Tekst alternatywny

Warka: Wareckie spotkanie z Senatem RP i nie tylko

Zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią 7 marca 2019 roku  warecki Klub Gazety Polskiej oraz  Marszałek Senatu Stanisław Karczewski zorganizowali w Centrum Edukacyjno-Muzealnym przy Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego spotkanie otwarte dla wszystkich chętnych osób z Warki i okolic.

Na spotkanie oprócz Marszałka Karczewskiego   przybyli: W-ce Marszałek Senatu – pan Adam Bielan, Minister Szef Gabinetu Politycznego Prezesa Rady Ministrów – pan Marek Suski, pani Poseł – Anna Kwiecień oraz  Mazowiecka Kurator Oświaty – pani Amelia Michałowska.

Po krótkim wstępnie dotyczącym działalności klubów Gazety Polskiej i odśpiewaniu jednej zwrotki Mazurka Dąbrowskiego głos zabrał Marszałek Senatu  a po nim kolejno pozostali goście. Wypowiedzi dotyczyły zarówno programu PiS jak i obecnej sytuacji ekonomicznej i gospodarczej i społecznej w Polsce.

Po wypowiedziach polityków, prowadząca spotkanie Przewodnicząca Klubu Gazety Polskiej w Warce – Grażyna Kijuc oddała głos przybyłym mieszkańcom Warki i okolic.  Większość pytań dotyczyła siłą rzeczy problemom sadowników, których w tym rejonie dotknęła mocno klęska urodzaju z 2018 roku a nie tyle sama klęska, co żenujące ceny skupu jabłek.  Jako, że nie samym jabłkiem Polak  żyje były też pytania z innych dziedzin. Szkoda, że zabrakło wśród obecnych  nauczycieli i dyrektorów szkół, którzy mieliby możliwość przekazania swoich bolączek bezpośrednio do uszu przedstawicieli władzy. A przecież po to organizuje się takie bliskie spotkania.

Klub Gazety Polskiej w Warce

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress