Tekst alternatywny

(wideo) Po stronie Polski w sporze z unijnymi instytucjami. Sakiewicz: Chcemy Polski wolnej i niepodległej


– Chcemy powiedzieć, że bronimy polskiej suwerenności, że polska suwerenność ma dla najważniejsze znaczenie, że bronimy decyzji Polaków wyrażonej w demokratycznych wyborach – powiedział redaktor naczelny „GP” i „GPC” Tomasz Sakiewicz zapraszając na sobotnią manifestację „Po stronie Polski” organizowaną przez kluby „Gazety Polskiej”.

31 sierpnia Trybunał Konstytucyjny rozpatrzy na wniosek premiera Mateusza Morawieckiego zgodność z Konstytucją RP wybranych przepisów Traktatu o Unii Europejskiej. Werdykt ten ma rozstrzygnąć, czy prawo Unii Europejskiej może stać ponad prawem krajowym. Wniosek premiera jest mocno krytykowany przez polityków totalnej opozycji, europejski establishment oraz sędziowskie „elity”.

Już w sobotę o godz. 12 pod siedzibą Trybunału Konstytucyjnego w Warszawie odbędzie się manifestacja „Po stronie Polski”, organizowana przez Kluby „Gazety Polskiej”. Odbędzie się ona na miesiąc przed ważnym posiedzeniem TK, które ma rozstrzygnąć kwestię związaną z wyższością prawa unijnego nad prawem krajowym.

Chcemy Polski wolnej

– 31 lipca kluby „Gazety Polskiej zapraszają do Warszawy pod Trybunał Konstytucyjny. Chcemy powiedzieć, że bronimy polskiej suwerenności, że polska suwerenność ma dla najważniejsze znaczenie, że bronimy decyzji Polaków wyrażonej w demokratycznych wyborach. Żaden urzędnik unijny nie może odebrać nam naszego prawa do głosu o tym, co dzieje się w Polsce. Żaden urzędnik unijny nie może decydować o polskiej konstytucji i żaden trybunał unijny nie jest ważniejszy od polskiego Trybunału Konstytucyjnego. Chcemy Polski wolnej i niepodległej w ramach wspólnoty narodów europejskich 

– powiedział redaktor naczelny „Gazety Polskiej” i „Gazety Polskiej Codziennie” Tomasz Sakiewicz w nagraniu opublikowanym przez Telewizję Republika.

Bądźcie dla Polski 

Do udziału w manifestacji zachęca także Winicjusz Sokół z klubu „Gazety Polskiej” w Braniewie, koordynator manifestacji.

– Zapraszamy telewidzów Telewizji Republika oraz wszystkie osoby, którym nie jest obce dobro naszej ojczyzny. Zapraszamy na manifestacje, która odbędzie się 31 lipca 2021 roku o godzinie 12:00 przy Trybunale Konstytucyjnym. Bądźcie z nami, bądźcie dla Polski

— zaznaczył.

 Źródło: Telewizja Republika, Niezalezna.pl

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress