są słowa: Bóg, Honor i Ojczyzna.

DEKLARACJA WSPÓŁPRACY W OBRONIE WARTOŚCI CHRZEŚCIJAŃSKICH I PATRIOTYCZNYCH

Przedstawiciele i członkowie niżej wymienionych organizacji, zgromadzeni na spotkaniu w dniu 29.10.2020 r. :

* NSZZ „Solidarność” Region Małopolska Oddział nr 1

* Klub „Gazety Polskiej” w Nowym Sączu

* Koło Młodzieży Wszechpolskiej w Nowym Sączu

* Zjednoczenie Wszechpolskie

obserwując z niepokojem nasilające się protesty środowisk lewicowych w Polsce wyrażają swój zdecydowany i stanowczy sprzeciw wobec:

– niszczenia dorobku Pokoleń Polaków,

– niszczenia Polskiej Kultury i Tradycji,

– niszczenia pomników osób zasłużonych dla naszego Narodu,

– ataków i niszczenia kościołów oraz profanacji miejsc kultu religijnego,

– obrażania uczuć religijnych, ataków na kapłanów i zakłócania uroczystości religijnych

– niszczenia mienia państwowego i prywatnego.

Uważamy, iż są to działania antypolskie i szkodzą polskiej racji stanu. Kościołowi Katolickiemu w Polsce należy się szacunek bez względu na wyznawaną wiarę czy światopogląd. Dorobek Kościoła dla naszej Ojczyzny jest bezsprzeczny. To duchowni tego Kościoła zakładali i prowadzili szkoły, uczelnie wyższe, zakłady opiekuńcze, szpitale. Kościoły były wsparciem dla Polaków podczas zaborów, okupacji oraz w chwilach powstawania NSZZ „Solidarność”, w stanie wojennym, wsparciem dla ludzi pracy i organizacji studenckich. Wielu kapłanów straciło zdrowie a nawet życie głosząc prawdę i stając po stronie ludzi uciśnionych. To również dzięki kapłanom i wsparciu Papieża Polaka Jana Pawła II dziś mamy demokrację i swobodę publicznego wyrażania poglądów.

Przedstawiciele wyżej wymienionych środowisk deklarują wolę współpracy w zakresie dbania o polskie wartości i symbole. Deklarują współpracę dla obrony tak trudno wywalczonej wolności. Apelujemy do wiernych o odważne wyrażanie przywiązania do wartości chrześcijańskich. Nasza deklaracja ma formułę otwartą. Zapraszamy wszystkie środowiska, które podzielają poglądy wyrażone w deklaracji do współpracy i do jej podpisania. Organizacje będące sygnatariuszami niniejszej deklaracji zachowują swoją autonomię i niezależność.

 – Pilnujmy Polski, pilnujmy naszego tysiącletniego dziedzictwa narodowego, nie dajmy zmarnować krwi i męczeństwa naszych przodków. Dlatego dziś zwracamy się do wszystkich Polek i Polaków wesprzyjcie działania Klubów Gazety Polskiej. Znani z ofiarności i inicjatyw patriotycznych klubowicze „GP” zdecydowali, że wobec narastającej fali agresji wobec miejsc kultu i duchowieństwa będą pilnować kościołów przed zbezczeszczeniem i fizycznymi atakami. Wszystkich zachęcam do przyłączenia się! – prosił wszystkich patriotów wiceszef PiS, Antoni Macierewicz.

Poniżej kilka przykładów działania Straży Patriotycznej Klubów „Gazety Polskiej:

– Na jutro w Ostrowcu Świętokrzyskim organizacje lewackie organizują manifestację (rondo Republiki Ostrowieckiej – blokada) oraz przemarsz na Rynek. Jestem po rozmowach z księżmi proboszczami parafii Najświętszego Serca Jezusowego znajdującego się akurat przy blokowanym rondzie, oraz Kolegiaty Świętego Michała Archanioła, który znajduję się po drodze od blokowanego ronda do Rynku miasta. Obok kolegiaty znajduje się także pomnik Świętego Jana Pawła II. Udało się rozesłać wiadomość do ludzi po naszej stronie i mamy zapewnienie, że uda się utworzyć na pewno kilkuosobową straż. Spotykamy się jutro o godzinie 14 pod parafią Najświętszego Serca Jezusowego – relacjonował Tomasz Magierowski, przewodniczący Klubu „GP” w Ostrowcu Świętokrzyskim.

– Wczoraj mieliśmy pierwszą demonstrację aborcjonistów w Wieliczce (dość liczna, z wulgarnymi okrzykami, ale bez żadnych prób ataku na kościół). Nam udało się zorganizować grupę mężczyzn chroniących kościół p.w. św. Klemensa. Grupa była złożona z przedstawicieli środowisk patriotycznych i osób związanych z kościołem św. Klemensa. Kolejna demonstracja planowana jest na środę (godz. 18). Na pewno będziemy ponownie pod kościołem św. Klemensa – donoszą członkowie Straży Patriotycznej z Wieliczki.

– W tym tygodniu zapobiegli atakom uczestników „Marszu Kobiet” w rejonie kościołów p.w. Św. Bartłomieja i Katedry p.w. Piotra i Pawła w Gliwicach. „Tak zwane Protesty Kobiet inspirowane przez ugrupowania lewicowe z ordynarnymi hasłami antyrządowymi i antykościelnymi, mają na celu poprzez anarchię doprowadzić do rewolucyjnego obalenia władzy. Uczestnicy walczą o prawo do zabijania niepełnosprawnych i do aborcji na życzenie w zamian za utworzenie rządu lewicowego, jak np. we Francji, w konsekwencji do terroru fundamentalistów islamskich. Do tego rządy prawicowe nigdy nie dopuszczą.  Nie chcą Polski katolickiej, czyżby chcieli islamistyczną?” – pisze Marta Święcicka, przewodnicząca Klubu „GP” w Gliwicach.

Wojciech Gędek, przewodniczący Klubu „GP” w Łowiczu tak opisuje przykładowy dzień pracy Straży Patriotycznej: „Postanowiliśmy być  przy pomniku Św. Jana Pawła II w czasie  organizowania manifestacji zwolenników aborcji przez  syna SB – ka Mariusza Siewiere i wychowanka szkoły oo. Pijarów, Oskara Kosende. Dlaczego pod Pomnikiem – ponieważ  pomnik jest dostępny dla wszystkich. Nasze przewidywania się sprawdziły. Przybywali na nielegalne zgromadzenie dużymi grupami młodzi a nawet bardzo młodzi ludzie, łamiący wszelkie zasady bezpieczeństwa i prawa. Wykrzykiwanie w tłumie wszelkich bezeceństw wraz ubliżającymi hasłami napisanymi na tekturach. Nasza ocena – to 90% młodzież szkolna. Było nas kilkunastu w bezpośredniej odległości przy pomniku. Widzieliśmy w tej gromadzie  dwóch ludzi w tym jeden był już pijany, którzy pili wódkę z butelki. Została poinformowana prze zemnie policja, od której usłyszałem, że się tym zajmą. Drugi wypadek byłby o wiele gorszy w skutkach. Od „tyłu” pomnika zauważyłem panią około 30 lat, która podeszła do pomnika, przykucnęła i zaczęła szukać coś w swojej torbie. Doszedłem do niej i z odległości około 2 metrów obserwowałem. Pani dwukrotnie zdejmowała szalik i chowała go do swojej torby, przy czym za drugim razem zauważyłem w czasie chowania szalika do torby,  pojemnik  ciśnieniowy na farbę.  Kobieta zdała sobie sprawę, że ją widziałem ( wyjmowałem telefon ) szybko wstała i odeszła. Do Straży Patriotycznej zgłasza się coraz więcej osób.”

Banner_zjazd

Ottawa (Kanada) – zawieszenie działalności. Państwu Elżbiecie i Wacławowi Kujbidzie bardzo dziękuję za wieloletnią dotychczasową współpracę. Wacławowi Kujbidzie dziękuję za dotychczasowe pełnienie obowiązku Koordynatora Klubów „Gazety Polskiej” w Kanadzie.

Nowym p.o. koordynatorem Klubów „Gazety Polskiej” w Kanadzie został Jerzy Lizak, tel.: (001) 416 253 9345, klubgp.torontogta@gmail.com

Środa Śląska – powstał 477. Klub „GP”, przewodniczącym został: Franciszek Honc, tel. 692 365 315, klub.gazety.polskiejsrodaslaska@onet.pl

.

Ryszard Kapuściński

Kapuscinski big

GP_2020.11.10_serwis