Tekst alternatywny

Uczcijmy Święto Niepodległości – uroczystości w Warszawie i Krakowie

Uczcijmy Święto Niepodległości – uroczystości w Warszawie i Krakowie

11 listopada z okazji Narodowego Święta Niepodległości kluby „Gazety Polskiej” spotkają się w Krakowie. – Podobnie jak w ubiegłym roku, chcemy w sposób godny uczcić rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości – mówi „Codziennej” Ryszard Kapuściński, prezes klubów „GP”. Dzień wcześniej (10 listopada) odbędą się obchody w Warszawie.

11 listopada jak co roku w całej Polsce odbędą się uroczystości z okazji rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. To szczególnie ważny dzień dla klubów „Gazety Polskiej”, które co roku biorą aktywny udział w obchodach. Tym razem, podobnie jak w ubiegłym roku, obchody rocznicy potrwają dwa dni. 10 listopada kluby „GP” spotkają się w Warszawie. W archikatedrze zostanie odprawiona uroczysta msza święta w intencji Lecha i Marii Kaczyńskich oraz pozostałych ofiar katastrofy smoleńskiej. Po mszy odbędzie się wyjątkowy Marsz Pamięci. Tym razem uczestnicy nabożeństwa udadzą się przed Grób Nieznanego Żołnierza. Wcześniej oddadzą też hołd ojcu polskiej niepodległości – Marszałkowi Józefowi Piłsudskiemu. Przed jego pomnikiem przy ulicy Michała Tokarzewskiego-Karaszewicza zostaną złożone kwiaty.

Dzień później, 11 listopada, odbędą się uroczystości w Krakowie. Tak jak w ubiegłym roku w katedrze wawelskiej odprawiona zostanie msza święta w intencji ojczyzny. Zostaną również złożone kwiaty na grobie Marszałka Józefa Piłsudskiego. – Chcemy, żeby tak jak w ubiegłym roku wszystko odbyło się godnie, bez incydentów i niepotrzebnych awantur – mówi nam Ryszard Kapuściński, prezes klubów „Gazety Polskiej”. – W tym roku, podobnie jak w ubiegłym, będziemy gościli naszych przyjaciół z Węgier. To rewizyta po naszym pobycie na święcie węgierskim – podkreśla Ryszard Kapuściński.

Na uroczystości zarówno w Krakowie, jak i w Warszawie zaprasza również Tomasz Sakiewicz, redaktor naczelny „Gazety Polskiej”. – Chcemy właściwie uczcić Święto Niepodległości. Tak aby nie doszło do rozrób, które przed wyborami będą pomagały jedynie ekipie rządzącej i Rosjanom. Pokażmy, że jako prawica jesteśmy razem i w spokoju spędźmy tę ważną rocznicę. Po raz kolejny pokażmy, że prawica jest konserwatywna, poważna i obliczalna – podkreśla Tomasz Sakiewicz. W ubiegłorocznych uroczystościach w Warszawie i Krakowie wzięło kilkanaście tysięcy osób.

Komentarz Tomasza Sakiewicza – przeczytaj tutaj

Źródło:

logo_Niezalezna_smallhttp://niezalezna.pl/60278-uczcijmy-swieto-niepodleglosci-uroczystosci-w-warszawie-i-krakowie

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress