Tekst alternatywny

WIDEO | Zjazd Klubów „Gazety Polskiej”. Premier spróbował sił w turnieju. Klubowicze nie mogli oderwać wzroku! WIDEO


Z przytupem zaczął się XVII Zjazd Klubów Gazety Polskiej! Setki uczestników zgromadziło się na hali, gdzie rozegrano Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Prezesa Enea. – Będzie ciekawie – mówi nam prezes Polskiego Związku Tenisa Stołowego Dariusz Szumacher, pytany o obecność premiera Mateusza Morawieckiego. Gdy ten stanął naprzeciw rywala przy stole, Klubowicze nie mogli oderwać wzroku.

Tegoroczny Zjazd odbywa się w Spale. Do Centrum Ośrodka Sportu przybyli klubowicze z całej Polski, ale też zza granicy. Pierwszego dnia wydarzenia – jeszcze przed oficjalnym rozpoczęciem – zjawił się szef rządu.

Zanim stanął do rywalizacji, odbyliśmy krótką rozmowę z prezesem Polskiego Związku Tenisa Stołowego Dariuszem Szumacherem.

– Cieszymy się, że mieliśmy możliwość zorganizowania turnieju tenisa stołowego dla uczestników Zjazdu – mówi nam Szumacher.

Przyznaje, że frekwencja na hali sportowej dowodzi popularności tej dyscypliny.

– Może grać każdy. Oczywiście najczęściej wygra ten, kto ma lepszą kondycję i technikę

– słyszymy dalej.

W kontekście obecności szefa rządu, mówi nam:

„Mam pewne wiadomości, których nie chcę zdradzać przed tym, co się wydarzy. Mam wrażenie – będzie ciekawie”.
A jak było? ZOBACZ NAGRANIE:

Do rywalizacji z szefem rządu stanęło kilku Klubowiczów. Wyjątkowy był jednak ostatni z nich. To 83-letni (!) pan Stanisław z Warszawy. Grał – delikatnie mówiąc – jak równy z równym. – Kiedyś grywałem. Ścierałem się w III lidze, daaawno temu – słyszymy.

Więcej o dokonań pana Stanisława można usłyszeć w filmie poniżej:

źródło: www.niezalezna.pl | https://niezalezna.pl/446740-zjazd-klubow-gazety-polskiej-premier-sprobowal-sil-w-turnieju-klubowicze-nie-mogli-oderwac-wzroku-wideo