Tekst alternatywny

[LIST] VI Zjazd Klubów „Gazety Polskiej” Europy Zachodniej w Rzymie | Jarosław Kaczyński dziękuje Klubowiczom „GP”


Jak relacjonuje portal niezalezna.pl Jarosław Kaczyński dziękuje Klubowiczom „GP”. Ale prosi też o „nieustawanie w wysiłkach”

Pragnę prosić, byście Państwo nie ustawali w wysiłkach, byście jeszcze mocniej propagowali to wszystko, co wiąże się z polską racją stanu i naszym interesem narodowym, w tym występowali przeciwko szkalującym Rzeczpospolitą kłamstwom oraz wspierali naszą kampanię informacyjną na temat niemieckich zbrodni i należnego nam za nie zadośćuczynienia – zwrócił się w liście do uczestników VI Zjazdu Klubów „Gazety Polskiej” w Rzymie prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński.

Wpierw prezes PiS nawiązał do niedawnego sprowadzenia i złożenia w Polsce szczątków prezydentów RP. „To wyjątkowe wydarzenie, oddające należną cześć wybitnym Polakom, którzy stali na straży ciągłości państwowej Rzeczypospolitej, zamknęło w symboliczny sposób czteroletnie obchody setnej rocznicy odzyskania przez naszą Ojczyznę Niepodległości. Trwały one tak długo dla podkreślenia procesualnego charakteru wybijania się Polski na niepodległość, na który składały się: odzyskanie wolności i bytu państwowego, a następnie ich obrona i umacnianie. Ta ogromna praca nad budową silnego, nowoczesnego państwa polskiego trwała z różnym natężeniem przez cały okres II Rzeczypospolitej i została przerwana dopiero przez niemiecką agresję na Polskę. Ale żeby to wszystko było możliwe, żeby w sprzyjającej sytuacji międzynarodowej mieszkańcy polskich miast mogli począwszy od 31 października 1918 r. przejmować władzę od zaborców, potrzebna była inna wielopokoleniowa, wielopłaszczyznowa praca nad tym, by polskość trwała, by marzenie o wolnej Ojczyźnie nie wygasało w polskich sercach” – wskazał, przywołując po tym fragmenty wiersza Jerzego Żuławskiego „Do moich synów”.

Zastrzegając wojnę na Ukrainie i tragiczną śmierć rodaków z Przewodowa, przyznał:

„dziś na szczęście […] nie musimy walczyć zbrojnie o niepodległość naszej Ojczyzny. Musimy jednak znowu bronić naszej suwerenności, by nasz Kraj mógł się dalej spokojnie rozwijać. 100 lat temu było dla naszych przodków oczywiste, że państwo polskie się po prostu po 123 latach niewoli odradza, że mają oni do czynienia z kontynuacją naszego bytu państwowego i do uznania tego faktu musieli przekonać znaczną część międzynarodowej opinii publicznej. My zaś dziś musimy walczyć o uznanie naszego prawa do decydowania o własnym losie, o prawo do niezależnego rozwoju i do odgrywania przez Polskę należnej jej, należnej nam z racji jej wielkości, siły i położenia, roli w Europie i regionie. Te zmagania są o tyle wyjątkowe, gdyż niechętne naszym dążeniom do wielkości ośrodki zagraniczne są wspierane przez szkalującą Polskę totalną opozycję”.

Klubowiczom podziękował za dotychczasową działalność, jednocześnie apelując o „nieustawanie w wysiłkach o mocniejsze propagowanie wszystkiego, co wiąże się z polską racją stanu i naszym interesem narodowym, w tym występowaniem przeciwko szkalującym Rzeczpospolitą kłamstwom oraz wspieraniem kampanii informacyjnej na temat niemieckich zbrodni i należnego nam za nie zadośćuczynienia”.

Na koniec życzył Błogosławionych Świąt Bożego Narodzenia i obfitości Łask Bożych w Roku Pańskim 2023.

„Oby przyniósł on Ukrainie jak najszybsze zwycięstwo a nam – zadowolenie z obrotu spraw w naszej Ojczyźnie, zwłaszcza z wyniku wyborów”

źródło: niezalezna.pl

foto: ANDRZEJ PIEKARSKI

J_Kaczyński_list_001

 

J_Kaczyński_list_002

J_Kaczyński_list_003

Transmisja AUDIO >> na Twitterze <<

Belka_Rzym