Tekst alternatywny

V Forum Polonijne – Relacja Czwarta – Tadeusz M. Płużański

V Forum Polonijne – Relacja Czwarta – Tadeusz M. Płużański
Znakomita prelekcja znanego i zasłużonego historyka i dziennikarza pt. „Dekomunizacja i niepodległość”.
Obiektywna ale zarazem i porażająca realizmem analiza współczesnej sytuacji społecz-no-politycznej w RP, w 73 lata po zakończeniu II Wojny Światowej, równie znakomitego historyka i działacza niepodległościowego.
W 73 lata po wojnie i 29 lata po tzw. „Okrągłym” stole” dekomunizacja właściwie nawet nie ruszyła do przodu. Żyjący jeszcze zbrodniarze i oprawcy komunistyczni chronieni są nadal, przez kolejny, trudny do zrozumienia, układ sił
politycznych i dożywają w bezpieczeństwie i luksusach swoich lat. Układ ten skutecznie dba również i dzisiaj zarówno o bezpieczeństwo, dostatnie życie dla tej grupy społecznej, ale też – jak pokazały wydarzenia ostatnich tygodni – chroni ich sprawnie przed infamią, degradacją stopni, stanowisk, zniesławieniem, etc.
Ich następcy i rodziny – w przeciwieństwie do prawdziwych patriotów którzy walczyli o prawdziwą Polskę, o jej prawdziwą niepodległość – są zabezpieczeni na pokolenia i „ustawie-ni” na – „zawłaszczonych” najczęściej lub wręcz rozkradzionych majątkach narodowych, kor-poracjach, bankach i innych przedsiębiorstwach czy na kluczowych pozycjach społecz-no-politycznych.
Gdzie jesteś Polsko Anno Domini 2018? Dokąd zmierzasz?

Wacław Kujbida
Ottawa, kwiecień 2018
TV Niezależna Polonia

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress